Ashburn +10,4 °C Mažai debesuota
Pirmadienis, 4 Kov 2024
Ashburn +10,4 °C Mažai debesuota
Pirmadienis, 4 Kov 2024

Dalia KARPAVIČIENĖ
ŪP korespondentė
 

Ukrainos gynėjams – šimtai šiltų kojinių

2024/02/11


Kelmiškė Marijona Šedienė, nenorėdama veltui leisti laiko, Ukrainos gynėjams numezgė net 126 poras vilnonių kojinių. Visapusiškai šiltą dovaną buvusi gydytoja, o dabar pensininkė perdavė Lietuvos samariečių bendrijos (LSB) Kelmės skyriui, kad kartu su kitais būtinais daiktais centralizuotai pasiektų nuo karo kenčiantį kraštą.

Pasak LSB Kelmės skyriaus vadovo Sauliaus Mockaus, dar apie 80 porų kojinių perdavė kita kelmiškė Ringa Norvaišienė. „Moterys pačios mums į skyrių paskambino, pasisiūlė bent taip prisidėti prie paramos Ukrainai. Nereikėjo prašyti“, – „Ūkininko patarėjui“ pripažino S. Mockus. Kelmiškių lauknešėliai jau pasiekė Ukrainą.

M. Šedienė – samarietė nuo pat organizacijos įsikūrimo. Būdama labai kukli, nesureikšmindama dovanos ukrainiečiams, moteris tik kartojo žinomą posakį – „geri darbai daromi tyliai“. Megzti, sakė, labai mėgstanti nuo vaikystės, apmezgusi namiškius ir visą plačią savo giminę. Mezga tik vilnones kojines, siūlus perka. Kad kojinės būtų tvirtesnės, išlaikytų formą, prideda moheros ir plonų sintetinių siūliukų.

Kariaujančiam kraštui labai reikalingi daiktai – ne tik šiltos kojinės, pirštinės, šilti apatiniai rūbai, miegmaišiai, antklodės, palapinės – Kelmėje, LSB namuose, renkami nuo karo Ukrainoje pradžios, vėliau išvežti į centrinę bendrijos būstinę Kėdainiuose. Akcijos rengtos ne sykį.

Paramą miestui partneriui iš Ukrainos Novovolynskui praėjusių metų pabaigoje organizavo ir Kelmės r. savivaldybės administracija. Novovolynske apgyvendinti 7 tūkst. iš kitų Ukrainos vietų perkeltų, nuo karo agresijos besislepiančių Ukrainos gyventojų, įrengtos dvi labdaros valgyklos. Kelmiškiai aukojo parafino, vaško laužą, skardinių šildymo žvakėms gaminti, ilgai negendančių maisto produktų, šildytuvų, higienos reikmenų ir pan. Kelmės r. savivaldybės administracija yra nupirkusi ir labai reikalingų generatorių.

 

Autorės nuotrauka

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis
2024/03/03

Ūkininkas V. Genys: „Turiu toliau nešti agronominę žinią“

Ukmergės krašto ūkininko Valentino Genio sėkmės paslaptis – geras derlius be plūgo ir sintetinių trąšų. Agronomo diplomą turintis žemdirbys jau 18 metų žemę dirba ekologiškai ir neįsivaizduoja kitokios ūkininkavimo krypt...
2024/03/03

Pardavęs karves braukė ašaras

Skauda širdis visiems, tik valdininkams neįdomu, kodėl nyksta pieno ūkiai. „Lietuvoje išnyks ūkiai, kuriuose yra iki 100 melžiamų karvių“, – spėja Kupiškio r. Šimonių seniūnijos Pelyšių kaimo...
2024/03/03

Prasideda sulos leidimo sezonas: ką svarbu žinoti?

Pavasarį atšilus orams, kai sulos mėgėjai pradeda leisti pirmąją sulą, Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) pataria, kaip tai daryti tinkamai tiek nuosavame miške, tiek valstybei priklausančioje žemėje.  
2024/03/03

„INVL Baltic Farmland“ pelnas pernai išaugo 34 proc. iki 2,64 mln. eurų

Investicijų į žemės ūkio paskirties žemę bendrovės „INVL Baltic Farmland“ audituotas grynasis pelnas 2023 metais siekė 2,64 mln. eurų – 34 proc. daugiau nei 2022 metais.
2024/03/03

Anestezija – tik gilus miegas ar sudėtinga medicininė procedūra?

Anestezija – tai dirbtinai sukelta būsena, kurios metu pacientui nepatiriant skausmo ar kitų nemalonių jutimų galima atlikti diagnostinius ar gydomuosius veiksmus. Pacientams dažnai kyla klausimų, kaip viskas vyksta, ar tai saugu, ar jie pra...
2024/03/03

Europos Komisija pagaliau imasi veiksmų: keis vilkų apsaugos statusą

Pastaruosius porą metų Europos Sąjungos (ES) valstybės narės garsiai nerimauja dėl vilkų ir kitų stambiųjų plėšrūnų – lokių ir lūšių – populiacijos gausėjimo. Dėl šios tendencijos kyla grėsmė taikiam sambūviui, nes...
2024/03/03

Verslo partneriams iš Kinijos labūnaviškis padovanojo savo tapytą „Monos Lizos“ kopiją

Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Laikrodžiui išmušus 17 valandą verslininkas Audronius VAIDALAUSKAS užveria kabineto duris. Medžio granulių gamyba užsiimančios bendrovės „Eco standartas“ savininkas i&scaron...
2024/03/03

Savo kandidatus į EP patvirtino dar viena politinė partija: sąrašą ves A. Kubilius

Šiandien Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Taryba patvirtino rinkimų programos nuostatas ir kandidatų sąrašą rinkimams į Europos Parlamentą (EP).
2024/03/03

Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos vairą perima A. Kulevičius

Kovo 1-ąją įvyko Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos visuotinis narių susirinkimas. Rajono žemdirbiai išsirinko naujos sudėties tarybą ir pirmininką.