Columbus +24,0 °C Dangus giedras
Antradienis, 22 Spa 2024
Columbus +24,0 °C Dangus giedras
Antradienis, 22 Spa 2024

Prasidėjo SIAL Paris 2024, - parodos organizatorių Facebook puslapio nuotr.

SIAL Paris 2024: naujausios maisto vartojimo tendencijos

2024/10/22


Prancūzijos sostinėje Paryžiuje spalio 19-23 d. vyksta tarptautinė maisto produktų ir gėrimų paroda SIAL Paris 2024. Tai viena iš didžiausių ir populiariausių tarptautinių maisto produktų ir gėrimų parodų, organizuojama kas dvejus metus nuo 1964 m.

Organizatoriai teigia, jog geri 2022 metų SIAL Paris parodos rezultatai parodė, jog tai pirmasis pasaulyje didelio masto renginys, kuriam pavyko pasiekti priešpandeminį lygį tiek dalyvių, tiek lankytojų atžvilgiu.

2022 metais vykusioje SIAL Paris parodoje susirinko daugiau nei 7 000 dalyvių iš 127 šalių (90 proc. jų atvyko iš užsienio), o parodos lankytojų skaičius beveik prilygo 2018 m. rezultatams – parodą aplankė 265 000 profesionalų, iš kurių dar įspūdingesnė dalis – 85 proc. atvyko iš kitų šalių, įskaitant 50 proc. importuotojų/eksportuotojų ir 8 000 didžiųjų pirkėjų, kurių pirkimų portfelis sudarė daugiau nei 50 mlrd. eurų.

Laureatai ir dalyviai

Šiemet parodoje susirinko daugiau nei 7500 dalyvių ir 130 šalių. Parodos lankytojai kol kas daugiausia lanko Italijos stendus, tačiau parodoje dalyvauja ir daugiau nei 50 Lietuvos įmonių.

Jau paaiškėjo ir parodos podiumas. Aukso apdovanijimą pelnė prancūzų kompanija „Sabarot Wassner“ už mišinį augaliniams pyragams, kurį galima paruošti per 8 minutes.

Sidabrą pelnė Mauricijaus prekinio ženklo „Boost LT“ maistinių medžiagų turtinga moringų, mėtų ir obuolių šalta žolelių arbata.

O bronzos medalį laimėjo Suomijos kompanija „KING KONJAC“ už suši ryžių pakaitalą, kuriame nėra angliavandenių.

Daugiausia įvairiausių apdovanojimų susižėrė parodos šeimininkai prancūzai. Pilnas laureatų sąrašas pagal atskirus sektorius yra čia.

Pristatyti tyrimai

Atskiros maisto gamybos kompanijos parodoje pristatė ir įdomius savo tyrimus. Šių turimų pagrindu užfiksuotos ir 3 svarbiausios tendencijos, patvirtinančios pagrindinę maisto vietą mūsų gyvenime:

Emocija

Daugiau nei vienas iš 2 naujų maisto produktų yra susijęs su malonumu 52 proc. (palyginti su 47 proc., kurie buvo nustatyti 2022 m. parodoje)

Šaltinis: ProtéinesXTC

Ryšys

Beveik vienam iš trijų žmonių gera nuotaika yra viena iš priežasčių, kodėl jie eina kur nors valgyti.

Šaltinis: Circana

Dėmesys

Net 74 proc. žmonių mano, kad jų mityba gali kelti pavojų sveikatai. Šis skaičius auga visame pasaulyje (+4 proc. lyginant su ankstesne paroda), o JAV ir Europoje išaugo pakankamai smarkiai (Prancūzija +7 proc. iki 72 proc.).

Šaltinis: Kantar

Viršūnių susitikimas

Šiandien parodoje vykusiame Maisto tiekimo grandinės aukščiausiojo lygio susitikime buvo sprendžiami vietinio tiekimo klausimai, siekiant apsaugoti tiekimo grandines ir suvaldyti kainų šuolius, taip pat akcentuoti maisto atsekamumą, aplinkos tvarumą ir pažangiausių technologijų taikymą, siekiant optimizuoti logistiką vietiniu ir pasauliniu mastu.

Buvo keliama užduotis – iš naujo apibrėžti maisto tiekimo grandinę su būtina sąlyga, kad iki 2060 m. būtų galima pamaitinti 10 milijardų žmonių.

Susitikime nagrinėjamas tiekimo grandinių užtikrinimas pasaulinio konflikto ir klimato kaitos akivaizdoje, žemės ūkio maisto pramonės atsparumo skatinimas ir naujų modelių integravimas į dabartinį politinį kontekstą.

Be to, šioje diskusijoje akcentuojamos logistikos naujovės, orientuotos į išmetamųjų teršalų mažinimą, įskaitant ir alternatyvius sprendimus, tokius kaip upių ir geležinkelių transportas.

Susitikime buvo akcentuojama, kad visa maisto pramonė naudoja vis daugiau duomenų, tikintis, jog tiekimo grandinės bus atsparesnės ir tvaresnės. Diskutuota, kaip greičiau gauti duomenis iš tokios sudėtingos ekosistemos (nuo ūkio iki stalo), turint tikslą informuoti vartotojus ir paveikti jų kasdienius pasirinkimus.

 

Parengė Ričardas Čekutis

Dalintis