Artojų varžytuves sau surengė patys ūkininkai

Trakų rajono artojų varžybų nugalėtojai Marius Kosovskis, Marjan Špakovskij ir Mečislovas Kravčun.

Būta pertraukos, kuomet kasmetės Trakų rajono artojų varžybos buvo primirštos, tačiau praėjusį trečiadienį jau trečią kartą iš eilės žemės ūkio konsultavimo tarnybos Trakų poskyrio vadovo Alberto Malašausko iniciatyva į prie Rūdiškių, netoli Vizgirdų kaimo, esančią nušienautą dobilieną suvažiavo devyni artojai.

„Nesulaukdami rajono savivaldybės realios paramos rengiant tokias varžytuves, nusprendėme nelaukti malonės, – pasakoja A. Malašauskas. – Septyni ūkininkai sudėjome savo pinigus, kurie reikalingi organizacinėms išlaidoms, ir pasiūlėme norintiesiems pasirungti.“
Geras tas jausmas prieš varžybas. Liepos vidurio darbų atvangos metas tinkamiausias vyrams suremti pečius taikioje kovoje.
„Smagu, kad Trakų krašto ūkininkai nesėdi rankų sudėję ir nelaukia malonių iš valdžios, – mintimis dalijosi varžybose apsilankęs Lietuvos nederlingų žemių naudotojų asociacijos pirmininkas Juozas Baublys. – Akmeningoje dirvoje raikyti tiesias vagas reikia įgūdžių. Pasitikrinti, kaip tai sekasi, tiek prityrusiems, tiek jauniems artojams geriausia taikiose varžytuvėse. Visiems varžybų dalyviams prisiminimui padovanojome kepuraites ir marškinėlius.“
Senųjų Trakų ūkininkas Vladislavas Kravčun neslėpė džiaugsmo, kad tradicinės artojų varžybos atgimsta būtent ūkininkų iniciatyva.
„Mums svarbiau, kad galime nelaukdami malonės iš valdžios būti savarankiški ir nepriklausomi“, – sakė vienas artojų varžytuvių iniciatorių.
Kelias valandas burzgė traktoriai Vizgirdų kaimo dobilienoje. Ir nors visą dieną pliaupė lietus, visų varžybų dalyvių nuotaika buvo pakili. O ji dar labiau praskaidrėjo, kuomet teisėjai Genrik Kalendo iš Šalčininkų, Audrius Stoškus iš Perlojos ir Albertas Malašauskas suvedė rezultatus. Šių metų geriausiu Trakų rajono artoju pripažintas Marius Kosovskis iš Rūdiškių. Antrąją vietą laimėjo ūkininkas Marjan Špakovskij iš Senųjų Trakų, o trečiąją vietą užėmė rūdiškietis Mečislovas Kravčun.

Gausus lietus netrukdė versti tiesių vagų.

Vladas KASPERAVIČIUS
„ŪP“ korespondentas

Autoriaus nuotraukos