Ashburn +23,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 17 Lie 2024
Ashburn +23,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 17 Lie 2024

Situacija dėl grėsmę keliančių vilkų Žemaitijos nacionaliniame parke

2024/02/11


Pastaraisiais metais Plungės rajono savivaldybės teritorijoje išplitus vilkų populiacijai, išaugo jų daroma žala ūkininkams ir pavojus gyventojams. Dėl susidariusios situacijos rajono valdžia kreipėsi į aplinkosaugininkus, o galiausiai  į aplinkos ministrą Simoną Gentvilą.

Plungės rajono savivaldybės teritorijoje, įskaitant Žemaitijos nacionalinį parką, per praėjusius metus iš viso užpultas ir papjautas 101 ūkinis gyvūnas (90 avių, 1 ožka, 10 veršelių).

Dėl plėšrūnų daromos žalos ir keliamos grėsmės nuolat skundžiasi ūkininkai ir vietos gyventojai, nes vilkai drąsiai eina į kiemus.

Aplinkos ministro įsakymo patvirtinto Vilko (Canis lupus) apsaugos plano 35 punkte nustatyta, kad Nacionaliniuose parkuose, telmologiniuose, ornitologiniuose ir botaniniuose-zoologiniuose draustiniuose, Žuvinto biosferos rezervate vilkai gali būti paimti (sumedžioti) iš jų buveinių tik gavus leidimą Saugomų rūšių naudojimo tvarkos aprašo nustatyta tvarka.

Plungės rajono savivaldybės administracija pernai prieš Kalėdas kreipėsi į Aplinkos apsaugos agentūrą (AAA) dėl leidimo paimti (sumedžioti) iš gamtos vilkus Žemaitijos nacionalinio parko teritorijoje, tačiau šį sausį sulaukė neigiamo sprendimo. Po tokio atsakymo savivaldybės administracija rankų nenuleido, nutarė kreiptis į aplinkos ministrą Simoną Gentvilą.

„Nepriklausomai nuo to, kad šiuo metu vilkų medžioklės sezonas dar nepasibaigęs ir vilkų sumedžiojimo limitas dar nepasiektas, vadovaujantis Vilko apsaugos plano 35 punktu, vilkus sumedžioti Žemaitijos nacionaliniame parke negalime, neturint Aplinkos apsaugos agentūros leidimo“, – rašte ministrui apgailestauja rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.

Ministro prašoma įvertinti, ar pagrįstas yra AAA sprendimas neišduoti leidimo paimti (sumedžioti) Žemaitijos nacionaliniame parke grėsmę gyventojams keliančius vilkus.


ŪP portalo informacija

123rf nuotr.

Dalintis