Ashburn +23,8 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024
Ashburn +23,8 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024

BNS

 

Restruktūrizuojamos Lukšių pieninės turtą norima parduoti už 10,93 mln. eurų

2024/06/18


Bendrovės „Marijampolės pieno konservai“ valdomos sūrio „Liliputas“ ir „Senolių“ produkcijos gamintojos Lukšių pieninės, kurios bankrotas pripažintas neteisėtu bei kuri šiuo metu restruktūrizuojama, turtą norima parduoti už 10,93 mln. eurų, antradienį skelbia portalas „Verslo žinios“.

Kaip nurodoma įmonės restruktūrizavimo byloje, bus ieškomi pirkėjai, kurie už tokią sumą įsigytų visą arba dalį pieninės turto komplekso, siekiant atsiskaityti su kreditoriais.

Pasak portalo, didžiausia bendrovės kreditorė ir vienintelė akcininkė „Marijampolės pieno konservai“ restruktūrizuojamai bendrovei suteikia nuolaidą ir sutinka, kad 10,8 mln. eurų finansinis reikalavimas nebūtų dengiamas neatsiskaičius su kitais kreditoriais ir sėkmingai neužbaigus restruktūrizavimo, tačiau tik su sąlyga, kad lėšos kreditoriams bus dengiamos iš veiklos.

Pieninės restruktūrizavimo administratoriaus Vygando Urbano teigimu, įmonė gali sėkmingai restruktūrizuotis, nes nenutraukė veiklos, jos pagaminama produkcija parduodama didžiuosiuose prekybos tinkluose ir smulkesnėse prekyvietėse, penktadalis gaminių eksportuojama.

Pernai Lukšių pieninė patyrė 1,4 mln. eurų nuostolį.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas pernai lapkritį pieninės bankrotą paskelbė neteisėtu. Bendrovės kreditoriai pernai vasarį nusprendė inicijuoti bankrotą ne teismo tvarka ir paskyrė administratorių.

Lukšių pieninėje, „Sodros“ duomenimis, balandį dirbo 146 darbuotojai.

 

ŪP redakcijos nuotr.

Dalintis