Balandžio 4 d. įvykusiame LŽŪBA prezidiumo posėdyje dalyvavo finansų viceministras Kristupas Vaitiekūnas ir FM Mokesčių politikos departamento direktorė Jūratė Laurikėnaitė, su kuriais kalbėta apie planuojamus pelno, nekilnojamojo turto, gyventojų pajamų, pridėtinės vertės, o taip pat ne gyvybės draudimo mokesčių pakeitimus.
Kaip „Ūkininko patarėjui“ iškart po posėdžio pakomentavo J. Sviderskis, buvo labai svarbu su Finansų ministerija išsiaiškinti apie būsimus mokesčių sistemos pakeitimus: „Gandų dabar daug sklando, todėl svarbu buvo tiesiai iš ministerijos atstovų sužinoti, ką jie yra sumanę, taip sakant, neformaliame susitikime... Jie papasakojo papunkčiui, kas mūsų laukia tiek pelno mokesčio srityje, tiek ką jie ruošiasi daryti su nekilnojamojo turto neapmokestinamu dydžiu, kas mūsų žemdirbiams labai rūpi. Mes suprantame, kad mokesčius reikia mokėti, nes visiems tų pinigų reikia – ir mokytojui, ir vadovėlius išleisti, ir policijai, ir krašto apsaugai ir visiems kitiems...“
„Vakar buvau susitikęs su politikais – Rasa Budbergyte ir Algirdu Sysu, o šiandien tą patį išgirdau ir iš Finansų ministerijos atstovų, todėl galiu pasidalinti su ūkininkais gerąja naujiena, - džiaugėsi J. Sviderskis. – Mus ypatingai domina nekilnojamojo turto mokesčių pokyčiai, nes žemdirbiai turi gamybinius pastatus, kurie yra jų verslo dalis ir tokio turto apmokestinimas faktiškai prisidėtų prie ūkių žlugdymo. Taigi, tiek vakar, tiek šiandien politikai bei ministerijos žmonės patvirtino, kad gamybiniai pastatai nebus apmokestinami. Ta lengvata, kuri šiai dienai yra, lieka ir toliau. Aišku, tai yra gera žinia ir mes tuo tikrai patenkinti“.
„Gyventojų pajamų mokestis mus, kaip juridinius asmenis, liečia tiek pat, kiek ir visus kitus, – toliau komentavo pašnekovas. – Lengvatinis PVM svarstomas valdžioje, tačiau daugiau linkstama link to, kad jo gali nelikti. Mes puikiai žinome, kad tą lengvatą pasiima tos įvairios tarpinės organizacijos, o vartotojui vargu ar lieka. Tačiau, kaip mes supratome, čia dar galutinio varianto valdžia neturi, viskas yra svarstymų stadijoje.“
„Dar viena aktuali mums tema – mokestis už ne gyvybės draudimą. Štai šiuo klausimu nerandame visiško sutarimo ir bandysime dar aiškintis raštu, – teigė LŽŪBA generalinis direktorius. – Jeigu tiek pasėlių, tiek galvijų, tiek ir technikos draudimas pabrangs neaišku kokiu tarifu, tuomet tai labai skaudžiai atsilieps mums, žemdirbiams. Čia yra didelė problema ir mes prašome valdžios, kad į tai reikia atsižvelgti ir prie to grįžti. Tikrai nepaliksime šio klausimo, savo poziciją aiškiai išdėstėme, dar išdėstysime ir raštu bei prašysime perduoti šią žinią aukščiausiai šalies vadovybei. Kiek apie tai kalbėjome dar Seimo Finansų ir biudžeto komitete, tai tas draudimo branginimas yra nelogiškas: valstybė tarsi kompensuoja draudimą, o tuomet iš kitos pusės atima... Kam reikia mėtyti pinigus iš kišenės į kišenę? Dabar štai valdžia pergyvena, kad neduok dieve ateis ir pas mus ta snukio ir nagų liga, tačiau tuo pačiu mums sako: „Jūs tik drauskitės, mes padengsime dalį draudimo išlaidų...“. Jūs nors 100 procentų denkite, bet juk draudimo kompanijos nedraudžia, nes joms bus labai didelės išlaidos. O jeigu dar padidins draudimo kainą kokiais 15 procentų, tai čia jokia kompensacija negelbės... Mūsų nuomonės čia nelabai sutapo, todėl prašysime, kad tas ne gyvybės draudimas būtų peržiūrėtas.“
J. Sviderskis neabejojo, kad tai yra svarbiausi žemdirbius liečiantys mokestiniai reikalai: „Na, apie cukraus mokestį daug nešnekėjom. Tik nutarėm, kad mažiau gersime limonado...“
Portalo ukininkopatarejas.lt informacija