Ashburn +14,9 °C Debesuota
Trečiadienis, 27 Rgs 2023
Ashburn +14,9 °C Debesuota
Trečiadienis, 27 Rgs 2023

Valentino dieną norėjo pakeisti Karvės apkabinimo diena

2023/02/14


Tokia idėja Indijoje ir gerokai už jos ribų buvo aptarinėjama nepilną savaitę. Siūlymo vasario 14 dieną įtvirtinti kaip Karvės apkabinimo dieną autorius yra Indijos gyvūnų gerovės taryba – valstybinė patariamojo institucija.

Pateikdama siūlymą įvesti Karvės apkabinimo dieną Indijos gyvūnų gerovės taryba teigė, kad Vedų tradicijos dėl Vakarų kultūros skverbimosi atsidūrė ties išnykimo riba, o Karvė yra Indijos kultūros ir kaimo ekonomikos pagrindas. Tvirtinta, kad Karvės apkabinimo diena „praturtins emociškai“ bei „padidins individualią ir kolektyvinę laimę“.

Kaip pastebi „The Guardian“, Indijoje įsigalėjus induistų nacionalistinės politikos formai, vakarietiškos šventės ir tradicijos vertinamos priešiškai. Valentino diena ypač peikiama dėl esą skatinamo moterų palaido, vulgaraus elgesio. Nacionalistinė partijos „Bharatiya Janata“  vyriausybė siekianti, kad pagarba karvei taptų visos šalies politika. Daugelyje Indijos valstijų draudžiama skersti karves, pardavinėti ir valgyti jautieną. Vyriausybės įsteigta Nacionalinė karvių komisija buvo sumaniusi nacionalinį „karvių mokslo“ egzaminą. Sumanymą 2021 m. teko atidėti dėl kritikos, kad tai yra pseudomokslo propagavimas. „Karvių mokslas“ skelbė, kad Indijos karvės turi daugiau emocijų palyginti su bet kuriomis kitomis, jų mėšlas gali apsaugoti nuo radiacijos ir pan.

Anot daug dėmesio Indijos temai skiriančio „Alarabiya News“, pastaraisiais metais induistų nacionalistinės grupuotės puldinėja parduotuves, kuriose prekiaujama Valentino dienai skirtomis prekėmis, persekioja rankomis susikibusias poreles, esą tokie reidai padeda įtvirtinti induistų tapatybę.

Induistai sudaro beveik 80 proc. Indijos gyventojų, kurių skaičius siekia beveik 1,4 mlrd. Musulmonų yra 14 proc., o likusius 6 proc. pasidalija daugiausia krikščionys, sikhai, budistai ir džainistai.

Siūlymas įvesti Karvės apkabinimo dieną nustebino pasaulį, daug kritikos sulaukė pačioje Indijoje. Nepritarimas liejosi ne tik iš socialinių tinklų. Idėjos nepalaikė ir gyvūnų teisių organizacijos.

Tai lėmė, kad idėjos projektas buvo aptarinėjamas ir išjuokiamas nepilną savaitę. Siūlymas buvo pateiktas vasario 6-ąją, o vasario 10-ąją Gyvūnų gerovės taryba savo siūlymą atsiėmė, rašo „The Times of India“.

 

ŪP komentaras

Asociatyvi 123rf nuotrauka

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/09/26

Pieno gamyba Estijoje pernai pasiekė rekordines apimtis

Talinas, rugsėjo 26 d. (BNS). 2022-aisiais Estijoje pagaminta beveik 850 tūkst. tonų pieno – daugiausiai per metus per pastaruosius tris dešimtmečius, antradienį skelbia nacionalinė statistikos tarnyba.
2023/09/26

Praėjusią savaitę vidutinė elektros kaina biržoje mažiausia nuo rugpjūčio vidurio

Rugsėjo 1–26 d. vidutinė elektros kaina Nord Pool biržoje siekė 0,121 Eur/kWh be PVM – tai 18 proc. daugiau už rugpjūčio mėnesio vidutinę kainą (0,102 Eur/kWh). Tačiau praėjusią savaitę (rugsėjo 18–24 d.) vidutinė elektros kaina ...
2023/09/26

Anykščiai pagerbė geriausius metų ūkininkus

Rugsėjo 23 dieną Anykščiuose vykusios derliaus šventės „Obuolinės“ metu Anykščių kultūros centre pagerbti geriausi metų ūkininkai.
2023/09/26

Aplinkosaugininkai skaičiuoja žalą, savivaldybė paskelbė ekstremaliąją situaciją

Dėl kritusių žuvų Pilvės-Vabalkšnės tvenkinyje, valstybinės reikšmės vidaus vandens telkinyje Kazlų Rūdos savivaldybėje jau skaičiuojama žala aplinkai, aiškinamasi įvykio aplinkybės. Aplinkosaugininkų teigimu, žuvų kritimą sąl...
2023/09/26

Lauko diena apie dirvožemio suslėgimą technologinėse vėžėse

Rugsėjo 14 d. Pociūnėlių kaime, Radviliškio r., vyko lauko diena „Dirvožemio suslėgimas technologinėse vėžėse, problemos ir eliminavimo galimybės“, į kurią susirinko dėl dirvožemio suslėgimo problemų turintys ūkininkai, LŽŪKT ko...
2023/09/26

Skausmai, kuriuos įveiksite šalčiu arba šiluma

Sezoniškumas pastebimas ne tik mados pasaulyje – kiekvienam metų laikui būdingos ir skirtingos patiriamos kūno traumos. Rudenį jų dažniausiai neišvengiame dirbdami soduose ar daržuose, žiemą koją pakiša slidūs keliai, pa...
2023/09/26

Kainų šuolį skatino ir įmonių pelnų augimas – G. Šimkus

Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus sako, kad Lietuvos įmonių pelnų augimas 2022 metais prisidėjo prie spartaus kainų šuolio.
2023/09/26

Arklių skerdimą siekianti uždrausti Europos piliečių iniciatyva

Europos Komisija praneša, kad 2023 m. kovo 22 d. įregistruota Europos piliečių iniciatyva „Užbaikime arklių skerdimo amžių" (angl. End The Horse Slaughter Age) pradėjo rinkti Europos Sąjungos valstybių narių piliečių parašus.
2023/09/26

NŽT funkcijos, numatomos perduoti savivaldybėms

Nuo 2024 m. sausio 1 d. miestuose ir miesteliuose savivaldybėms patikėjimo teise bus perduota valstybinė žemė, kuri nėra suplanuota valstybės reikmėms. Patikėjimo teise valdomoje valstybinėje žemėje savivaldybės miestų ir miestelių teritorijose at...