Ashburn +36,1 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 23 Bir 2024
Ashburn +36,1 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 23 Bir 2024

ES finansavimo ir paramos galimybės

2024/02/11


Europos Komisija sukūrė naują interaktyvų vadovą, kuriame pateikiamos visos ES lygmens finansavimo galimybės kaimo vietovėms. Gausu ES fondų ir programų, kurios gali skatinti tvarų augimą ir gerovę kaimo vietovėse, tik potencialiems paramos gavėjams ne visada paprasta nustatyti tinkamiausią galimybę. Kaimo srities priemonių rinkinyje kaupiamos finansavimo galimybės iš 26 skirtingų ES fondų – nuo bendrosios žemės ūkio politikos iki Sanglaudos fondų, programos „Europos horizontas“ ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės. Dabar vos keliais spustelėjimais galima sužinoti, koks finansavimo šaltinis projektui tinkamiausias.

Kuriant naujuosius vartus į ES finansavimo ir paramos iniciatyvas, kuriomis galima naudotis ES kaimo vietovėse, siekta pareiškėjams suteikti žinių ir priemonių, reikalingų vietos poreikiams tenkinti. Paramos gavėjai gali būti vietos valdžios institucijos, institucijos, įmonės, asociacijos ir privatūs asmenys.

Visomis ES kalbomis

Naujoji priemonė siūlo automatinius vertimus į visas ES kalbas. Interaktyvus finansavimo ieškiklis leidžia vartotojams filtruoti esamas schemas pagal kelis kriterijus:

  • sritį arba organizaciją;
  • veiklą, kurią jie nori įgyvendinti (pavyzdžiui, gerinti infrastruktūrą, spręsti visuomenės uždavinius, stiprinti vietos ekonomiką, didinti atsparumą klimato kaitai ir tvarumą);
  • reikalingos paramos rūšį: dotacijas, finansines priemones (pvz., paskolas ir garantijas) arba techninę pagalbą, pvz., konsultavimo paslaugas, mokymą, kuravimo programas, paramos tinklus ir kt.

Patarimai, gairės ir įkvepiančios istorijos

Kaimo vietovių priemonių rinkinyje taip pat pateikiamos išsamios gairės, kaip kuo geriau pasinaudoti turimomis galimybėmis. Interaktyviame žemėlapyje galima pasisemti įkvėpimo ir susipažinti su įvairiais pavyzdžiais bei atvejų tyrimais ir sužinoti, kaip ES lėšos ir paramos mechanizmai jau sėkmingai įgyvendinti kaimo vietovėse visoje ES.

Išteklių skyriuje pateikiami rekomendaciniai dokumentai, ataskaitos ir vadovai apie ES finansavimo galimybes konkretiems sektoriams, įskaitant plačiajuostį ryšį, kultūrą, švietimą, energetiką, aplinką ir turizmą. Papildomos pagrindinės medžiagos galima rasti puslapiuose Dažni klausimai ir Apie.

Janusz Wojciechowski

Labai palankiai vertinu tai, kad sukurtas priemonių ES kaimo vietovėms rinkinys, dėl kurio ES finansavimas tampa atviras, prieinamas ir praktiškas kaimo bendruomenėms. Naudodamiesi šiuo priemonių rinkiniu kaimo gyventojai savo bendruomenėms gali pasitelkti naujų išteklių ir atverti naujų galimybių. Raginu visas mūsų kaimo vietovių vietos valdžios institucijas, bendruomenių grupes ir verslo lyderius naudotis šiuo priemonių rinkiniu ir išnagrinėti, kaip ES galėtų finansuoti jų ateitį.

Už žemės ūkį atsakingas Komisijos narys Januszas Wojciechowskis

 

 

EK informacija

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis