Nuo žolių grindinio siūlėse išgelbės specialus užpildas

Krantinė palei marias Juodkrantėje.

Šių metų vasara šykštėjo saulėtų dienų. Įkyrūs lietaus debesys ir dabar dar merkia šalį. Natūralu, kad ne vienas ėmė sukti galvą, kaip sutvarkyti kiemo aikšteles ir takelius, kad netektų klampoti per purvą ir balas.

Sausiau, švariau ir sveikiau
„Ne tik ta vieta, kurioje pastatytas mūsų namas, bet ir visa apylinkė ypatinga tuo, kad gruntinių vandenų lygis yra aukštas. Tad, jei tik gausiau palyja, visur telkšo balos. Bėda dar ir ta, kad nėra nuolydžio, vanduo nenubėga, todėl nori nenori teko kažką daryti. Apsvarstę įvairius va­rian­tus, galiausiai nusprendėme pasirinkti Lietuvoje pagamintas betonines trinkeles“, – pasakojo Stasys Liubkevičius. Jis džiaugėsi, kad plytelėmis išklojus aikštelę daug mažiau nešvarumų prinešama į namus. „Netoliese gyvenantys kaimynai jau nori pasekti mūsų pavyzdžiu. Ne vienus metus jie vaikščiojo žvyro takeliais, dabar nori jų atsisakyti. Ypač vyresnio amžiaus žmogui labai svarbu lygus ir patogus grindinys, kad kojos niekur nekliūtų ir neklimptų“, – sakė Stasys.

S. Liubkevičius patenkintas „Betono mozaikos“ trinkelių kokybe.

Svarbiausi tikslai – inovatyvumas ir kokybė
Įmonės „Betono mozaika“ gamyklų yra visuose didžiausiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Įmonės siūlomas asortimentas tikrai įvairus, trinkelių formų, spalvų įvairovė, paviršių (su natūralaus dolomito, bazalto ar marmuro skaldele) pasirinkimas itin platus. Trinkelių gamybos procesas sudėtingas ir visų pirma prasideda nuo kruopštaus planavimo bei skaičiavimo, siekiant pagaminti aukščiausios kokybės trinkeles. „Betono mozaika“ – tai įmonė, kurioje naujausios technologijos ir aplinką tausojantys sprendimai kuria aukščiausios kokybės produkciją. „Mūsų įmonė didžiausią dėmesį skiria darbo našumui, naujausios technikos taikymui ir, žinoma, aplinkosaugai. Nepamirštame ir įmonės personalo – įdiegta „LEAN“ motyvacijos ir darbo tobulinimo sistema leidžia darbuotojams ne tik palengvinti savo darbą, bet kartu pagerinti visos įmonės procesus“, – sakė „Betono mozaikos“ generalinis direktorius Romas Venckus.

Gražiai atrodo kelių spalvų trinkelių deriniai.

Aplinkai palanki medžiaga
„Betono mozaikos“ trinkeles savo kieme išsiklojęs Stasys pasakojo, jog jas rinkdamasis dėmesį atkreipė ir į tai, jog betoninės trinkelės nekenkia nei aplinkai, nei žmogaus sveikatai. Pavyzdžiui, daug kur naudojamas asfaltas yra naftos produktas ir esant karštam orui skleidžia kenksmingas žmogui medžiagas, be to, dar gali ir deformuotis. Betoninės trinkelės gaminamos iš tokių švarių medžiagų kaip kvarcinis smėlis, akmens skalda, cementas, tad neturi jokio neigiamo poveikio aplinkai.
Pasak „Betono mozaikos“ vadovo R. Venckaus, pažangus ir aplinką tausojantis požiūris įmonę atvedė ir prie ROMEX produkcijos. Vokietijoje jau kelis dešimt­mečius veikianti įmonė gamina grindinio siūlių užpildus. Svarbiausia tai, jog ROMEX siūlių užpildai stabdo žolės ar samanų augimą grindinio siūlėse, be to, drenuoja vandenį, į dirvožemį neišskirdami jokių kenksmingų medžiagų. „Betono mozaika“ – oficiali Vokietijos gamintojo ROMEX produkcijos platintoja Lietuvoje.
ROMEX produktų privalumai, palyginti su siūlių užpildams naudojamu smėliu ar žvyru, akivaizdūs. Jiems nereikia nuolatinės priežiūros, neatsiranda pažeidimų nuo šalčio ar druskų. ROMEX produktai tinka ten, kur vaikšto pėstieji, važiuoja lengvasis (iki 3 t) ir sunkiasvoris (iki 7 t) transportas.
„Betono mozaikos“ ekspertai rekomenduoja Romex Jointing Sand. Tai grindinio siūlių surišiklis, kuris ne tik apsaugos jūsų grindinį nuo nepageidaujamos augalijos vešėjimo, bet ir leis vandeniui laisvai susigerti į gruntą jo neužteršdamas jokiomis kenksmingomis priemaišomis.

Betono trinkelės tinka ir gatvės grindiniui.

Kaip paruošti grindinio pagrindą ir naudoti ROMPOX® – JOINT STRENGTHENER produktą

 • Pakuotės turinį išpilkite ant grindinio. Lopetėle permaišykite mišinį, kad veiklioji medžiaga vienodai pasiskirstytų. Grindinio paviršius turi būti sausas.
 • Mišinio paskirstymui tarp siūlių rekomenduojame naudoti šiurkštesnę šluotelę. Šluojame įstrižai siūlių, kad produktas geriau pasiskirstytų.
 • Ekspertai rekomenduoja padengus siūles pasinaudoti vibracine plokšte, kad Romex Jointing Sand vienodai pasiskirstytų siūlėse.
 • Pasinaudoję vibracine plokšte atidžiai apžiūrėkite, ar produktas vienodai pasiskirstė ir, jei reikia, papildykite siūles dar truputėliu mišinio.
 • Paskutinis etapas – paviršiaus sušlapinimas vandeniu. Rinkitės kuo smulkiau vandenį paskirstantį antgalį, kadangi vanduo ant paviršiaus turi kristi kaip dulksna.
 • Paviršių galėsite naudoti, tai yra vaikščioti ir važiuoti lengvuoju automobiliu, po 24–48 valandų nuo darbų pabaigos.
 • Siūlių nereikėtų valyti aukšto slėgio įrenginiais, kadangi jie gali jas pažeisti.

Dažniausiai naudojami ROMEX produktai:

 • ROMPOX® – EASY
 • ROMPOX® – DEKO
 • ROMPOX® – PROFI DEKO
 • ROMPOX® – PROFI-EASY
 • ROMPOX® – JOINT STRENGTHENER
 • ROMPOX® – DRAIN
 • ROMPOX® – D1
 • ROMPOX® – FLEX FUGE

Kuo išskirtiniai ROMEX gaminiai?
Daugybė ROMEX gaminamų produktų tinkami naudoti su įvairaus tipo grindiniu: klinkeriu, betoninėmis trinkelėmis, natūraliais akmenimis, žvyru ar smėliu. Panaudojimo prizmė taip pat labai plati: nuo privačių iki viešo naudojimo erdvių, nuo pėsčiųjų iki sunkiojo transporto generuojamų apkrovų, nuo vandeniui laidžių dekoratyvių paviršių iki darbo erdvių paviršių ar jų remonto. Labai svarbu ir tai, kad šie mišiniai laidūs vandeniui, tad siūlės, kurioms sutvirtinti naudojama ROMEX produkcija, natūraliai drenuoja vandenį ir jo neužteršia priemaišomis. Dėl šių priežasčių, ROMEX produkcija susilaukė pripažinimo ne tik Vokietijoje ar Europoje, bet ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.
ROMEX produktai tinka darbui su natūraliais akmeniniais, betono gaminių ir plytelių paviršiais. Pritaikymo sritys: terasos, sodo takeliai, įvažiavimai, gatvės, aikštės, automobilių stovėjimo aikštelės, autobusų stotelės, drenažo kanalai ar kanalizacijos.