Ashburn +26,7 °C Dangus giedras
Antradienis, 21 Geg 2024
Ashburn +26,7 °C Dangus giedras
Antradienis, 21 Geg 2024

Klaipėdos rajone atsiras dveji senelių namai

2024/04/22


Šį pavasarį Turto banko aukcione Klaipėdos ir Kauno rajonuose parduoti ilgą laiką nenaudoti pastatai virs senelių ir socialinio užimtumo namais. Taip nusprendė pastatus įsigiję pirkėjai, kurie pažymi, kad Lietuvoje trūksta patalpų, kuriose būtų teikiamos kokybiškos socialinės paslaugos. Abu pirkėjai planuoja, kad jau po 2 metų atnaujinti statiniai galės atverti duris klientams.

Klaipėdos rajone, Vėžaičių miestelyje, nenaudojamą 1964 m. statybos bendrabučių tipo pastatą įsigijusios bendrovės „Alkanta“ vadovas Antons Kontautas sako, kad tokiam žingsniui jį paskatino sukaupta patirtis ir patraukli objekto lokacija. Nenaudojamas bendrabučio pastatas Turto banko aukcione įsigytas už 293 tūkst. eurų, tačiau dar bent trigubai tiek prireiks daugiau nei 1784 kv. m ploto pastato atnaujinimui.

„Daugiausiai turėtų kainuoti liftas, kadangi kartais tenka juo kelti sunkiai judančius asmenis. Todėl svarbu, kad liftas būtų didelis, patogus. Laukia ir daug kitų atnaujinimo darbų – iki suderinsime projektą, planuojame atlikti paprastesnius remonto darbus. Pakeisime langus, tvarkysime stogą, planuojame integruoti ir tvarius sprendimus, kaip, pavyzdžiui, saulės baterijas, tačiau dar pažiūrėsime, koks variantas bus optimaliausias“, – sako A. Kontautas.

Jis pažymi, kad planus steigti senelių namus palaiko ir vietos savivalda. Esą ilgainiui seniūnija planuoja prisidėti tvarkant infrastruktūrą netoliese būsimų senelių namų. Įrengti aikštę, kuri galėtų būti centrine Vėžaičių aikšte, joje Kalėdų laikotarpiu būtų įžiebiama šventinė eglė, galėtų vykti šventės.

„Bendraujant su savivaldos atstovais išgirdome, kad regione trūksta patalpų, kuriose būtų teikiamos socialinio užimtumo paslaugos. Stengsimės, kad mūsų namuose vietos atsirastų ne tik senjorams, bet ir kitiems, socialinės pagalbos poreikį turintiems asmenims. Skaičiuojame, kad mūsų patalpose galės įsikurti apie 200 asmenų. Į kitus mūsų namus jau yra susidariusios dešimtis asmenų skaičiuojančios eilės. Tai rodo, kad tokių namų poreikis Lietuvoje didelis“, – pažymi A. Kontautas.

Išskirtiniai namai kuriami nuoširdumu

Dar vieni senelių namai kursis Kauno rajone, Žiegždrių kaime. Čia esantį 1966 m. buvusios ligoninės pastatą įsigijo senelių namų veiklą vykdanti įmonė „Marios jaukumo“, kurios vadovas Lukas Ližaitis sako, kad tokiam žingsniui paskatino sėkmingai vykdoma veikla ir poreikis plėtrai. Jis priduria, kad Turto banko aukcione įsigyto pastato patrauklumą padidino ir tai, kad objekto paskirtis buvo susijusi su gydymu, o pro langus atsiveriantis vaizdas – atpalaiduojantis.

„Pastatas apsuptas pušyno, netoli Kauno marios, aplinka iš tiesų labai rami. Kitas svarbus aspektas – susisiekimo infrastruktūra. Šis objektas nedaug nutolęs nuo Kauno centro, jį patogu pasiekti tiek automobiliu, tiek viešuoju transportu, kadangi netoliese įrengta viešojo transporto stotelė“, – sako L. Ližaitis.

Daugiau nei 1611 kv. m ploto pastato atnaujinimui prireiks ne tik darbščių rankų, bet ir investicijų. Tačiau, pasak L. Ližaičio, svarbiausia žiūrėti ne į pinigus, o į siekiamą tikslą. Pašnekovas pažymi, kad augantis tokių namų poreikis mažina kokybės kartelę. Būtent į kokybę didžiausią dėmesį ir kreipia pirkėjas.

„Senelių namų poreikis sparčiai auga, o tai reiškia, kad atsiranda įstaigų, kurios teikia paslaugas vien tam, kad suteiktų vietą. Tokie namai nesikeičia, sąlygos negerėja, todėl nenorime skubėti, norime viską padaryti taip, kad patys galėtumėm didžiuotis savo sukurtais namais, kaip jau didžiuojamės pirmaisiais. Per savo darbo patirtį supratome, kad nuoširdžiu darbu sukurti ir padorumo vedini senelių namai tampa išskirtiniais namais, tuo įsitikinti leidžia gyventojų artimųjų atgalinis ryšys mums. Tai turi būti vieta, kur senjorai gyvena ne todėl, kad neturi kito pasirinkimo, o todėl, kad nori čia gyventi“, – pažymi L. Ližaitis.

 

Turto banko informacija

Dalintis
2024/05/21

Populiacijos griūtis kaimiškosioms savivaldybėms – gyvybingumo iššūkis

(VDU ŽŪA langas) Labai daug kalbama apie Lietuvos kaimo vietovių plėtrą: ES žaliojo kurso iniciatyvas, ES finansinę paramą, kaimiškųjų vietovių ir jų savivaldybių infrastruktūros gerinimą, žemės ūkio modernizavimą, verslo aplinkos gerinimas...
2024/05/21

ŽŪM siūlo drausti iš Rusijos ir Baltarusijos įvežti daugiau nei 2,8 tūkst. produktų

Seimui balandį uždraudus į Lietuvą importuoti žemės ūkio produktus ir pašarus, kurių kilmės šalis yra Rusija ar Baltarusija, konkretų jų sąrašą parengusi Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) siūlo drausti daugiau nei 2,8 tūkst. įvairi...
2024/05/21

Kaip gimė gražiausias išeivijos leidinys – Vinco Kudirkos raštai?

Prieš 125 metus mirė Lietuvos himno autorius, rašytojas, varpininkas Vincas Kudirka (1858–1899), o prieš 115 m. pradėtas spausdinti pirmasis jo raštų rinkinys, kuris šešiais puikiai išleistais...
2024/05/21

Seimas svarstys, kaip geriau suderinti gyventojų ir vykdančių ūkinę veiklą asmenų interesus

Seimas po pateikimo pritarė Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo ir Geležinkelių transporto kodekso pataisoms, kurios geriau suderina gyventojų ir ūkio subjektų interesus, aiškiau reglamentuoja žemės naudojimo ir ūkinės veiklos vykdy...
2024/05/21

Lietuvoje prarasti pažymėjimą gresia 237 tūkst. sveikatos nepasitikrinusių vairuotojų

Lietuvoje nuo kitų metų sausio prarasti vairuotojo pažymėjimą gresia 237 tūkst. sveikatos nepasitikrinusių asmenų, didžioji dalis jų – 30-65 metų amžiaus, pranešė „Regitra“.
2024/05/21

Botanikas dr. M. Lapelė: „Mes pervertiname gamtos gebėjimą atsikurti“

Gegužės 21-ąją yra minima „Natura 2000“ – ambicingiausios ir didžiausio masto iniciatyvos, skirtos išsaugoti Europos gamtos paveldą – diena. Ši data pasirinkta todėl, kad 1992 m. gegužės 21 dieną buvo patvirti...
2024/05/21

Štai kaip per metus ES susitraukė gyvulininkystė

Eurostatas paskelbė duomenis, kaip 2023 m. ES pakito ūkinių gyvūnų skaičius. Palyginti su ankstesniais metais jis sumažėjo.
2024/05/21

Po svarstymo pritarta siūlymui griežtinti atsakomybę už nusikaltimus valstybei

Seimas po svarstymo pritarė Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotoms Baudžiamojo kodekso pataisoms, kuriomis numatoma nustatyti proporcingas bausmes už pačius pavojingiausius nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos konstitucinius pa...
2024/05/21

Ūkininkai siekia, kad grūdų derlius liktų Lietuvoje: daug vilčių siejama su atsinaujinančiais degalais

Šiuo metu visi šalies ūkininkai pradeda sukti galvas, kaip geriausia realizuoti grūdų derlių, kuris jau už 2-3 mėnesių nuguls į aruodus. Lietuva jau ne vienerius metus yra viena didžiausių grūdų augintojų regione, tačiau didžiąją dal...