Antai europarlamentarė ir specialioji EP pranešėja Sakartvelui Rasa Juknevičienė rašo feisbuke: „Sakartvele vyksta dideli įvykiai. Žmonės jau ne tik Tbilisio, Batumio, bet ir mažų miestų gatvėse. Net kaimai išeina kovoti už europietišką Sakartvelą. Pradėjo byrėti diplomatinis korpusas, ministerijos…”
Tuo metu, daugiau nei 200 protestuotojų suimta, o per susidūrimus su policija nukentėjo ir į medicinos įstaigas kreipėsi 56 asmenys, nors skirtinguose šaltiniuose šie skaičiai kiek skiriasi.
Komentaras iš Tbilisio
„Ne, Maidano nebus, - specialiai „Ūkininko patarėjui komentuoja bičiulis žurnalistas Iraklis iš Tbilisio. – Jūs savaip matote pas mus vykstančius procesus, bet tikrovė nebūtinai bus tokia, kokios kažkam norisi... Taip, protestai vyksta, bet tikrai ne visame Sakartvele: tik Tbilisyje, Batumyje ir Kutaisyje. Provincijoje žmonės visada palaikė valdžią. Tai, kad atsistatydino keli pareigūnai ar valdininkai – pernelyg nesureikšminčiau, valdžia visada ras kuo juos pakeisti, juolab kad nepakeičiamų valdininkų nebūna... Beje, žmonės Sakartvele negatyviai vertina Baltijos šalių įvestas sankcijas valdžiai, nes bet kokios sankcijos turi neigiamą potekstę ir niekas pernelyg nesigilina į asmenybes. Kita blogybė: protestai pas mus jau nėra taikūs ir mėginama jėga užimti parlamento pastatą – tai atstumia daugelį tų, kurie vėl įsivaizdavo taikią „rožių revoliuciją“... Tai ypač nesuvokiama provincijoje, kuri ir balsavo už esamą valdžią. Ar gali protestai peraugti į pilietinį karą? Ne, mes jau šias pamokas išmokome ir tai praėjome. Parlamentą vis bando šturmuoti nedidelės jaunimo grupės, kurių nekontroliuoja opozicijos lyderiai, bet tai neperaugs į ginkluotą konfliktą. Manau, jog iki Naujųjų metų protestai baigsis. Nors, kalbant rimtai, sudėtinga prognozuoti, nes šiandien niekas negali pasakyti, kas gali nutikti. Ir ne tik pas mus... O šiaip tai viskas normalizuosis, sveikinu lietuvius su artėjančiais, viskas bus gerai ir dar tikrai išgersime vyno už bendrą mūsų ir Jūsų ateitį“.
Prezidentės kalba
Pranešama, jog po Sakartvelo prezidentės Salomės Zurabišvili kalbos, vakar pasakytos viename iš mitingų, iš postų pradeda trauktis kai kurie pareigūnai (įskaitant ir Sakartvelo ambasadorę Lietuvoje):
„Dabar noriu pasakyti visuomenei, kad net ir čia su prezidente – šiuo metu vienintele nepriklausoma institucija ir vienintele teisėta institucija, likusia šioje šalyje – buvo pasiektas nacionalinis susitarimas. Rytoj čia, aplink mane, įvyks susirinkimas, skirtas tarnauti jums, kuriame dalyvaus visuomenės atstovai, iš vienos pusės, ir politinės partijos, iš kitos pusės, kad kartu valdytume proceso, kuris vyksta lauke ar gatvėse, arba įvairiose šios visuomenės sferose, politinį aspektą.
Mes tai įgyvendinsime kartu. Kartu atstovausime ateičiai, kurią pasieksime per naujus rinkimus: naują Sakartvelą, kuris susigrąžins europinį kelią, nepriklausomybę ir, svarbiausia, laisvą kelią į vystymąsi – kelią, kurio niekam neatiduosime.
Rytoj mes vėl susitiksime. Kartu su manimi bus mano pakviesti asmenys, kurie kartu su manimi vadovaus šiam politiniam procesui, nes aš liksiu jūsų prezidente. Nėra teisėto parlamento, todėl neteisėtas parlamentas negali rinkti naujo prezidento. Taigi jokia inauguracija negali įvykti, o mano mandatas tęsis tol, kol bus suformuotas teisėtai išrinktas parlamentas, kuris galės teisėtai išrinkti mano įpėdinį. Bet aš esu su jumis ir liksiu su jumis.”
Aktualijos ūkininkams
Sakartvelo piliečiai galės nemokamai legalizuoti savavališkai užimtas žemes, spalio 21 d., atitinkamą dekretą pasirašė Gruzijos ministras pirmininkas Iraklis Kobachidzė. Šio nutarimo įsigaliojimo data – 2025 metų sausio 1 d.
Kaip praneša commersant.ge, sistemingas žemės registravimas visoje šalyje prasidėjo 2022 metų sausio 1 dieną. Nacionalinė viešojo registro agentūra 2022-2024 metais nuosekliai ir visiškai nemokamai matuoja bei registruoja privačiai, valstybei ar savivaldybei priklausančius žemės sklypus visose Sakartvelo savivaldybėse (išskyrus okupuotas teritorijas ir miestus).
Sisteminė registracija – tai procesas, kurio metu valstybė savo iniciatyva matuoja žemės sklypus konkrečiose teritorijose, tiria atitinkamą dokumentaciją ir įregistruoja nuosavybę.
Tiems piliečiams, kurie iki reformos pradžios negalėjo įregistruoti žemės sklypo dėl dokumentacijos trūkumo, kaimynystės ginčo, nesumokėto mokesčio už žemės sklypo suplanavimą ar kitų kliūčių, Nacionalinė viešojo registro agentūra atlieka visas sklypui įregistruoti reikalingas procedūras.
Parengė Ričardas Čekutis