Šią vasarą į Šilutės rajono policijos komisariatą kreipėsi vyras, teigdamas, kad su pardavėju suderėjo traktorių „New Holland“ ir į nurodytą sąskaitą pervedė 12,8 tūkst. eurų, tačiau savo prekės taip ir negavo. Prieš gerą mėnesį į tokias pat pinkles pateko ir Panevėžio krašto žemdirbys. Jis už sutartą traktorių paklojo dar daugiau, 15 tūkst. eurų, bet nusižiūrėta žemės ūkio priemone taip ir nepavyko pasidžiaugti.
Šį rudenį Radviliškio rajone pasidarbavę ilgapirščiai ūkininkui pridarė daugiau nei 25 tūkst. eurų nuostolių. Iš neaptvertoje ir nesaugomoje teritorijoje stovėjusių dviejų traktorių, sugadinus durų spynas, pavogti keturi kompiuterių monitoriai, du kompiuteriai ir dvi navigacinės antenos.
Žemdirbiams tenka būti itin apdairiems, net ir kai perkama technika yra registruota Lietuvoje. Vėliau gali paaiškėti, kad ji neteisėtu būdu buvo atgabenta iš kitos šalies. Į tokią situaciją prieš kelerius metus buvo patekęs vienos Telšių rajono įmonės vadovas.
Pirkdamas Latvijoje registruotą traktorių jis pareikalavo, kad pardavėjas jį įregistruotų mūsų šalyje. Tačiau tai neapsaugojo nuo apgavystės, daugiau nei 24 tūkst. eurų nuostolio. Mat vėliau paaiškėjo, kad įsigytas „John Deere“ prieš kelerius metus Latvijoje buvo pavogtas, o mūsų šalyje įteisintas nusikalstamu būdu.
Ir tai ne vienintelis atvejis, kai Lietuvoje parduodama kitose šalyse pavogta technika. Prieš pora metų buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kai Jurbarko rajone netikėtai buvo aptiktas penkeriais metais anksčiau Vokietijoje pavogtas traktorius „New Holland“.
Nuo tokių sukčių kenčia ir kaimynai lenkai. Neseniai į teisėsaugos rankas pakliuvo žemės ūkio technikos ir automobilių dalimis neva prekiavęs vyras. Pirkėjų jis ieškodavo internete, bet bankiniu pavedimu gavęs užstatą, dingdavo, apie sukčių pasakoja portalas Tygodnik-rolniczy. Tyrimo metu jam ir jo bendrui buvo pareikšti 97 kaltinimai dėl sukčiavimo, o nukentėjusiųjų patirti nuostoliai įvertinti 130 tūkst. zlotų.
Tokie sukčiai žmones dažniausiai suvilioja siūloma mažesne kaina. Apgautas lenkų ūkininkas portalui WRP prisipažino, kad dabar skelbimus skaito atidžiau: „Po įvykio, kai praradau du tūkstančius zlotų, pradėjau įdėmiau stebėti reklamas. Internete yra „keblių“ skelbimų, pavyzdžiui, žemės ūkio traktorius, kurio rinkos vertė yra 40 000 zlotų, parduodamas už 20 000 zlotų. Akivaizdu, kad vis dar pasitaiko aferų.“
Tiek Lietuvos, tiek Lenkijos teisėsaugininkai akcentuoja, kad nereikėtų greitai pasiduoti mažos kainos vilionėms ir perspėja, kad sukčius rasti itin sudėtinga. Pasiūlymai dažnai kopijuojami iš užsienio portalų, o į sąskaitą pervedus visą sumą arba avansą, kontaktas su pardavėju nutrūksta ir prekė pirkėjo nepasiekia.
Supratus apgavystę, rekomenduojama kuo greičiau informuoti policiją ir banką, kuris galbūt dar spės sustabdyti pinigų pervedimą į nusikaltėlio sąskaitą. Renkantis prekę, svarbu patikrinti reklamos patikimumą, o prekę įsigijus, saugoti su pirkimo operacija susijusius dokumentus.
ŪP portalo informacija
Asociatyvi 123rf nuotr.
UAB „Ūkininko patarėjas“
Įmonės kodas 133122411
PVM mokėtojo kodas LT331224113
Ats. sąsk. nr. LT154010042500061234,
LUMINOR bankas
Gedimino g. 27, LT-44319 Kaunas
Tel. (8-37) 225 300
El. paštas: referente@ukininkopatarejas.lt
Duomenys apie UAB „Ūkininko patarėjas“ kaupiami ir saugomi LR Juridinių asmenų registre
© 2022 - UAB „Ūkininko patarėjas” | Visos teisės saugomos