„Agrochema“ naują grūdų supirkimo aikštelę atidarė Naujojoje Akmenėje

Viena didžiausių šalies žemės ūkio paslaugų ir produktų bendrovių „Agrochema“ stiprina savo pozicijas grūdų rinkoje – Naujoje Akmenėje atidarė naują grūdų supirkimo aikštelę (J. Dalinkevičiaus g. 4C). Per šių metų javapjūtę „Agrochema“ planuoja iš ūkininkų supirkti apie 650 tūkst. tonų grūdų, o  į elevatorius priimti  450 tūkst. tonų grūdų.

 „Oro sąlygos žemdirbiams pastaruoju metu – ypač sudėtingos. Dėl pernelyg gausaus lietaus pernai rudenį nebuvo galima laiku sėti žiemkenčių, šį pavasarį pasėlių augimą stabdė sausra, o javapjūtė prasidėjo pora savaičių anksčiau. Pirmieji miežiai ir rapsai į mūsų grūdų supirkimo aikšteles ir elevatorius atkeliavo dar liepos pradžioje“, – teigia Darius Karpavičius, „Agrochema“ generalinis direktorius.

Pasak D. Karpavičiaus, siekiant ūkininkams padėti greičiau užbaigti javų nuėmimo darbus, Naujoje Akmenėje atidaryta nauja grūdų supirkimo aikštelė kiekvieną dieną gali priimti apie 850 tonų grūdų.

Šiuo metu „Agrochema“ valdo 10 grūdų elevatorių ir 4 grūdų supirkimo aikšteles. „Toliau esame numatę stiprinti savo pozicijas grūdų supirkimo rinkoje. Pirmuosius žingsnius pradėjome dar pernai, kuomet „Litagros prekybos“ įmonių grupę įsigijo koncernas „Achemos grupė“. Šiuo metu veiklą vystome po bendru „Agrochema“ prekės ženklu, todėl ūkininkams javapjūtės metu galime pasiūlyti platų elevatorių ir grūdų supirkimo aikštelių tinklą. Vykdydami plėtrą siekiame įsitvirtinti naujuose regionuose, kuriuose iki šiol neteikėme paslaugų“, – teigia D. Karpavičius.

„Agrochema“ yra sudariusi 3 metų plėtros į grūdų rinką ir infrastruktūros atnaujinimo planus. Pasak D. Karpavičiaus, javapjūtės įkarštį jaučia ir pati įmonė, todėl Tauragėje padidintas grūdų priėmimo našumas, įrengiant ketvirtą priėmimo duobę, o Kupiškyje ir Vilkaviškyje atnaujinta grūdų priėmimo įranga. Be to, rugpjūčio pradžioje Šeduvoje bus pradėtos naudoti papildomos 10 tūkst. tonų grūdų talpos.

„Šiemet turėtų sumažėti kviečių derlius, tačiau išaugti – miežių. Mūsų ekspertų vertinimu,  grūdų derlius turėtų siekti apie 5 mln. tonų, tai yra 20 proc. mažiau nei pernai. Mažesnio grūdų derliaus priežastis lietingas 2017-ųjų ruduo ir šiemet vyraujanti sausra, dėl kurios nemažoje dalyje savivaldybių paskelbta stichinė situacija“, – teigia D. Karpavičius.

„Agrochema“ yra viena didžiausių šalies agroverslo bendrovių, aktyviai plečianti savo veiklą Baltijos valstybėse. Įmonė vykdo prekybą visų rūšių skystosiomis ir biriosiomis trąšomis, augalų apsaugos priemonėmis, sėklomis, pašarais ir jų priedais, durpių produktais, žymėtuoju dyzelinu. Taip pat „Agrochema“ superka įvairių kultūrų grūdus, teikia grūdų džiovinimo, valymo ir saugojimo paslaugas.