Bulviasodžio startą nulėmė ūkininko nuotaika

Šiomis dienomis vis dažniau pasirodanti saulė paskubino ūkininką Saulių Dambrauską.

Kėdainių rajono ūkininkas Saulius Dambrauskas neužleidžia novatoriško bulvių augintojo pozicijų. Antradienį jis bene pirmasis Lietuvoje pradėjo bulvių sodinimo darbus.

Teisybės dėlei iš karto reikėtų pasakyti, kad nors pavasaris ir gana ankstyvas, šiemet nebuvo pagerintas praėjusių metų rekordas, kai sėklinės bulvės į dirvą gulė iš karto po Nepriklausomybės atkūrimo dienos. Kita vertus, pernai labai anksti pasodintos bulvės pareikalavo tikrai nemažai priežiūros sąnaudų, o didelės pridedamosios vertės nesukūrė, tad ūkininkas nusprendė taip neberizikuoti.
„Pasodinau pirmuosius du hektarus bulvių, uždengiau dviem sluoksniais agroplėvelės ir dabar stebėsiu, kaip toliau seksis. Sodinimo datą pasirinkau visiškai atsitiktinai, matyt, tą dieną tokia mano nuotaika buvo, kad ėmiausi ankstyvų darbų“, – sakė S. Dambrauskas.

Agroplėvele bulvės buvo uždengtos kitą dieną po pasodinimo.

Pasak ūkininko, kol bulvės žemėje, svarbu, kad neprasidėtų ilgi šalto oro periodai. Jo teigimu, jei naktimis ir pašals, nieko baisaus, svarbu, kad dieną vyrautų teigiama temperatūra. Tuomet bulvės turėtų sėkmingai sudygti. Sodmenims buvo naudojama tik daiginta sėkla, kurią ūkininkas mėnesį ruošė ūkyje įrengtame daigyne. „Norint gauti labai ankstyvą derlių, bulvių sėklą būtina daiginti. Taip darau jau daug metų. Kad bulvių daigai neištįstų, reikalinga šviesa, o temperatūra nuolat turi būti artima 14 °C. Todėl daigyne sumontuotas šildymo katilas, nuolat įjungtas apšvietimas“, – patirtimi dalijosi apie 750 ha ūkyje dirbantis S. Dambrauskas.

Dainius ŠEPETYS

kaimo_laikrastis  Peržiūrėti visą numerį galite ČIA.