Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024
Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024

Vilkams avių negana – jau puola ir karves

2024/06/25


Pranešimų apie vilkų papjautas ar smarkiai sužalotas avis netrūksta. Bet plėšrūnams jų jau negana, jie nusitaikė ir į karves. Praėjusią savaitę per vieną tokį išpuolį buvo pražudytos net keturios vokiečio ūkininko piendavės – tiesiog tvarte. Nors atvejai nedažni, bet fiksuojami kasmet.

Per du tą pačią savaitę įvykusius vilko išpuolius, Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės (Vokietija) ūkininkas prarado net keturias karves. Ūkininkas su siaubu pasakojo, kad „gyvūnas tiesiogine prasme buvo ėdamas trijose vietose“, ties šlaunikauliu ir sėdynkauliu žiojėjo kumščio dydžio žaizdos. Ir nors karvė dar buvo gyva, jau buvo aišku, kad jos išgelbėti nepavyks.

Po dviejų dienų plėšrūnas pakartojo savo ataką. Atėjęs melžti karvių, fermos savininkas rado vieną galviją jau negyvą, o kita karvė mirtinai nukraujavo iš didelės žaizdos tešmenyje. Trečioji, matyt, stipriai išgąsdinta vilko, blaškėsi ir taip susižalojo, kad teko ją užmigdyti.

Ūkininkas prisipažino, kad ne iškart pagalvojo, jog tai galėjo būti vilko darbas, bet atvykę veterinarijos gydytojai ir medžiotojas iš žaizdų pobūdžio konstatavo, kad greičiausiai galvijai tapo šio plėšrūno aukomis. Galutinis atsakymas paaiškės atlikus DNR tyrimus.

Papjovė veršingą karvę

Ne mažiau žiaurus vilkų išpuolis buvo fiksuotas ir pernai Žemutinėje Saksonijoje. Tada plėšrūno taikiniu tapo veršinga karvė. Pamatytas vaizdas šokiravo net ir daug mačiusius vokiečių ūkininkus.

Gyvūnas nugaišo itin žiauriomis aplinkybėmis. Karvę plėšrūnai nuvarė į ganykloje buvusį griovį, kuriame ji ir įstrigo. Plėšrūnai stipriai apkandžiojo galinę jos kūno dalį ir nuo patirtų žaizdų karvė nugaišo. Neišgyveno ir dar negimęs veršelis.

Įvykio vietą apžiūrėję ūkininkai pastebėjo aplink griovį stipriai sutryptą žolę, kilo rimtas įtarimas, kad gyvulys buvo užpultas ne vieno, bet kelių plėšrūnų.

Ramybės neturi ir amerikiečių galvijų augintojai

Kolorado valstijoje (JAV) pagal reintrodukcijos programą, kuria siekiama atkurti nykstančios rūšies populiaciją, praėjusių metų gruodį atokiame miške buvo paleista dešimt vilkų. Liūdnų pasekmių ilgai laukti neteko. Jau pavasarį vos per kelias dienas buvo papjauti keli jauni veršeliai.

Kiek vilkų puotavo ir ar tai buvo vienas iš neseniai paleistųjų į laisvę, iškart buvo sunku pasakyti, mat, per pastaruosius metus keletas vilkų į tas vietas atklydo iš kitos, Vajomingo valstijos ir taip pat papjovė keletą galvijų.

Nors už patirtus nuostolius ūkininkams atlyginta, galvijų augintojai išlieka neramūs ir tvirtina, kad to nepakanka.

 

ŪP portalo informacija

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis