Laistė lediniu vandeniu
„Nesu agronomė, bet save vadinu „Mičiurinu iš prigimties“, nes žemės darbai artimi visą gyvenimą, – prisipažino D. Jankauskienė. – Pekino kopūstų negalima auginti taip, kaip visų kitų kopūstinių daržovių. Jiems užaugti reikia daugiau vėsos ir tamsesnio dienos meto, skirtingai nuo daržovių, auginamų pavasariui persiritus į antrą pusę.“
Pirmajam derliui ankstyvuosius kopūstus ji sėja į indelius kovo 10–15 d. ir laiko šiltai, o į šiltnamį su plėvele perneša ir susodina kovo pabaigoje–balandžio pradžioje. Ten jie ir užauga, per karščius palaistomi lediniu vandeniu, nes tai – šaltesnę aplinką mėgstanti daržovė. Karštis juos skatintų sužydėti, kaip ir špinatus, ridikėlius.
Tiesa, šiuos kopūstus galima susodinti ir tiesiai į lysvę, bet patartina uždengti agroplėvele – nuo šalnų ir kenkėjų, kurių tikrai daug į juos kėsinasi: skraidančių, šliaužiančių, ropojančių...
Gegužės paskutinę savaitę imamas pirmasis Pekino kopūstų derlius, o paskutinieji nupjauti birželio 7 dieną. Kadangi jie šiltnamyje buvo susodinti retai, jų vietoje iškart atsirado pomidorų ir agurkų daigai. Ypatingos žemės Pekino kopūstai nereikalauja, kuo puikiausiai užauga priemolyje ir netgi be trąšų.
Antras derlius – garantuotas
Antrą šių daržovių derlių D. Jankauskienė vadina garantuotu, nes jau užtenka ir vėsesnio oro, ir tamsesnių dienų: derlius rudeninis, nuimamas rugsėjo pabaigoje–spalį, o sėjama liepos 10–15 dienomis, tiesiai į lysvę. Būtina sąlyga, anot panevėžietės, nuo pradžių iki pabaigos juos auginti po agroplėvele, nes tuo metu kenkėjai atakuoja dar aršiau.
Pašnekovei geriau sekasi auginti hibridines veisles ir kitiems jas rekomenduoja. Pavasario derliui tinka ankstyvoji ‘Sprinkin H’, o rudeniui pataria rinktis ne tik ankstyvą (‘Manoko H’), bet ir vėlyvesnę (‘Bilko F1’) veislę, kad derlius subręstų šiek tiek skirtingu metu. Beje, kartais ji renkasi ir violetines veisles. D. Jankauskienės pastebėjimu, pavasario derliaus kopūstai traškesni, o rudens – kietesni.
Jankauskų šeimos salotų pagrindas dažnai ir būna Pekino kopūstas. Tinka pridėti agurkų, pomidorų, krapų, bazilikų... Iš šių daržovių skanūs ir balandėliai ar virta kopūstienė.
Donatos Jankauskienės nuotraukos
Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.
UAB „Ūkininko patarėjas“
Įmonės kodas 133122411
PVM mokėtojo kodas LT331224113
Ats. sąsk. nr. LT154010042500061234,
LUMINOR bankas
Gedimino g. 27, LT-44319 Kaunas
Tel. (8-37) 225 300
El. paštas: referente@ukininkopatarejas.lt
Duomenys apie UAB „Ūkininko patarėjas“ kaupiami ir saugomi LR Juridinių asmenų registre
© 2022 - UAB „Ūkininko patarėjas” | Visos teisės saugomos