Ashburn +31,8 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 21 Bir 2024
Ashburn +31,8 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 21 Bir 2024

BNS

 

Ūkininkų atstovas: sprendimus dėl daugiamečių pievų ES komisaras žada kitą savaitę

2024/01/11


Europos Sąjungos (ES) žemės ūkio komisaras Januszas Wojciechowskis (Janušas Voicechovskis) kitą savaitę žada pateikti sprendimus dėl daugiamečių pievų atstatymo, po susitikimo Briuselyje su komisaru sako Žemės ūkio tarybos narys Eimantas Pranauskas.

„Kalbėjom ir apie pievas, ir apie pieną, apie kooperaciją. Dėl pievų tai jis pasakė taip, (...) kad kitą savaitę mes jau gausim atsakymą. (...) Sakė, kad tai yra techninis klausimas ir kad jie pasikalbės su mūsų žemės ūkio ministru“, – BNS sakė Žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidentas E. Pranauskas.

Anot jo, reikalavimas kai kuriose ariamose žemėse pasėti pievas ir jų nebenaudoti kitiems ūkiniams tikslams šiuo metu yra itin aktualus ir kelia daug iššūkių, nes greitu metu prasidės sėja.

„Mums dabar yra aktualiausias klausimas tas daugiamečių pievų atstatymas, nes tai yra pseudo daugiamečių pievų, kadangi mes kalbam ne apie tas daugiametes natūralias pievas, o tas pievas, kurios buvo ariamoj žemėj. Iš esmės norima nusavinti tą žemę, atimti galimybę ten arti“, – teigė žemdirbių atstovas.

Ūkininkai pirmadienį visoje Lietuvoje degindami laužus protestavo prieš Vyriausybės vykdomą žemės ūkio politiką, padidintus suskystintų naftos dujų akcizus, daugiamečių pievų atstatymą, ragino spręsti pieno krizę ir kitas problemas.

Tarybos pirmininkas Ignas Hofmanas ketvirtadienį LRT radijui sakė, jog žemdirbiai dar kartą į Vilnių ketina važiuoti sausio 23–26 dienomis.

Palaikydami protestus pirmadienį Lietuvos žemės ūkio rūmai aplinkos ir žemės ūkio ministrams įteikė rezoliuciją su maždaug 30 reikalavimų, įskaitant siūlymą politinėms partijoms pasirašyti žemės ūkio ir kaimo plėtros ilgalaikę strategiją kaip nacionalinį susitarimą, tačiau Taryba teigia atsiribojanti nuo Lietuvos žemės ūkio rūmų veiksmų.

 

Goda VILEIKYTĖ / BNS

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis
Gintaras Gliebus. Pavasariškas vaizdelis Dzūkijos miškuose.
2024 03 12 Telšių rajono ūkininkai rengiasi į protesto akciją
Vilkas kieme užpuolė stirną
Vasario 1 d. Briuselyje, Liuksemburgo aikštėje
Protestuotojai sveikino Vilnių su 701 gimtadieniu grodami, mirgėdami. 2024 01 25 Vilnius