„Agrowill Group“ nuo tremties apsaugojo 488 telyčias

Plėsdama pieno ūkį viena didžiausių žemės ūkio bendrovių „Agrowill Group“ pernai nupirko 488 telyčias, kurios iš Lietuvos pieno ūkių ir žemės ūkio bendrovių būtų išvežtos į užsienį.
Bedrovė skaičiuoja, kad iš viso pernai į užsienio šalis eksportuota daugiau nei 25 tūkst. telyčių, tad bendrovės pirkinys sudaro apie 2 proc. viso šalies telyčių eksporto. Bendrovės investicija siekė daugiau nei 1,2 mln. litų.
„Ši investicija nukeliavo į Lietuvos kaimą ir sustiprino ne tik mūsų valstybės žemės ūkį, bet ateityje stiprins ir šalies ekonomiką. Tikimės, kad vien šios nupirktos telyčiukės leis „Agrowill Group“ pieninių karvučių bandą ir parduodamo pieno kiekį padidinti daugiau kaip 15 procentų“, – teigia bendrovės gyvulininkystės vadovas dr. Sigitas Japertas.
Jo teigimu, telyčaitės pirktos iš Lietuvos pieno ūkių, nes daugelio Lietuvos ūkininkų laikomų lietuviškų telyčaičių genetinis potencialas yra puikus, tad dabar tereikės tą genetinį potencialą išnaudoti ir tinkamai jas užauginti iki pirmo vedimo.
„Jaunos telyčiukės geriau prisitaiko prie pasikeitusių laikymo sąlygų, o tai ypač svarbu dideliuose pieno ūkiuose. Nupirkus jaunas telyčiukes jas auginame pagal savo poreikius: suvakcinuojame nuo infekcinių susirgimų, šeriame pašarais, kuriuos gaus tapusios karvutėmis (tai padeda suformuoti norimą virškinimo sistemą) ir susėkliname mūsų siekius atitinkačio buliaus reproduktoriaus sperma“, – apie tolesnį telyčaičių likimą pasakoja „Agrowill Group“ gyvulininkystės vadovas.
Lietuvoje išsaugotos karvutės prisijungs prie produktyvios „Agrowill Group“ bandos. Pernai metų vidutinis primilžis iš vienos karvės bendrovės bandoje siekia 7,4 tonos, kai tuo tarpu Lietuvoje jis yra 6,8 tonos. Tiesa, einamųjų kontrolės metų vidurkis jau siekia 7,9 tonos iš karvutės.
Bendrovė taip pat ženkliai padidino penimų pieninių veislių bulių skaičių – penėjimui palikta 1380 bulių, o visos bandos skaičius išaugo 45 proc. Planuojama, kad jau šiemet daugiau nei 500 lietuviškais pašarais nupenėtų bulių bus parduoti mėsos perdirbėjams.
„Tiesa, labai gaila, kad Lietuvos mėsininkai ir prekybininkai kažkodėl labiau mėgsta pirkti senas karves – karvieną, o ne jaunus, nupenėtus lietuviškus bulius“, – nuogąstauja S. Japertas.

2014 m. kovo 14 d.