Šilko raštai ant KIAUŠINIŲ

Kaip tik nesugalvojame prieš Velykas marginti kiaušinių: ir lukštais, ir dažais, ir lakais, ir vašku, ir skutinėjant. O ar išbandėme marginimą šilku? Jei konkrečiai – senais, bet būtinai šimto procentų šilko kaklaraiščiais. Mes išbandėme ir savo patirtimi norėtume pasidalyti su Jumis.

Mums reikės:

 • 100 proc. šilko kaklaraiščių,
 • kiaušinių (geriau baltų),
 • audinio skiaučių kiaušiniams aprišti (kad dažai neišsklistų į vandenį),
 • 2 šaukštų druskos,
 • šlako acto,
 • 2 l vandens.

 Darbo eiga

Kaklaraiščius išardykime, sukarpykime atraižėlėmis ir apriškime jomis kiaušinius, prispausdami tą raštą, kuris audinyje gražiausias. Prie kiaušinio dėkime gerąją audinio pusę. Tada viską labai stipriai apriškime siūlu, o po to dar audiniu ir vėl siūlu. Taip paruoštus kiaušinius dėkime į šaltą pasūdytą ir parūgštintą vandenį bei virkime 10 min. nuo užvirimo pradžios. Išvirusius išimkime, perpilkime šaltu vandeniu, atvėsusius ištepkime aliejumi.

Pastabos: ryškiausiai ant kiaušinių atsispaudžia raudonos ir mėlynos spalvos ornamentai. Beveik visiškai nematyti geltonos, smėlinės, rudos ir netgi žalios spalvos ornamentų. Kuo ornamentų kontūrai ryškesni, tuo gražesnio piešinio ant margučio galima tikėtis.

2 1

Privalumai

 1. Šilku marginti margučiai ekologiški, mat dažai nepersismelkia per lukštą.
 2. Puodas, kuriame marginome margučius, lieka visiškai švarus.
 3. Jokių dažų likučių ant rankų ir plautuvėje.
 4. Margučių raštai patys įvairiausi, kaip ir turimų kaklaraiščių.
 5. Procesas labai greitas.

Trūkumai

Neprognozuojamas rezultatas: kai kurie kaklaraiščiai daug ryškesni už margučius, bet ištepus juos aliejumi kiaušiniai atrodo gražiau.

Šilto pavasario, ryškių margučių, šviesių Velykų!

„Rasų“ inf.
Rasos KUNCAITĖS nuotraukos