Ashburn +11,0 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 12 Spa 2024
Ashburn +11,0 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 12 Spa 2024

Sukurtas meškų žemėlapis Lietuvoje

2024/08/10


Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija (LMŽD) sukūrė specialų virtualų žemėlapį, kuriame galima sekti meškų buvimo ar lankymosi vietas šalyje. Anot LMŽD direktoriaus Laimono Daukšos, toks žemėlapis leis visiems besidomintiems šalies gamta ne tik stebėti, bet ir dar geriau pažinti meškų gyvenimo būdą, migraciją ar pasitikrinti lokacijas, kuriose jos gali būti.

„Meškos yra įtrauktos į Lietuvos raudonąją knygą, o jų fiksuota Lietuvoje nebuvo ilgus metus, išskyrus pavienius atvejus, tačiau situacija pasikeitė prieš daugiau nei kelerius metus medžiotojams fiksavus, tiek jų pėdas, tiek jas pačias medžioklės metu ar pašarinėse aikštelėse. Pastaruoju metu tokių atvejų padaugėjo, o medžiotojų bendruomenė savaime įsitraukė į jų fiksavimą, informacijos apie tai sklaidą savo bendruomenėje, tačiau ji juk aktuali kur kas didesniam visuomenės ratui“, – sako jis.

Fiksuojama konkreti meškų pastebėjimo vieta

Anot L. Daukšos, specialiai sukurtame žemėlapyje bus galima matyti tikslią vietą, kur buvo fiksuota meška, taip pat sužinoti papildomą informaciją apie konkretų atvejį – gyvūno dydį, pastebėjimo laiką, lytį, jei ji bus nustatyta, bei populiacijos mastą ar pavienius judėjimus.

„Žemėlapis kuriamas atvirų duomenų pagrindu, kurio autoriumi gali tapti kiekvienas mylintis gamtą. Taip pat kviečiame visus pasidalinti turima informacija ir fotografijomis, susijusiomis su meškomis Lietuvoje el. paštu lietuvosmzd@yahoo.com, o mes pasistengsime visa tai tinkamai pateikti visuomenei“, – teigia LMŽD direktorius.

Lietuvoje užfiksuotos meškos

Dalinamasi ir aktualia informacija apie meškas

L. Daukšos teigimu, žemėlapyje nuo šiol bus galima matyti ne tik konkrečius atvejus, kur buvo sutiktos meškos Lietuvoje, bet taip pat kur buvo pastebėtos jų pėdos, padėsiančios sekti migracijos kelius, susipažįstant plačiau su jų gyvenimo būdu.

„Pasitaiko nemažai interpretacijų, susijusių su jomis, tad ketiname pateikti ir konkrečią informaciją apie šių gyvūnų gyvenimo būdą, mitybą ar populiacijos ypatumus. Tai unikalus gyvūnas ir labai džiugu, kad jos sugrįžta į Lietuvą, tad svarbu padaryti viską, kad visuomenė tinkamai apie jį žinotų“, – sako L. Daukša.

Žemėlapio nuoroda, kuriame užfiksuotos meškos šalyje, čia.

 

LMŽD informacija

Dalintis