Ashburn +9,4 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024
Ashburn +9,4 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024

Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos vairą perima A. Kulevičius

2024/03/03


Kovo 1-ąją įvyko Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos visuotinis narių susirinkimas. Rajono žemdirbiai išsirinko naujos sudėties tarybą ir pirmininką.

Rajonui svarbus sektorius

Rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Stanislavas Lebedis visuotiniame asociacijos susirinkime pasidžiaugė, kad ji yra viena stipriausių visuomeninių organizacijų Šalčininkų rajone – narių skaičius siekia apie 200 narių.

Apskritai su žemės ūkio veikla susiję beveik trečdalis rajono gyventojų.

„Žemės ūkis Šalčininkų rajone viena pagrindinių ūkio šakų. Praėjusiais metais deklaruota, kad žemę dirba 2300 žmonių, o pridėjus šeimos narius, samdomus darbininkus, tai beveik trečdalis mūsų rajono gyventojų vienokia ar kitokia forma susiję su žemės ūkiu“, – sakė S. Lebedis.

Pastaruoju metu kyla vis daugiau iššūkių, tai turi įtakos ir viso rajono ekonominiams rodikliams.

„Buvo dvi problemos – stichinės nelaimės ir kainos. Ūkiams sustiprėjus, jie išmoko valdyti stichiją, susigyventi su kainomis, prisitaikyti prie jų, tačiau politikų sprendimai, deja, yra žlugdantys žemės ūkį“ , – kalbėjo rajono Žemės ūkio skyriaus vedėjas pasidžiaugęs, kad kai kurie nepalankūs žemės ūkiui sprendimai buvo sustabdyti visuomeninių organizacijų aktyvumo dėka.

Išsirinko naujus lyderius

Pritaręs Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos pirmininko Genriko Kolendo veiklos ataskaitai, visuotinis susirinkimas išsirinko naujus asociacijos lyderius.

Šalčininkų rajono žemdirbių asociacija

Balsų dauguma ketverius metus asociacijai pirmininkaus Andžej Kulevičius (prieš tai jai vadovavo Genrik Kolendo, Kamal Zulfijev, Kazys Mečkauskas).

Į asociacijos tarybą išrinkti: Ana Dudinska, Robert Matulevič, Nijolia Andruškevič, Barbara Novikova, Marija Liplianskaja, Genrik Kolendo, Tareuš Rus, Andžej Želudevič.

Išrinktasis pirmininkas Andžej Kulevičius, dėkodamas kolegoms už pasitikėjimą, pastebėjo, kad ši organizacija jam nėra nauja.

„Dirbau ir su pirmininku Kamalu Zulfijevu, ir su Genriku Kolendo. Asociacija įkurta 1998 metais, nemažai metų už nugaros. Jos veikla buvo skirtinga, buvo net ant išnykimo slenksčio, bet 2012 metais ji prikelta naujam gyvenimui. Bendromis jėgomis atstatėme, surinkome narius. Kėlėme savo kvalifikaciją ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, organizavome atstovavimo žemdirbiams akcijas“, – sakė A. Kulevičius.

Andžej Kulevičius

Taip pat jis pabrėžė aktyvaus dalyvavimo asociacijos veikloje svarbą: „Esu giliai įsitikinęs, kad turime vienytis, nes pavieniui nieko nenuveiksime, o organizacija – tai stiprybė. Manau, kad turime aktyvinti savo veiklą“.

 

ŪP portalo informacija

Šalčininkų rajono savivaldybės nuotraukos

Titulinėje nuotr. – kadenciją baigęs asociacijos pirmininkas Genrikas Kolendo linki sėkmės jo pareigas perimančiam Andžejui Kulevičiui

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2024/04/25

Buvęs miestietis žemės ūkyje – kaip žuvis vandenyje

Kėdainių r. Vermenos žemės ūkio bendrovės (ŽŪB) karvės – vienos produktyviausių šalyje. Per dieną duoda vidutiniškai po 34 litrus pieno. „Karvė gali suėsti daug kokybiško pašaro, tačiau neduos daug baltyming...
2024/04/25

Lietuvos parlamentas metams pratęsė sankcijas rusams ir baltarusiams

Rusijai tęsiant karą Ukrainoje, Lietuvos Seimas metams pratęsė nacionalines sankcijas Rusijos ir Baltarusijos piliečiams. Nors būta siūlymų baltarusiams nustatyti naujų ribojimų, parlamentarai jiems nepritarė.
2024/04/25

Investuoti į žemės ūkio valdas ūkininkai gali ir su projekto partneriais – iš viso paramai skirta beveik 100 mln. eurų

Ūkininkai, siekiantys modernizuoti savo ūkius, iki gegužės 31 d. kviečiami teikti paraiškas pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano intervencinę priemonę „Investicijos į žemės ūkio valdas&ldqu...
2024/04/25

Tarptautinės operacijos metu sulaikyti vertingas knygas iš Europos bibliotekų grobę asmenys

Šią savaitę Lietuvos, Prancūzijos, Latvijos, Lenkijos, Šveicarijos bei Sakartvelo teisėsaugos pareigūnai įvykdė tarptautinę operaciją, kurios metu sulaikyti, įtariama, organizuotos nusikalstamos grupuotės nariai, iš Europoje e...
2024/04/25

Aktualūs pakeitimai dalyvaujantiems agrarinės aplinkosaugos priemonėje

Žemės ūkio ministro balandžio 22 d. įsakymu pakeistos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisyklės.
2024/04/25

Radviliškio rajone statys „Agrokoncerno“ fermų kompleksą – darbų vertė 52,6 mln. eurų

Tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ Radviliškio rajone, Bebrujų kaime, statys modernų 52,6 mln. eurų vertės „Agrokoncerno grupės“ karvių fermų kompleksą. 53 ha ploto sklype plėtojamas kom...
2024/04/25

Vidmantas Janulevičius. Kad Rusija mūsų nepultų

Savaitgalį džiaugėmės, kad JAV Atstovų Rūmai pritarė milijardinei paramai Rusijos užpultai Ukrainai. Nepaprastai svarbus momentas Ukrainai. Ir nors skeptikai vis tiek kabinėjasi prie paramos teikimo formos, bet ne skeptikai galų gale priima pasaul...
2024/04/25

Minint Vaistinių augalų sektoriaus šimtmetį, atidaryta paroda VDU Botanikos sodo parke

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo Vaistinių augalų skyrius šiemet švenčia savo šimtąsias metines. Minint šią progą, sodo parkas pasipuošė istorinių nuotraukų ir dokumentų paroda, kurioje peržvelg...
2024/04/25

Darbštūs žemaičiai po išbandymų nepasidavė

Šilalės r. Burkėnų k. ūkininkaujančių Loretos ir Vytauto Šacauskų ūkininkavimo patirtį bene geriausiai apibūdintų žinomas posakis – kai užsidaro durys, atsiveria langas. Susidūrę su sunkumais, užsispyrę darbštūs žemaičia...