Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

Viskas apie sėklinių bulvių daiginimą

2023/03/06


Kai kurių veislių bulvių akutėse jau kalasi pirmieji daigeliai. Tad ruoštis pavasariui reikėtų nedelsiant, ypač visiems planuojantiems pasidaiginti ankstyvųjų bulvių veislių.

„Vfarm“ rekomenduoja daiginti pirmąsias, ankstyvąsias veisles (pvz., ‘Colomba’ (www.seklinesbulves.lt/colomba), ‘Primabelle’ (www.seklinesbulves.lt/primabelle) ar ‘Adora’ (https://seklinesbulves.lt/adora) bulves. Visos šios veislės išsiskiria puikiu skoniu, gumbų prekine išvaizda ir šviežiu derliumi dar prieš Jonines.

Pagrindinės rekomendacijos daiginant bulves.

  • Bulvių gumbus patariama daiginti specialiose peršviečiamose dėžutėse, į kurias gumbai gali būti sudėti dviem sluoksniais. Svarbu, kad šilumos ir saulės (natūralios ar dirbtinės) šviesa kuo labiau apšviestų gumbus.
  • Daiginimo laikotarpis turėtų būti 30–45 dienos iki sodinimo arba kol bulvių daigeliai užaugs iki 1–2 cm.
  • Optimali daiginimo patalpos temperatūra turi būti apie +15°C, bet ne aukštesnė nei +20°C. Tinka šiltnamis ar kita patalpa, svarbu, kad būtų pakankamai apšviesta, vėdinama, o naktį neatšaltų. Dėl to praktikoje naktimis naudojame šildytuvus. Jeigu patalpa labai sausa, bulves per savaitę 2–3 kartus apipurkškite vandeniu.
  • Šviesoje daiginami gumbai pažaliuoja, kaupiasi chlorofilas, todėl geriau auga šaknų sistema, lapai ir požeminiai stiebai (stalonai).
  • Norint dar labiau paankstinti bulvių derlių, galima naudoti durpių substratą. Dėžėje ant 5–10 cm substrato sluoksnio sudedami bulvių gumbai. Po 6 savaičių, kai daigai paauga iki 10–12 cm aukščio, sudygusias bulves su durpių substratu galima perkelti į dirvą.
  • Bulvių daigeliai turi būti ne ilgesni kaip 2 cm, kad sodinant jie nenulūžtų ir greičiau sudygtų. Verčiau daigeliai bus mažesni nei per dideli.
  • Tinkamai sudygusių bulvių daigeliai būna sodriai žali (arba violetiniai) ir stiprūs. Tamsoje ar tiesiog dėl šilumos sudygusių bulvių daigeliai esti balti, gležni ir visiškai netinkami gumbui toliau vystytis.
  • Pasodinę padaigintus gumbus, jų vegetaciją paskatinsite, jei užklosite apsodintą plotą agroplėvele.

Atminkite, kad sudaigintos bulvės 2–3 savaitėmis anksčiau užaugina derlių. Drąsiai ir saugiai įsigykite mūsų kruopščiai daugintų sertifikuotų sėklinių bulvių el. parduotuvėje www.seklinesbulves.lt.

www.seklinesbulves.lt – su meile viskas apie bulves

 

Rugilė GIKARĖ, Petro VASILIAUSKO bulvių sėklininkystės ūkio VFARM atstovė

Dalintis

2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...