„Žemės ūkis visada buvo Europos projekto kertinis akmuo, vaidinantis strateginį vaidmenį ekonomikoje ir užtikrinantis ES maisto autonomiją. Tačiau žemės ūkio sektoriui susiduriant su iššūkiais, norint susigrąžinti ES žemės ūkio kompasą, labai svarbu sutelkti dėmesį į kaimo vietoves ir žemės ūkį. Pastaruoju metu išaugę protestai dėl ūkininkavimo pabrėžia šio klausimo skubumą ir pabrėžia, kad Europos Sąjunga savo politinėje darbotvarkėje pirmenybę turi teikti kaimo vietovėms ir žemės ūkiui“, – pristatydamas manifestą sakė „Cogeca“ prezidentas Lennartas Nilssonas.
Pateiktame dokumente išvardijama daugybė iššūkių, su kuriais susidurs žemės ūkis 2024–2029 m. kadencijos laikotarpiu, o tai rodo, kad ES turi nustatyti prioritetus, kad pasirengtų 2030 m. žemės ūkiui. „Copa“ ir „Cogeca“ savo manifeste išdėstė 7 pagrindinius prioritetus ir keletą konkrečių politikos pasiūlymų, kurie bus išsamiau pristatyti Europos rinkimų kampanijos metu.
Be pagrindinių prioritetų, dokumente nurodomos keturios ES politikos priemonės, remiantis pagrindinėmis dabartinio laikotarpio pamokomis. „Copa“ ir „Cogeca“ ragina iš tikrųjų peržiūrėti žemės ūkio biudžetą, kad būtų suderinti aplinkosaugos, geopolitiniai ir finansiniai tikslai. Tai turėtų būti pasiekta tik atlikus visuotinį dabartinės žemės ūkio politikos poveikio vertinimą kitos kadencijos pradžioje ir atlikus naujų pasiūlymų galimybių studijas. Europos ūkininkų organizacijos taip pat pabrėžia didėjantį poreikį suderinti ES prekybos politiką ir jos siekius dėl vidaus rinkos. Galiausiai, instituciniu požiūriu, „Copa“ ir „Cogeca“ kelia du griežtus reikalavimus: už žemės ūkį ir kaimo vietoves atsakingam Europos Komisijos nariui pripažinti pirmininko pavaduotojo statusą, ir stiprinti strateginio dialogo grupes kaip ilgalaikio strateginio dialogo priemonę.
„Per 2019–2024 m. kadenciją mums teko susidoroti su žemės ūkio klausimų reguliavimo cunamiu, taikant iš žaliojo kurso kylančią politiką. Per kitą kadenciją norime mažesnio, bet geresnio reglamentavimo, mažiau „iš viršaus į apačią“, tinkamai finansuojamo ir sutelkiant dėmesį į vykdymą vietoje. Žinome, kad tai įmanoma, šiandien tai matome su strateginiu dialogu. Esame įsitikinę europiečiai ir raginame visus kaimo rinkėjus telktis šiems rinkimams!“, – sakė „Copa“ pirmininkė Christiane Lambert.
(„Copa“ ir „Cogeca“ Europos rinkimų manifestą (anglų k.) žr. ČIA)
ŪP portalas su „Copa“ ir „Cogeca“
UAB „Ūkininko patarėjas“
Įmonės kodas 133122411
PVM mokėtojo kodas LT331224113
Ats. sąsk. nr. LT154010042500061234,
LUMINOR bankas
Gedimino g. 27, LT-44319 Kaunas
Tel. (8-37) 225 300
El. paštas: referente@ukininkopatarejas.lt
Duomenys apie UAB „Ūkininko patarėjas“ kaupiami ir saugomi LR Juridinių asmenų registre
© 2022 - UAB „Ūkininko patarėjas” | Visos teisės saugomos