Ashburn -3,8 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 29 Lap 2023
Ashburn -3,8 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 29 Lap 2023

Raimundas Juknevičius: „Vienas lauke – ne karys“

2021/04/15


Naujasis Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius sutiko pasidalyti su „Ūkininko patarėjo“ skaitytojais savo įžvalgomis, kodėl stojo prie šios organizacijos vairo ir kokį mato jos vaidmenį ūkiškoje visuomenėje.

„Tikriausiai turėčiau sakyti, kad man didelė garbė kolegoms rinkimuose suteikus pasitikėjimą vadovauti pačiai seniausiai ir daugiausia narių turinčiai žemdirbių organizacijai – Lietuvos ūkininkų sąjungai. Tačiau jaučiu nerimą dėl tekusios didžiulės atsakomybės. Daugiau nei 5 tūkst. narių ir vis dar sąjungai nepriklausantys ūkininkai iš organizacijos tikisi daugiau nei iš Žemės ūkio ministerijos, Vyriausybės ir Prezidento kartu sudėjus. Ūkininkai tikisi, kad bus atsakyta į jų užduodamus kartais labai sudėtingus klausimus, kad bus išspręstos visos jiems kylančios problemos.

Pasaulis susidūrė su plika akimi nematomu priešu, kuris pasiglemžė jau beveik 3 mln. žmonių gyvybių ir sukėlė, anot Vokietijos kanclerės Angelos Merkel, bene didžiausią krizę nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Pavasaris įgauna pagreitį ir ūkininkai jau startuoja darbų maratone, kurio finišas – būsimas derlius. Kaimo žmonės nepraranda optimizmo ir labai tikisi, kad pavyks išvengti tiesioginio susidūrimo su koronavirusu, nuostoliai parduodant savo užaugintą produkciją bus mažesni nei pernai.

Deja, ūkininkams pandemijos sukelta krizė nėra vienintelė. Jiems reikia įveikti moralinę krizę, kuri prieš kurį laiką prasidėjo taip pat nelauktai, ir nežinia, kam tai buvo naudinga. Per amžius buvome duonos augintojai, dabar neretai ūkininkams klijuojama etiketė, kad yra veltėdžiai, išlaikytiniai ir net parazitai, kurie tyčia nuodija save ir kitus. Manding, tapome savanaudžiai, visiškai nesirūpiname žeme maitintoja, savo ūkių perėmėjais, vaikais ir anūkais, kad po savęs paliksime dykumomis pavirtusius laukus. Ūkininkus tokios viešumoje vis pakurstomos kalbos labai žeidžia ir atima motyvaciją dirbti. Tūkstančiai ūkininkų kasmet, neatlaikę spaudimo, baigia ūkininkauti, visam laikui užrakina tvartus ir emigruoja, geriausiu atveju – į Lietuvos miestus. Nes ką gali veikti mirštančiame Lietuvos kaime, jei nebeturi galimybės verstis žemdirbyste?

Šviesesni pasaulio protai jau seniai reiškė susirūpinimą, kad planeta gali neatlaikyti žmonių sukeliamos taršos, ji atsilygina besikeičiančiu klimatu, siųsdama vis daugiau ir baisesnių stichinių nelaimių.

Politikai išgirdo visuomenės balsą ir ėmėsi vadovauti planetos gelbėjimo projektams, tiesa, savaip, neretai savanaudiškai. Ūkininkus kankina nežinia, kur nuves ambicingi tikslai, sudėti į Europos žaliąjį kursą. Kaip reikės prisitaikyti prie naujų reikalavimų ir kiek reikės į tai investuoti, ar apsimokės toliau tęsti darbus? Ūkininkas yra atsakingas už save, šeimą, ūkio darbuotojus ir jų šeimų gerovę. Ūkininko sprendimai turi būti apgalvoti, suplanuoti, apskaičiuoti, nes verslas neatleidžia klaidų ir žiauriai už jas baudžia. Tačiau kaip tai padaryti, kai esame priklausomi nuo politinių sprendimų, o jie labai vėluoja, kai valdžia neranda laiko išsamiai diskusijai dėl besikeičiančios žemės ūkio politikos? Tarsi politikams tik reikia pasvajoti ir viskas taps realybe, žmonių palaikymo jų strategijoms visiškai nereikės.

Vienas lauke – ne karys, todėl esame Lietuvos ūkininkų sąjungos nariai. Jei kam nors iš ūkininkų atrodo, kad tik jo kieme problemų susikaupė tiek ir tokių, kad nebelieka jėgų su jomis kovoti, reikia suprasti, kad su tomis pačiomis bėdomis susiduria tūkstančiai kolegų. Ūkininkai be galo išradingi ir svarbu, kad geroji patirtis būtų skleidžiama, o problemomis pasidalijus tampa lengviau jas spręsti. Kartu mes galime daugiau. Tad šios optimistinės gaidos vedamas tikiuosi, kad našta nebus per sunki mano pečiams. Kviečiu visus į talką!“ – kalbėjo R. Juknevičius.

ŪP informacija

 

 

LŪS rinkimų suvažiavimas suformavo naują vadovybę

Balandžio 12 d. nuotoliniu būdu LŪS nariai susirinko į rinkimų suvažiavimą. Jo metu balsų skaičiavimo komisija, kuri buvo patvirtinta 2021 m. kovo 29 d. vykusiame išplėstiniame LŪS prezidiumo narių posėdyje, susumavo rinkimų rezultatus. Suvažiavimo dieną į LŪS būstinę Kaune atvyko LŪS pirmininkas Jonas Talmantas ir patvirtinta balsų skaičiavimo komisijos sudėtis: Kauno rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė Genutė Staliūnienė, LŪS Marijampolės skyriaus pirmininkas Sigutis Jundulas, Jonavos rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Ričardas Žebrauskas, Prienų rajono ūkininkų sąjungos pirmininko pavaduotojas Ovidijus Drūlia.

Dėl šalyje paskelbto karantino nėra galimybės suorganizuoti „gyvo“ suvažiavimo ir neaišku, kada tai bus įmanoma, tad įvertinus visas aplinkybes pasirinktas išankstinio balsavimo paštu būdas.

Suvažiavimo dieną buvo gauti 38 išankstinio balsavimo biuleteniai iš 41 nario.

2020 m. rugsėjo 14 d. išplėstiniame LŪS prezidiumo posėdyje kandidatais į LŪS pirmininkus buvo patvirtinti LŪS pirmininkas Jonas Talmantas ir LŪS vicepirmininkas, Šiaulių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius. 2021 m. kovo 29 d. išplėstiniame nuotoliniame LŪS prezidiumo posėdyje LŪS pirmininkas Jonas Talmantas savo kandidatūrą atsiėmė ir LŪS pirmininko rinkimuose atsisakė dalyvauti. Todėl LŪS pirmininku liko tik R. Juknevičius, už jį balsavo 35 nariai.

LŪS revizore antrai kadencijai patvirtinta Loreta Smolskienė.

LŪS vicepirmininkai kandidato į LŪS pirmininkus teikimu buvo renkami 4 iš 8 kandidatų, o į LŪS prezidiumą buvo galima rinkti 14 asmenų iš 39 LŪS narių – rajoninių skyrių pasiūlytų atstovų. Biržų rajono ūkininkų sąjunga ir Šiaulių krašto ūkininkų sąjunga savo kandidatų į LŪS prezidiumą nepasiūlė.

Susumavus rezultatus, LŪS prezidiumo nariais tapo:

Pirmininkas Raimundas Juknevičius

 • Vicepirmininkas Zigmantas Aleksandravičius
 • Vicepirmininkas Ignas Hofmanas
 • Vicepirmininkas Marijus Kaktys
 • Vicepirmininkė Marijona Lukaševičienė
 • Žilvinas Augustinavičius, Anykščių rajono ūkininkų sąjunga
 • Genutė Staliūnienė, Kauno rajono ūkininkų sąjunga
 • Albinas Navickas, LŪS Pakruojo rajono skyrius
 • Darius Viliūnas, LŪS Zarasų skyrius
 • Saulius Stirna, Kaišiadorių krašto ūkininkų sąjunga
 • Raimundas Jovarauskas, Jurbarko rajono ūkininkų sąjunga
 • Zita Dargienė, Telšių rajono ūkininkų sąjunga
 • Ričardas Žebrauskas, Jonavos rajono ūkininkų sąjunga
 • Virmantas Ivanauskas, Kėdainių krašto ūkininkų sąjunga
 • Remigijus Kelneris, LŪS Pagėgių krašto ūkininkų skyrius

Naujų rinkimų rezultatų įregistravimas Registrų centre užtruks. Dėkojame visiems asmenims, vadovavusiems ir dirbusiems LŪS iki šiol. Ypatinga narių padėka skiriama LŪS pirmininkui J. Talmantui, vadovavusiam LŪS nuo 2008 m. liepos 11 d. Nariai sutarė, kad kai bus galima susitikti, bus pagerbta naujoji LŪS vadovybė, naujasis pirmininkas R. Juknevičius ir padėkota ilgamečiam jos vadovui J. Talmantui.

R. Juknevičiui yra 53 metai, ūkininkauti pradėjo 2001 m. ir šiuo metu su žmona Laima valdo per 160 ha augalininkystės ūkį. Jis – ilgametis Šiaulių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas, 2009 m. įkurto žemės ūkio kooperatyvo „Šiaulių aruodas“ vienas iš steigėjų ir valdybos narys.

LŪS informacija

2021-04-15     suvažiavimas

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/11/29

„AUGA group“: pašarų technologija metano emisijas leidžia sumažinti kone trečdaliu

„AUGA group“ netiesiogiai priklausanti bendrovė „AUGA Tech“, vysto specializuotą pašarų technologiją, kuria siekiama sumažinti metano emisijas iš karvių virškinimo procesų. „AUGA Tech“ pasta...
2023/11/29

Ar tikrai kalti tik bebrai?

Biržai („Biržiečių žodis“). „Šilų“ medžiotojų būrelio vadovas Rolandas Kubilius nustebo gavęs Parovėjos seniūnijos seniūnės Daivos Juozaitienės raštą. Tame rašte prašoma imtis priemonių, pa&scaro...
2023/11/29

Kaip įsirengti nuosavą kompiuterinių žaidimų erdvę

Jei esate užkietėję kompiuterinių žaidimų mylėtojai, ko gero suprantate, kad atskira erdvė, kurioje nevaržomai galėtumėte žaisti įvairius žaidimus yra labai svarbi. Žaidimų kambarys gali būti puiki vieta geram laiko praleidimui su draugais, &scaro...
2023/11/29

Lietuva programai „Grūdai iš Ukrainos“ skiria 2 mln. eurų

Šiandien Vyriausybės posėdyje pritarta 2 mln. eurų įnašo skyrimui Ukrainos kartu su tarptautiniais partneriais vykdomai humanitarinei maisto programai „Grūdai iš Ukrainos“, skirtai prisidėti prie apsirūpinimo maist...
2023/11/29

VPT ir VMVT atliko ugdymo įstaigų maitinimo paslaugų sutarčių ir kokybės vertinimus

Viešojoje erdvėje kilus abejonių dėl ugdymo įstaigų įsigyjamų maitinimo paslaugų viešųjų pirkimų sąžiningumo ir skaidrumo, Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai (VMVT) atli...
2023/11/29

Daržininkė į pagalbą pasitelkė kenkėjus atbaidančius augalus

Žibutė Čiuladienė iš Elektrėnų ir jos šeima, kurdama daržą, siekė ne tik patogios ir naudingos, bet ir natūralios aplinkos, kurioje cheminių priemonių neaptiksi nė pėdsako. Pakeltose lysvėse kuo geriausiai užderėjo netgi bulvės, bra&...
2023/11/29

NMA: ūkininkams išmokėta 309 mln. eurų avansinių išmokų

Nuo spalio vidurio iki šiol ūkininkams išmokėta 309 mln. eurų avansinių išmokų už deklaruotus plotus, skaičiuoja Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA).
2023/11/29

Paskelbti nauji tarifai gamintojams ir importuotojams už į rinką išleidžiamas gėrimų pakuotes

Nuo kitų metų pradžios keičiasi tarifai, taikomi į rinką išleidžiamoms gėrimų pakuotėms, kurios dalyvauja užstato sistemoje. VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ valdyba naujus tarifus nustatė atsižvelgdama į artimiaus...
2023/11/29

Kelininkų klaidos talžo ūkininkų likimus

Jau kelerius metus Kėdainių rajono Josvainių seniūnijos Vincentavos kaimo ūkininkas Ernestas Bagdonas negali artimiausiu keliu nuvažiuoti iki dirbamo žemės sklypo. To priežastis – Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) specialistų neti...