Antrasis bandymas – pavasarį

Žemės ūkio rūmų laikinasis pirmininkas Sigitas Dimaitis, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas ir žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

Vakar Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) taryba Lietuvos agrarinę politiką aptarė su „savais“ valdžios vyrais – Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininku Andriejumi Stančiku ir žemės ūkio ministru Broniumi Markausku. Laikinasis ŽŪR vadovas Sigitas Dimaitis juos pristatydamas senu įpročiu pavadino Rūmų pirmininku ir vicepirmininku. Norėdami, kad bendradarbiavimas su politikais būtų sklandesnis, Rūmų tarybos nariai nutarė kuo greičiau, jau šį pavasarį, išrinkti naują nuolatinį ŽŪR pirmininką.

Ministras B. Markauskas perspėjo nesitikėti net ir iš „saviškės“ naujosios valdžios stebuklų, valstybės ižde nėra pinigų nei šeimų, nei ekologiniams ūkiams reanimuoti. Anot B. Markausko, Kaimo plėtros 2014–2020 metų programoje iki finansinio laikotarpio pabaigos liko tik šiek tiek daugiau nei trečdalis lėšų.
B. Markauskas bandė pajuokauti, kad pinigų belieka paimti iš pirmojo ES Bendrosios žemės ūkio politikos ramsčio – tiesioginių išmokų skyriaus. Taryba nepritariamai suūžė.
Seimo Kaimo reikalų komiteto vadovas A. Stančikas tvirtino, kad praėjusi Vyriausybė ir buvusi Žemės ūkio ministerijos vadovybė paliko naujajai valdančiajai koalicijai „Bermudų trikampį, juodąją skylę“.
Ministras B. Markauskas pabrėžė, kad naujoji valdančioji koalicija energingai tvarko reikalus, kuriems reikia ne pinigų, bet politinės valios: baigia pakeisti Nacio­nalinės žemės tarnybos darbuotojus, nes daugiausia skundų ministerijai – dėl pikt­naudžiavimų žemės rinkoje.
Tarybos nariai kalbėjo, kad ūkininkai tinkamomis sąlygomis gali priauginti, pagaminti produkcijos, bet politikai, diplomatai turi padėti ją parduoti.
2016 m. Seimo rinkimai jau seniai užmiršti, Vyriausybė sudaryta, naujieji parlamentarai leidžia įstatymus, o nuolatinė Žemės ūkio rūmų vadovybė vis dar neišrinkta. Taryba vakar nusprendė, kad nauji ŽŪR pirmininko ir vicepirmininkų rinkimai vyks per XVI rūmų suvažiavimą, kuris bus surengtas balandžio 27 dieną. Rūmų asociacijos kandidatus į šį postą galės siūlyti iki balandžio 11 d. Naujos Tarybos nuspręsta dar nerinkti, nes senosios įgaliojimai truks iki 2018 m.
Ataskaitinis rinkimų suvažiavimas kainuos 480 Eur.

Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS
„ŪP“ korespondentas

 Autoriaus nuotrauka

UP Peržiūrėti visą numerį galite ČIA.