Agurkas žalias, o skonis…

Derėjo visą vasarą.

Jei manote, kad ir užrištomis akimis atspėtumėte, jog ragaujate agurką, šįkart teks suabejoti. Stoškų kaime (Jonavos r.) gyvenančios Vitalijos Gailiauskienės šeima šią vasarą gardžiavosi vaisių skonio agurkėliais. Augintoja ir kitiems pataria išbandyti gaivaus skonio veislę ‘Salamandra F1’. Įdomu tai, kad kai kurių šalių turgavietėse ant prekystalių šios sultingos daržovės dedamos šalia vaisių, nes skoniu neprimena agurkų.

Jolanta TAMAŠAUSKIENĖ

 

Vietoje vaisių

Kai rinkosi agurkų sėklas internete, jonaviškę sudomino būtent vaisių poskonis,  o jų atsisiuntusi – nesigailėjo. Agurkai ne tik gausiai derėjo, bet ir buvo puiki atgaiva visai šeimai karštomis vasaros dienomis. Valgė juos vienus, kaip įprasta gardžiuotis vaisiais.

„Skonis labai švelnus ir kvapas ne agurkų, – džiaugėsi naujais „augintiniais“ pa­šnekovė. – Dukros kitokių agurkų vasarą nė nenorėjo valgyti. Jie tam ir skirti, nes konservuoti netinka.“

Derėjo ir šiltnamyje

Kelis eksperimentinius daigus užsiaugino šiltnamyje. Gerai, kad nesodino tankiai, paliko daug vietos, mat lapija labai vešli, krūmeliai užima daug vietos. Iš daugybės primegztų žiedų nebuvo nė vieno, iš kurio neužaugtų agurkas. Tai labai produktyvi ir savidulkė, gana ankstyva daržovė, džiuginusi nuo birželio iki rugpjūčio, dosniai derėjusi be jokių trąšų, kaip ir visos kitos V. Gailiauskienės auginamos daržovės.

Vaisiai tamsiai žali ir visiškai lygūs: tikro agurko išvaizda iš pirmo žvilgsnio gali būti kiek apgaulinga tiems, kas jų ieško dėl ypatingo sultingumo ir vaisių skonio. Jo pašnekovė nelygintų su citrininiais agurkais, nes šie vis tiek kvepia agurkais. Skonis kiek artimesnis nebent afrikietiškiesiems (vadinamosioms melotrijoms).

Vieną tokį ‘Salamandra F1’ veislės agurkėlį V. Gailiauskienė pasiliko sėkloms – kitąmet pasisės jų daugiau, nes karštėjant vasaroms, vis labiau norisi ne tik kažko gardaus, bet ir gaivaus.

„Skonis labai švelnus ir kvapas ne agurkų“, – pasakojo augintoja.

Agurkėliai ‘Salamandra F1’.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Giedrės Gailiauskaitės nuotraukos

2021-09-16

 

 

 

 

 

 

agurkai, agurkų veislė ‘Salamandra F1, agurkai šiltnamyje