Tą pavakarę Garliavos apylinkių seniūnijos teritorijoje juodų debesų nuklotas dangus liudijo, kad gali pasipilti smarkus lietus. Netrukus staiga kilusios vėtros pakirsti ant važiuojamųjų gatvės dalių užvirto medžiai. Juragių k. gyvenantis ir orų prognozes sekantis ūkininkas Tomas Dirmeikis „Ūkininko patarėjui“ teigė, kad sinoptikai iš anksto tos dienos vakarą pranašavo tik nestiprų lietų. „Atsitiko taip, kad pasipylė kruša, – pasakojo T. Dirmeikis. – Ji užtruko tik apie 10 min. Ledukai krito lokaliai. Nuo mano namų iki dirbamos žemės laukų, 1–1,5 km atstumu, niekas stipriau nenukentėjo, bet tolėliau – Jurginiškių k., esančiame už 2 km, nukentėjo keli dideli žieminių rapsų laukai. Kruša taip juos apdaužė ir aplaužė, kad augalai jau tikriausiai nebeatsigaus. Toje vietoje rapsai gavo apie 30 mm/kv. m lietaus kartu su kruša. Lomose augalai atsidūrė po vandeniu, nors iki tol ten augo gražūs, žydėti pradėję rapsai, aukštai iškėlę butonus. Dabar liko nulaužyti jų stiebai, žiedai, lapai. Vaizdas labai prastas. Žadėjo atvažiuoti draudikai, pažiūrėsime, kaip jie įvertins gamtos stichijos padarytą žalą.“
T. Dirmeikis skaičiavo, kad buvo suniokota apie 150 ha žieminių rapsų. Vakare nuvažiavęs pažiūrėti rapsų laukų, rado 2–3 cm dydžio ledo gabaliukų krūvas. Tad nuostoliai turėtų būti tikrai didžiuliai. Kitos ūkininko žieminės ir vasarinės grūdinės kultūros beveik nenukentėjo.
Vokietijos draudimo įmonės Vereinigte Hagelversicherung VVaG filialo „VH Lietuva“ vadovas dr. Martynas Rusteika ŪP teigė, kad jau gauta daugiau nei 200 pranešimų apie gamtos stichijos padarytą žalą. Pasak M. Rusteikos, pradžia buvusi antrąją šv. Velykų dieną, kai daugiausia pranešimų apie liūtį atkeliavo iš Šiaurės Lietuvos – Joniškio, Pasvalio, Pakruojo r. –
bei apie Kupiškio r. iškritusią nedidelę krušą. O antradienio vakarą iškritusi kruša pažeidė pasėlius Kauno, Vilkaviškio r., kai kuriose Marijampolės savivaldybės seniūnijose. Gana dideli – 2–4 cm skersmens – krušos ledėkai labiausiai pažeidė žieminių rapsų pasėlius.
„Aiškiai matyti ne tik paprasti rapsų sumušimai, bet ir pagrindinio stiebo ir besiformuojančių žiedynų, išorinių ūglių numušimai, – pasakojo M. Rusteika. – Nuostoliai yra akivaizdūs ir gana dideli, nes dabar ta fazė, kai augalai pradeda žydėti. Tad yra tikimybė, kad augalai kažkiek regeneruos. Rapsai, kaip ir piktžolės, turi tokių stiprių regeneracinių savybių ir, jeigu bus tinkamos oro sąlygos, kažkokį derlių užaugins. O koks jis bus, sužinosime tik derliaus nuėmimo metu. Dabar kartu su ekspertais planuojame aplankyti ūkius, o kadangi praėjo šiek tiek laiko, tai geriau bus matyti krušos padariniai. Tai fiksuosime, o vėliau, prieš derliaus nuėmimą, atvažiuosime ir įvertinsime galutinius derliaus nuostolius. Ūkininkai turėtų žinoti, jog krušos nuostoliai yra kompensuojami iki 100 proc. Tad žemdirbiai nuostolių tikrai nepatirs.“
Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti, įgarsinti žodžiu ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.