Ashburn +14,6 °C Rūkas
Šeštadienis, 23 Rgs 2023
Ashburn +14,6 °C Rūkas
Šeštadienis, 23 Rgs 2023

Studentė Kamilė: visi esame čia dėl vieno tikslo – agrosektoriaus ateities kūrimo

2023/05/28


VDU ŽŪA langas: LAUŽOME STEREOTIPUS! Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademiją (VDU ŽŪA) kasmet papildo būrys veržlių, smalsių jaunuolių. Jie – stereotipų laužytojai, drąsius sprendimus priėmę asmenys, kurie yra pavyzdys, jog išsilavinimas ir perspektyvos agrosektoriuje gali atverti kur kas daugiau savęs realizavimo ir profesinių galimybių, negu teigia vis dar sutinkami stereotipai.

Pirmuoju numeriu VDU ŽŪA pasirinkę studentai dalinasi patirtimi, kuri galbūt padėsi apsispręsti būsimam studentui priimti drąsius sprendimus ir užsitikrinti sau modernią pažangią, perspektyvią ir pelningą ateitį.

Kamilė Jasnauskaitė, VDU Žemės ūkio akademijos bakalauro studijų programos „Agronomija“ antro kurso studentė, į šią studijų programą atvedė draugų, pažįstamų ir ūkininkų diskusijos apie besivystančias technologijas. Siekti savo tikslų ir išsilavinimo paskatino ne tik noras bendrai kurti ateities agrosektorių, bet ir VDU ŽŪA teikiamos galimybės. Kamilė pasidalino, kas lėmė jos pasirinkimą studijuoti VDU Žemės ūkio akademijoje ir kokios jos mintys dabar – esant studentei.

Kas paskatino domėtis studijuojama sritimi?

Augau kaime, aplink vykstantys darbai skatino domėtis, draugų, pažįstamų ūkininkų diskusijos apie techninius dalykus, auginimo technologijas, politiką pasirodė įdomūs, tai paskatino pasvarstyti apie kelią link darbo agrosektoriuje.

Kas paskatino pasirinkti studijas VDU Žemės ūkio akademijoje?

VDU ŽŪA pasirinkau dėl to, kad vienintelė aukštoji mokykla, teikianti aukštąjį universitetinį išsilavinimą agronomijos srityje. Pasirinkimą paskatino ir tai, kad buvau girdėjusi, jog tyrimai atliekami ir Bandymų stotyje, kad viskas, ko reikia kokybiškoms studijoms yra vienoje vietoje.

Kokius stereotipus apie žemės ūkį ar VDU Žemės ūkio akademiją teko girdėti savo aplinkoje prieš stojant į VDU Žemės ūkio akademiją?

Teko girdėti nuomonių, kad čia studijuoja tik ūkininkų vaikai, kad žemės ūkis – tik daržų ravėjimas, kad ši sritis neperspektyvi, nes būsi paprastas kaimo darbininkas.

Kokius stereotipus pradėjus studijuoti jau pavyko paneigti sau pačiai ir aplinkiniams?

Pavyko sulaužyti iš esmės visus stereotipus. Įsitikinau, kad čia gali mokytis kiekvienas, nuoširdžiai besidomintis šia sritimi – pati neturiu ūkio, bet domiuosi, mokausi ir puikiai sekasi. Taip pat čia yra daug tobulėjimo galimybių, vykdoma daugybė pasėlių, technikos tyrimų, daug dėmesio skiriama agrosektoriaus naujovėms, kas tikrai įrodo, kad ši sritis modernėja dideliais žingsniais, turi daug potencialo.

Kas labiausiai nustebino studijuojant VDU Žemės ūkio akademijoje?

Labiausiai nustebino dėstytojai, kurie bendrauja su tavimi ne kaip su žemiau stovinčiu studentu, o kaip su būsimu kolega, šaunūs kursiokai, besidalinantys savo praktine patirtimi vieni su kitais, galimybė įsitraukti į papildomas veiklas, tyrimus, tam sudarytos sąlygos VDU ŽŪA Bandymų stotyje, šiltnamiuose. Apskritai sužavėjo draugiška aplinka ir palaikymas, nes visi esame čia dėl vieno tikslo – agrosektoriaus ateities kūrimo.

Kokiais trimis žodžiais apibūdintum VDU Žemės akademiją – su kuo Tau asocijuojasi VDU Žemės ūkio akademija?

Ateitis, galimybės, žinios.

Kokius tris išskirtinumus/privalumus įvardintum kalbant apie savo studijuojamą studijų programą?

Ši studijų programa leidžia pažvelgti į žemės ūkį iš visų įmanomų aspektų – technologijos, augalai, ekonomika, dirvožemis, technika ir t.t.

Baigęs šią studijų programą gali dirbti įvairiose srityse – laboratorijose, ūkiuose, įmonėse konsultuojant, o gal tęsti mokslinį darbą magistrantūroje ir doktorantūroje.

Šios srities specialistų trūksta, nes daug jų grįžta į šeimos ūkius, tad rasti darbą tikrai nebus sunku.

Ką palinkėtum studentui, kuris dvejoja, ką rinktis studijuoti?

Nebijoti suklysti ir klausyti širdies – eiti drąsiai per gyvenimą, nesvarbu ką sakys kiti. Nepasisekus nenusiminti, nežvelgti į klaidą kaip į pasaulio pabaigą, o pasistengti pažvelgi kaip į dar vieną galimybę pabandyti, išmokti ką nors naujo apie gyvenimą ir patį save.

 

VDU ŽŪA informacija

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/09/23

Dzūkijoje miškai tušti, rytų Lietuvoje grybų yra, bet nėra rinkėjų

Dzūkijoje grybų supirkimo punktų – vienas kitas, nes dėl sausros miškai tušti, tuo metu rytų Lietuvoje punktų galėtų būti ir daugiau – miškai pilni voveraičių, baravykų, raudonikių ir kitų grybų, tačiau nėra surink...
2023/09/23

Litų banknotai – architektūros istorijos pasakotojai

Paprastai manoma, kad istorijos geriausiai mokytis iš knygų, vadovėlių ir pasakojimų. Kartais visai nepagalvojama, kad moneta ar banknotas taip pat yra puikus istorijos šaltinis, vaizduojantis ne tik valdovų kaitą, bet ir valstybės a...
2023/09/23

Gerą eksporto startą pristabdė draudimas

Mėnesio pradžioje lenkų mėsos gamintojai džiūgavo atsivėrusiomis net kelioms didelėms pasaulio rinkoms. Bet štai mėnesiui einant į pabaigą sulaukė nemalonios žinios iš Kazachstano.
2023/09/23

Gydytoja neurologė Kristina Ryliškienė: negydoma migrena kainuoja brangiau

„Vienas populiariausių migrenos mitų – kad esama stebuklingos tabletės, kuri viską išgydys. Kitas, prieš keletą metų sugriautas amerikiečių mokslininkų, – kad migrena prisidengiama norint išvengti darbinės, v...
2023/09/23

Nelegaliai medžius Klaipėdoje kirtę pažeidėjai slėpė ir įkalčius – kelmus

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Klaipėdos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai šių metų gegužę ir rugsėjį atliko patikrinimus, inventorizavo želdinius ir nustatė, kad prestižinėje Klaipėdos miesto dalyje, Giruliuose, neteisėtai pa&...
2023/09/23

Rugsėjo 23-oji – ES ekologijos diena

Nuo 2021-ųjų metų Europos Sąjungoje rugsėjo 23-oji yra paskelbta ES ekologijos diena. Bendro ekologinės gamybos plėtros veiksmų plano tikslas – iš esmės paskatinti ekologiškų produktų gamybą ir vartojimą, siekiant prisidėti pri...
2023/09/23

Antra žievėgraužio tipografo generacija trečdaliu gausesnė nei pernai

Valstybinės miškų tarnybos (VMT) specialistai rugsėjo antrą dekadą užbaigė pavojingiausio medžių liemenų kenkėjo, žievėgraužio tipografo antros generacijos gausos stebėjimą. Nors rugsėjis kol kas buvo rekordiškai šiltas, pasku...
2023/09/23

Tik nesakykite: „Gražu, bet nepraktiška“

Vaisių pasaulyje ne dažnai išorės spalva sutampa su vidumi. Matyt, dėl to kartais vis dar nustebina obuoliai raudonu minkštimu. Jei rojaus obelaitės jau iškovojo savo vietą soduose, tai ne pro šalį daugiau sužinoti ir a...
2023/09/23

Parama – ir melioracijos sistemoms atnaujinti, ir inovacijoms

Viena populiariausių Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonių buvo „Parama žemės ūkio vandentvarkai“. Remti melioracijos sistemų atnaujinimą numatyta ir Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m....