„Pajūrio mėsinės“ liūne – daugiau ūkininkų

„Ūkininko patarėjo“ liepos 15 d. numeryje publikavus rašinį „Vis rytoj…“ apie ūkininkės rūpestį pardavus viso labo vieną karvytę UAB „Pajūrio mėsinė“, laikraščio redakcija sulaukė telefono skambučių lavinos. Visi skambinusieji nurodė tą pačią bėdą – prieš keturis, šešis ar aštuonis mėnesius pardavę šiai bendrovei savo gyvulius, pinigų nesulaukia iki šiol arba sumokėta tik dalis. Iš skambinusiųjų srauto ir paplitimo geografijos galima spėti, kad Kretingalės miestelyje (Klaipėdos r.) įsikūrusi gyvulių supirkimo bendrovė „Pajūrio mėsinė“ turi finansinių problemų.

Skuodo r. Daukšių k. ūkininkas Adomas Gervinskas pasakojo, kad dar vasario mėnesį „Pajūrio mėsinei“ pardavė 31 galviją, bet ir šiandien jam nesumokėta 53 tūkst. Lt.
– Parduodu šiai bendrovei savo gyvulius jau penkerius metus, visą laiką atsiskaitydavo grynaisiais. Šiemet vasario mėnesį taip pat pridaviau savo gyvulius „Pajūrio mėsinei“, tačiau mokėjo ne grynaisiais, pažadėjo atsiskaityti pavedimu per mėnesį, ilgiausiai per pusantro. Iš pradžių, tiesa, šiek tiek sumokėjo, tačiau tik dalį sumos. Po to kiek kartų besikreipiau, jokio rezultato. Už parduotus galvijus neatgavau 53 tūkst. Lt, – pasakojo Skuodo r. ūkininkas.
A. Gervinsko tikinimu, jis nėra vienintelis nukentėjęs, tokių yra ir daugiau, nes daug kas tuo metu pardavė savo gyvulius, susitarę atsiskaityti pavedimu, bet pinigų taip ir nesulaukė.
– Kai žmogus nori savo užaugintą gyvulį parduoti, kur jam trauktis, parduoda tokiomis sąlygomis, kokias pasiūlo. Neturėdami grynųjų, pažadėjo sumokėti pavedimu. Net didesnę kainą pasiūlė. Bet tai tik žmonių apgaudinėjimas. Neabejoju, kad jums ir daugiau nukentėjusiųjų skambins, – sakė A. Gervinskas.
Ūkininko būta teisaus, sulaukėme skambučių ir iš Žemaitijos, ir iš kitų Lietuvos kraštų. Juk „Pajūrio mėsinė“ veikia ne vien pajūrio regione.
Dar vienas stambus Skuodo r. ūkininkas Ramutis Šlyžius mums pasiguodė, kad iš „Pajūrio mėsinės“ negauna pinigų už gruodžio ir vėlesniais mėnesiais parduotus galvijus. Suma nemenka – 45 tūkst. Lt, bendrovė keletą tūkstančių skolinga ir šio ūkininko sūnui Vidmantui.
– Bendradarbiavimo su „Pajūrio mėsine“ nenutraukiame, bet parduodame tik už grynus pinigus, nes pavedimu būtų nesąmonė, – sakė ūkininkas R. Šlyžius.
Moteris iš Anykščių r. sakė pardavusi bendrovei du galvijus – pernai gruodį karvę, šiemet sausį – telyčią. Supirkėjai moteriai liko skolingi 3600 Lt, kol kas nesumokėjo nė lito.
– Viskas taip pat, kaip ir aprašytajai ūkininkei iš Mažeikių r. Sakė, neturi pinigų dabar, todėl atsiskaitys pavedimu per mėnesį. Supirkėjas siūlė iškart mėnesiui praėjus neskambinti, geriau vėliau. Tad aš tik praėjus daugiau nei dviem mėnesiams pradėjau jiems skambinti. Tuščiai, jokios pinigų dalies iki šiol man nesumokėjo. Ir aiškina taip pat, kaip aprašyta straipsnyje, kad dabar neturi pinigų, kad truputį palaukčiau, – pasakojo nuskriausta moteris.
Ūkininkė iš Kėdainių r. sakė balandžio mėnesį pardavusi galviją už 2770 Lt, o istorija tokia pati – nemokame, nes sąskaitoje neturime pinigų.
– Aš jiems sakau, kad galiu atvažiuoti ir pasiimti pinigus grynaisiais, o man aiškina, girdi, kam aš tokį tolimą kelią važiuosiu, palauksiu dar kiek ir gausiu, – sakė ūkininkė iš Kėdainių rajono.
Beje, skambinusiųjų tvirtinimu, jų rajonų laikraščiuose ir toliau publikuojami skelbimai, kad ši bendrovė brangiai superka gyvulius ir greitai atsiskaito. Galima spėti, kad gyvulių supirkėjai toliau traukia ūkininkus į liūną.
Ankstesniame straipsnyje aprašytą atvejį bendrovės „Pajūrio mėsinė“ direktorius Artūras Pupšys aiškino nesusipratimu, darbuotojų kaita, atostogų sezonu. Mums ėmus domėtis Mažeikių r. ūkininkės situacija, bendrovė su gyvulio pardavėja operatyviai atsiskaitė, buvo tvirtinama, kad tai atsitiktinumas, esą visi kiti reikalai klostosi sklandžiai.
Apie „Pajūrio mėsinę“ pasiteiravome Klaipėdos apskrities valstybinėje mokesčių inspekcijoje (VMI). Šios tarnybos duomenimis, mūsų aprašoma įmonė yra viena didžiausių šalyje mokesčių mokėtojų ir šiuo metu valstybei yra neskolinga. Ankstesniais metais „Pajūrio mėsinė“ buvo patekusi į VMI skelbtą didžiausių valstybės skolininkų šimtuką. Reikalai pagerėjo, atrodo, ūkininkų sąskaita.

Juozas SKRIPKAUSKAS
„ŪP“ korespondentas

 UPPeržiūrėti visą numerį galite ČIA.