Ashburn +12,0 °C Rūkas
Pirmadienis, 4 Grd 2023
Ashburn +12,0 °C Rūkas
Pirmadienis, 4 Grd 2023

Vėl pradedamos teikti paskolos dėl karo Ukrainoje sunkumų patiriantiems ūkiams

2023/08/25


Ūkio subjektai, veikiantys žemės ūkio ir žuvininkystės produktų gamybos, perdirbimo ir prekybos srityse, jau gali kreiptis į RATO kredito uniją ir KREDA kredito unijų grupę dėl lengvatinių paskolų iki 500 tūkst. eurų sumos arba iki 200 tūkst. eurų sumos, kai paskola ar jos dalis teikiama biologiniam turtui įsigyti.

Tokia galimybė atsirado pratęsus skatinamosios finansinės priemonės „Paskolos ūkio subjektų, veikiančių žemės ūkio ir žuvininkystės produktų gamybos, perdirbimo ir prekybos srityse, likvidumui užtikrinti reaguojant į Rusijos agresiją prieš Ukrainą“ teikimą ir nacionalinei plėtros įstaigai „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) pakartotinai pasirašius sutartį su minėtomis finansų įstaigomis.

„Nuo šios priemonės įgyvendinimo pradžios (2022 m. rugsėjo mėn.) iki 2023 m. birželio pabaigos paskolos suteiktos 746 ūkio subjektams iš skirtų 61 mln. eurų. Karui Ukrainoje tęsiantis, daugelis ūkių vis dar susiduria su likvidumo, veiklos tęstinumo problemomis. Atsižvelgiant į pagalbos Lietuvos ūkiams karo kontekste poreikį, tolimesniam, iki 2023 m. gruodžio 31 d., paskolų teikimui pagal priemonę papildomai skirti 23 mln. eurų“, – sako INVEGOS vyriausioji finansinių priemonių projektų vadovė Vaida Stamburaitė.

Iki 2023 m. birželio 30 d. lengvatinės paskolos nuo karo Ukrainoje nukentėjusiems ūkiams buvo teikiamos per šiuos finansų tarpininkus: KREDA kredito unijų grupę, LKU kredito unijų grupę, PayRay Bank, RATO kredito uniją bei SME Bank, kurių kiekvienas suteikė po 10-16 mln. eurų lengvatinių paskolų.

Daugiausiai paskolų pagal šią priemonę suteikė KREDA kredito unijų grupė, į kurią ūkio subjektai ir vėl gali kreiptis dėl paskolos gavimo.

„Įgyvendinant šią priemonę, KREDA grupė iš visų finansų tarpininkų tokių paskolų suteikė daugiausiai – net 16 mln. Eur. Todėl INVEGAI atnaujinus kvietimą vėl teikti šias paskolas, nedvejodami pasirašėme bendradarbiavimo sutartį. Esame tie, kurie savo narius pažįsta geriausiai, matome, kokią žalą jiems daro įvykiai kaimyninėse šalyse, todėl puikiai suprantame šios pagalbos svarbą ir džiaugiamės būdami patikimu finansiniu partneriu, galinčiu padėti palengvinant naštą“, – įžvalgomis dalinasi Jolita Rėkutė, KREDA Jungtinės centrinės unijos verslo plėtros vadovė.

Sutartį su INVEGA pasirašė ir RATO kredito unija, kuri paskolas pagal šią finansinę priemonę teikė nuo pat jos įgyvendinimo pradžios.

„Matome nesumažėjusį klientų poreikį pasinaudoti šia finansine priemone, todėl dedame visas pastangas, kad sprendimai tiek dėl dalyvavimo priemonėje, tiek dėl paskolų lėšų išmokėjimo būtų priimti itin operatyviai“, – komentuoja RATO kredito unijos Administracijos vadovas Vladislav Jančis.

Dėl paskolos suteikimo ūkio subjektai turi kreiptis tiesiogiai į finansų įstaigą, kuri bendradarbiauja su INVEGA. Detalesnę informacija apie visas paskolų pagal priemonę teikimo sąlygas bei besipildantį finansų tarpininkų sąrašą galima rasti čia.

 

INVEGA informacija

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/03

Pagerbiant genijaus atminimą keliama idėja Senąją Varėną pervadinti Čiurlionio Varėna

Pagerbiant vieno iškiliausių Lietuvos dailininkų ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio atminimą svarstoma Senąją Varėną pervadinti Čiurlionio Varėna.
2023/12/03

Šiltnamių rinkai žadama šviesi ateitis, bet technologijos pasirinkimas – jau galvosūkis

Ūkininkavimas versliniuose šiltnamiuose daugelyje šalių atneša milijonines pajamas. Ekspertų prognozėmis, toks daržovių ir uogų auginimo būdas ateityje tik augs, todėl tiek valstybiniu, tiek verslo lygiu daug investuojama į na...
2023/12/03

Rudajai stichijai vis tiek, tai saugomos teritorijos ar ūkiniai miškai

Stichinė nelaimė miškuose, sukelta žievėgraužio tipografo, vaizdingai dar vadinama ruduoju gaisru, rudąja stichija. Ji pražudė jau apie 3500 ha medynų. Rudajai stichijai vis tiek, tai saugomos teritorijos ar ūkiniai miškai.
2023/12/03

Duokite psichikos ligoniams advokatą!

„Tai itin sudėtinga tema. Kiekvienu atveju tenka individualiai spręsti mįslę, kaip laviruoti“, – įsitikinęs Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro direktorius Martynas Marcinkevičius, kalbėdamas, kaip padėti namuose prižiūrim...
2023/12/03

Galima veikti inovatyviai ir efektyviai, vienas sprendimų – sėtiniai žolynai

Esamoje geopolitinėje situacijoje sunkiai prognozuojamos grūdų supirkimo kainos, augantys energetikos kaštai, dažnėjantys ekstremalūs gamtos reiškiniai, griežtinami aplinkosaugos reikalavimai – šiandienos realijos, skati...
2023/12/03

Kada reikalingas augalo pasas?

Augalo pasas yra reikalingas tiekiant rinkai savo užaugintą augalinę produkciją mažmenine prekyba užsiimantiems ūkio subjektams, taip pat savo užaugintą augalinę produkciją tiekiant rinkai galutiniam vartotojui.
2023/12/03

Seime priregistruota naujų pasiūlymų 2024-ųjų biudžetui už milijardą eurų

Praėjus daugiau nei savaitei po to, kai Seimas antrą kartą apsvarstė kitų metų biudžeto projektą, parlamentarai vėl pateikė šūsnį siūlymų papildomai finansuoti kai kurias sritis.
2023/12/03

Kraujažolinio grublio pokštai – atsitiktinumas ar klimato kaitos pasekmė?

Pastaraisiais metais vis dažniau pavasarines daržoves atakuojantys juodi, kuproti „kirminai“ verčia nerimauti daržininkus, ypač tuos, kurie daržoves augina mažuose sklypuose ir nenaudodami insekticidų. Tai kraujažolinio grublio (Galeru...
2023/12/03

Priminimas poledinės žūklės mėgėjams: nerizikuokite

Atšalus orams ir žvejams jau ruošiantis žvejoti ant užšalusių vandens tvenkinių, aplinkosaugininkai primena, kad Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse nustatyta prievolė žvejams mėgėjams žvejojant ant ledo turėti smaigus...