Ashburn +26,3 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 2 Spa 2023
Ashburn +26,3 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 2 Spa 2023

Sutrypė Pieno įstatymą?

2023/02/04


Tauragės rajono Girininkų kaime ūkininkaujantis, pieninių karvių bandą laikantis Egidijus Kleinaitis, neapsikentė pieno supirkėjų savivalės ir ketvirtadienio rytą pieno išvežti jau nebedavė.

„Pieną parduodu „Žemaitijos pienui“. Į mūsų ūkį atvažiuoja bendrovės pienovežiai ir pieną išveža kas antrą parą. Atvažiavo ir šįryt, bet pieno nebedaviau. Uždariau savo pieninę ir dar traktorių užstačiau, kad nė į kiemą neįvažiuotų. Užtenka tyčiotis. Pasiūlė mokėti kur kas mažiau, nei buvo sutarta – kainą nustatė vienašališkai. Kadangi aš netyliu, man kaip malonę pasiūlė už pieno kilogramą 32 centus. Kitiems, kiek girdėjau – dar mažiau“, – piktinosi ūkininkas.

E. Kleinaitis turi 8 tonų šaldytuvą, pieną laikys jame, kol prisipildys. Kadangi iš savo karvučių per parą primelžia apie dvi ir daugiau tonų pieno, šaldytuvas prisipildyti netruks. O tuomet visą pieną išpils į griovį. Arba nuveš į miestą ir norintiesiems išdalys dykai.

„Gaila, kad būsiu priverstas taip elgtis, bet supirkėjų savivalei nenusileisiu. Dar prieš porą savaičių buvo kalba apie 36–37 ct/kg. Bet kai savo kvailą kainą paskelbė „Pienas LT“, kitos įmonės irgi tik 25–28 ct/kg pradėjo siūlyti. Už žemesnę kainą negu savikaina tikrai pieno neparduosiu, o įmonių, siūlančių protingą, ūkininkui palankią kainą, Lietuvoje šiuo metu nėra“, – „Ūkininko patarėjui“ tvirtino Tauragės r. ūkininkas.

Šiomis pieno krizės dienomis Tauragės r. pažangaus pienininkystės ūkio šeimininkui Egidijui Kleinaičiui pirmajam šalyje trūko žemdirbiška kantrybė.

E. Kleinaitis sakė, kad pritariamai linksėti galva, jei nesutinka, – ne jo būdui. Pasikalbantis, pabendraujantis su kitais nepatenkintais ūkininkais. Lyg ir ketintų ką nors daryti, protestuoti, bet ūkininkui Egidijui atrodo, kad dalis pieno gamintojų su supirkėjais vis dar bando slapta derėtis.

„Yra Pieno įstatymas, kurį supirkėjai pažeidžia, praktiškai jį sutrypė! Pagal įstatymą apie keičiamas (mažinamas) pieno supirkimo kainas mes, ūkininkai, turime būti įspėti prieš 30 dienų. Supirkėjai tvirtina mažinantys ne pieno supirkimo kainas, o piniginius priedus. Labai įdomu... Kodėl teisinėje valstybėje leidžiama pažeidinėti įstatymus, man sunku suprasti“, – ir piktinosi, ir apgailestavo ūkininkas, neatmetantis ir teisinio šios problemos sprendimo būdo.

Tauragės r. ūkininkas E. Kleinaitis savarankiškai ūkininkauja 13 metų, nuo 2010 metų yra Lietuvos juodmargių galvijų gerintojų asociacijos narys, nuo 2011 metų – asociacijos tarybos narys, aktyviai dalyvauja jos veikloje, yra vienas iš pagrindinių šios organizacijos rėmėjų. Ferma moderni, robotizuota – karves melžia robotai. 

 

ŪP korespondentė Dalia KARPAVIČIENĖ

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/10/01

Maisto produktų ženklinimas ES: ar vartotojai yra gerai informuoti?

ES taiko pažangią ir sudėtingą maisto produktų ženklinimo sistemą, kuri apima tiek privalomą, tiek neprivalomą informaciją, teiginius apie sveikumą ir tvarumą, taip pat įvairias programas ir logotipus. Europos Audito Rūmai ką tik pradėjo naują aud...
2023/10/01

„East West Agro“ darbuotojams nemokamai skyrė 1,66 proc. įmonės akcijų

Žemės ūkio technikos ir grūdų sandėliavimo įrangos prekybos bendrovė „East West Agro“ su savo darbuotojais sudarė opcionų sutartis, pagal kurias jie nemokamai galės įgyti 1,66 proc. bendrovės akcijų.
2023/10/01

Ūkininkas Nikolajus Dubnikovas: „Būtinas vartotojų supratingumas ir sąmoningumas“

„Kai Lietuvoje atsirado mėsinė galvijininkystė, mes neturėjome didelės, gilios patirties ir istorijos. Tai ne itin buvo susiformavę ir prieškariniu laikotarpiu, o per sovietinį laikotarpį praktiškai nebuvo net galimybės. Tik at...
2023/10/01

Prieškario Kalvarija: Šv. Uršulės atlaidai ir didžiausias jomarkas apskrityje

Prieš Pirmąjį pasaulinį karą mieste buvo įsikūrusios stambiausios apskrities įmonės. Prašmatniose kareivinėse stovėjo caro kariuomenės pulkai. Buvo milžiniškas kalėjimas, kuriame 1905 m. kalėjo sukilėliai. Tarpukaryje į didžia...
2023/10/01

Ištikus insultui tėra vienintelė auksinė valanda

„Paskaičiuota, kad per kiekvieną uždelstą minutę iki krešulio pašalinimo ar ištirpdymo žūsta 2 mln. neuronų. Tad svarbi kiekviena minutė. Mūsų Insulto gydymo centre atliekami insulto simuliacijos mokymai padeda tobulėti ...
2023/10/01

D. Tuskas: antivyriausybiniame mitinge Varšuvoje susirinko šimtai tūkstančių žmonių

Varšuva, spalio 1 d. (AFP-BNS). Lenkijos opozicijos lyderis Donaldas Tuskas, sekmadienį kreipdamasis į minią sostinės centre, sakė, kad į antivyriausybinį mitingą Varšuvoje susirinko šimtai tūkstančių žmonių.
2023/10/01

Kokybiškiausios jautienos receptas – ūkininkų patirtis plius mokslo inovacijos

Skanaudamas sultingą jautienos kepsnį retas šios rūšies mėsos mėgėjas susimąsto, kiek daug ne tik žmogaus darbo, bet ir mokslo žinių tuo metu yra jo lėkštėje. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) veik...
2023/10/01

Šv. Juozapo globos namuose išskirtinius patiekalus ruošia žinomas virtuvės šefas

Panevėžys (JP.lt). Itališka lazanija, troškinta jautiena, kepta kalakuto filė, įvairūs padažai, bulvių košė su natūraliu pienu ir sviestu, špinatų sriuba, salotos, cepelinai, naminė gira – štai tokiais ir k...
2023/10/01

Apžiūrėkime rūsius: ar tikrai bulvės saugios?

Laukuose daugiausia liko tik šalnų nebijančios daržovės, likusios jau baigiamos krauti sandėliuose, kur ir liks žiemoti. Vis tik apsaugotos nuo šalčių ne visada daržovės ilgesnį laiką išlieka sveikos. Pavyzdžiui, bulves gali p...