Patarimai tiems, kas ruošiasi stiklinti terasą

Terasa – vieta, kur vasarą galite mėgautis šaltais gėrimais, susitikimais su draugais. Tačiau atėjus žiemai ši vieta tampa primiršta, todėl vis dažniau nusprendžiama ją įstiklinti ar kitaip uždengti. Įmonės „Domus Lumina“ atstovų rekomenduojamos plisuotos žaliuzės ar roletai langams tinka daugeliu atvejų: tiek apsaugos nuo saulės, tiek nuo šalčio prasme.

Kodėl verta įstiklinti terasą?
Norint uždengti terasą, ne visuomet būtinas stiklas – kai kuriems gali tikti ir širmos. Valdomos bėgeliais jos uždengia erdvę nuo svetimų akių ir saulės spindulių. Visgi, jei norite terasa naudotis ir žiemos metu, skirkite pinigų ir laiko jos įstiklinimui.

Tai verta daryti dėl kelių priežasčių:

  • padidėja šilumos varža namuose, todėl galima sumažinti reikalingos energijos šildymui kiekį;
  • padidėja garso izoliacija iš lauko, kas itin pravartu gyvenantiems netoli gatvės;
  • galite sukurti dar vieną kambarį su nepakartojamu vaizdu į lauką.

Terasos įstiklinimas

Stiklinant terasą, galima rinktis kelis sistemų modelius:

  • rėminė sistema (sandaresnė, šiltesnė nei berėmė, naudojamas medis, plastikas ar aliuminis, stumdoma sistema);
  • berėmė sistema (modernesnis variantas, turi slankiojančias sekcijas).

Jei norite, kad visa terasa galėtų būti atverta, sustūmus terasos stiklus į šoną, tuomet jums pravartesnė berėmė sistema. Rėminė sistema leidžia atnaujinti jūsų eksterjerą, nes galima pasirinkti derančios spalvos rėmą, kuris iš karto atkreips praeivių dėmesį. Terasos stiklo storis būna nuo 6 iki 12 mm (pastarasis turi mažiausią dužimo tikimybę, todėl dažnai rekomenduojamas). Storesnis stiklas taip pat gali geriau sulaikyti šilumą terasos viduje, kas itin malonu šaltesniu metų laiku.
Nusprendę turėti įstiklintą terasą, jūs tarsi pratęsiate savo namus sukurdami naują kambarį išorės sąskaita. Todėl aktualu pasirūpinti jo interjeru: baldai, detalės, pasirinkti langų uždengimai (paprastos ar plisuotos žaliuzės, roletai) turi derėti su kitais kambariais. Taip pat dėl didelių langų ji kartais kaip ant delno matoma praeiviams, todėl būkite atidūs – nepalikite atviroje, gerai matomoje terasoje brangių daiktų, galinčių suvilioti vagis.
Jei terasoje net žiemos metu yra gana šalta, galite įsigyti ir nedidelę granulių krosnelę. Vėlyvą rudenį ar žiemą galėsite šiltai įsitaisyti krėsle, stebėti ugnį bei už lango siaučiantį vėją ar sniegą.

Langų uždengimai terasoms

Dažniausiai terasai pasirenkama itin saulėta vieta, todėl jas įstiklinus verta pasirūpinti ir langų uždengimais, kurių nauda yra akivaizdi karštu oru. Geriausiais terasos langų uždengimo sprendimais pasidalino šios srities specialistai – įmonė „Domus Lumina“:

  • Plisuotos žaliuzės – ypatingai tinka asmenims, kurių terasos turi nestandartinės formos langus. Langų uždengimas lengvai valdomas rankenėle, gali uždengti ne tik visą langą, bet ir kurią nors jo dalį (pavyzdžiui, vidurį).
  • Roletai langams itin tinka norintiems šiuolaikiško ir praktiško langų uždengimo. Galite pasirinkti ir kelių audinių roletus, kurie kambarį užtamsins ir dekoruos, taip pat galite rinktis iš apačios į viršų valdomus roletus, kurie galės suteikti kiek daugiau privatumo.
  • Širmos tiks norintiems įdomesnio sprendimo terasoje. Naudodamiesi širmomis jūs galėsite uždengti tam tikrą terasos šoną, o pasirinkę skirtingų spalvų uždengimus, galėsite sukurti ir įdomų spalvų žaismą.

Stiklindami terasą, nepamirškite, kad ją paverčiate dar vienu funkcionaliu kambariu. Todėl verta pasirūpinti ne tik atitinkama stiklų kokybe, baldais, bet ir langų uždengimais. Šiuo klausimu padėti gali „Domus Lumina“ specialistai.