Varžysis su geriausiais pasaulio arimo meistrais

Pakruojo r. Lygumų žemės ūkio bendrovėje (ŽŪB) praėjusį penktadienį surengtos iškilmingos artojų palydos į 62-ąsias Pasaulio arimo varžybas, kurios spalio 3–4 dienomis vyks Danijoje. Lietuvai atstovaus du patyrę artojai – daugkartiniai pasaulinių varžybų dalyviai Kazys Genčius ir Audrius Plerpa. Kartu su jais į Daniją išvyko Pasaulio artojų varžybų teisėjas, ASU Agroekosistemų ir dirvožemio mokslų instituto direktorius dr. Vaclovas Bogužas, taip pat Pasaulio arimo varžybų teisėjas, Lietuvos artojų asociacijos prezidentas dr. Alfonsas Malinauskas ir Lygumų ŽŪB pirmininko pavaduotojas, artojų treneris Bronius Čepaitis. Traktoriai ir plūgai į varžybų vietą buvo išvežti jau rugsėjo 23-iąją.
Lygumų ŽŪB saulėtą penktadienį buvo didelis sujudimas: įvykis nekasdieniškas – juk jų bendrovės artojas, respublikinių arimo varžybų daugkartinis laureatas A. Plerpa jau ketvirtąjį kartą išvyksta varžytis su geriausiais pasaulio arimo meistrais. K. Genčius, neseniai pradėjęs dirbti Klaipėdos teritorinėje ligonių kasoje vyr. specialistu, yra nepralenkiamas arimo veteranas: jis Pasaulio arimo varžybose dalyvaus jau keturioliktąjį kartą. 2008 m. Austrijoje vykusiose varžybose jis pelnė bronzos medalį.
A. Plerpa ,,ŪP“ sakė, kad pirmasis jo arimo mokytojas yra Stanislovas Keniausis. Buvęs žemės ūkio specialistas Audrių arimo paslapčių mokyti pradėjo prieš 15 metų. Išlydėdamas savo gabų mokinį į Pasaulio arimo varžybas S. Keniausis džiaugėsi, kad Audrius yra atkaklus, ryžtingai siekia savojo tikslo. Mokytojas net įraudęs palydų svečiams kepė šašlykus ir linkėjo Lietuvos artojams tiesių vagų ir prizinių vietų.
Lietuvos artojų patronu vadinamas dr. A. Malinauskas, nenuilstantis Lietuvos artojų asociacijos (LAA) prezidentas, daug jėgų ir laiko paskyrė artojų judėjimui, jo iniciatyva Lietuvos artojai pradėjo dalyvauti Pasaulio arimo varžybose. Svarūs dr. A. Malinausko nuopelnai mūsų krašto žemės ūkiui – kasmet vis gražėja dirbamosios žemės laukai, ypač didelis dėmesys skiriamas arimo kultūrai, jau daugelį metų rengiamas respublikinis rudeninio arimo konkursas. LAA prezidentas kasmet mūsų šalies artojus lydi į Pasaulio arimo varžybas, yra varžybų teisėjas.
Dr. A. Malinauskas apgailestavo, kad Lietuvos artojai neturėjo galimybių prieš varžybas nuvykti porai savaičių į Daniją treniruotis – tam reikia daug lėšų, didelės išlaidos žemės nuomai, viešbučiui ir kt. O kas artojams atlygins už jų brangų laiką? Štai Australijos, Austrijos, Naujosios Zelandijos, Airijos artojai prieš varžybas visada treniruojasi porą savaičių, išbando tenykštį dirvožemį, techniką.
Lietuvos artojų delegaciją sveikino Žemės ūkio ministerijos Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento direktoriaus pavaduotojas Jonas Lisauskas, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) direktoriaus pavaduotoja, Lietuvos agronomų sąjungos (LAS) pirmininkė Giedrė Butkienė, Lygumų ŽŪB vadovas Petras Ivanauskas. Lygumų seniūnijos seniūnė Iveta Ovsiukienė artojams įteikė lietuviškos duonelės ir po sėkmės ženklą – pasagą. ,,Juk lygias vagas ir ariame, kad užaugtų gardi ir skalsi mūsų duona, – sakė seniūnė. – Ir visas žmogaus gyvenimas sukasi duonos keliu“.

Aldona SIREIKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Autorės nuotrauka

UP Peržiūrėti visą numerį galite ČIA.