Sužeista lūšimi pasirūpino aplinkosaugininkai

Šeštadienį Utenos regiono aplinkosaugininkai Molėtų rajono Bebrusų kaime gelbėjo sužeistą lūšį. Apie į šį kaimą atklydusį gyvūną bendruoju pagalbos telefonu 112 pranešusiam žmogui pasirodė, kad lūšis sužalota, nes keistai vaikščiojo. Pabaidyta ji įlipo į medį ir ten atsigulė, buvo apatiška, beveik nereagavo į aplinką.

Nedelsiant į Bebrusus buvo nukreipti Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai. Jie surado Kauno zoologijos sodo veterinarijos specialistą, turintį teisę naudotis specialiu ginklu gyvūnams užmigdyti, ir jį atsivežė į Bebrusus. Veterinaras patvirtino, kad lūšis serga. Norint suteikti pagalbą, ją teko užmigdyti. Paaiškėjo, kad sužeista lūšies galūnė ir kad galima infekcija. Gyvūnas buvo patalpintas į specialų narvą ir nuvežtas į Kauno zoologijos sodą, kur ir gydomas. Pasveikęs bus paleistas į laisvę.

„Į Lietuvos raudonąją knygą įrašytų lūšių mūsų šalyje tėra kelios dešimtys ir joms vis dar gresia išnykimas. Todėl kiekviena išgelbėta lūšis – dovana gamtai“, – sako aplinkos viceministras Linas Jonauskas.

Aplinkos ministerija dėkoja gyventojui, pranešusiam apie sužeistą žvėrį, ir primena, kad pastebėjus ligotą laukinį gyvūną reikia skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija