Daugiabučių renovacijos naujiena – renovadieniai

Liepa skelbiama renovadienių mėnesiu. Apie tai buvo pranešta per šiandien Aplinkos ministerijoje surengtą spaudos konferenciją. Kaip sakė aplinkos viceministrė Daiva Matonienė, visą liepos mėnesį gyventojams bus organizuojami renovadieniai tiesiog prie atnaujinamų namų pastolių. Renovadienių grafikus sudarys ir paskelbs savivaldybės. Susirinkę žmonės bus konsultuojami juos dominančiais klausimais – sužinos, nuo ko pradėti daugiabučio modernizavimo procesą, susipažins su aktualia renovacijos statistika, bus informuoti, kiek į renovacijos procesą įsitraukusi jų savivaldybė, ir kt. Jie galės pabendrauti su Daugiabučių namų modernizavimo programą administruojančios Būsto energijos taupymo agentūros ir Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) specialistais.
„Per renovadienius gyventojai iš arti stebės renovacijos procesą, sužinos atsakymus į jiems rūpimus klausimus, išklausys statybos priežiūros inspektorių ir renovacijos administratorių patarimus. Geriausias pavyzdys – praktika“, – sakė aplinkos viceministrė Daiva Matonienė. Senų daugiabučių modernizavimo sparta vis intensyvėja. Įgyvendinant Daugiabučių namų atnaujinimo programą iš viso yra parengti ir suderinti 1 643 namų energinio efektyvumo didinimo projektai. Iš jų 1 222 namų gyventojai jau yra pritarę šių projektų įgyvendinimui. 999 daugiabučiams atnaujinti gautas finansinių įstaigų pritarimas. Iš jų 791 projektui įgyvendinti buvo pradėti rangos darbų pirkimai, o 500 namų atnaujinti pasirašytos rangos darbų sutartys. Šiemet jau baigti modernizuoti 27 daugiabučiai.
„Skaičiai patys kalba už save. Džiaugiamės, kad į renovacijos procesą aktyviai įsitraukė ir didžiųjų miestų savivaldybės. Pavyzdžiui, Vilniuje jau suderinti 172 investicijų planai ir pradėta atnaujinti daugiau kaip 20 daugiabučių. Taigi renovacija įsibėgėja visose šalies savivaldybėse“, – pažymėjo Daiva Matonienė. Renovacijos tikslas – ne tik kiekybė, bet ir kokybė. Pastarajai užtikrinti skiriamos visos VTPSI pastangos. Statybos valstybinės priežiūros prioritetas – renovacijos darbai. Statybos inspektoriai lankosi statybvietėse be išankstinio perspėjimo ir tikrina, ar statybos produktai ir statybos darbų technologijos atitinka statinio projektą ir statybos produktų gamintojų rekomendacijas. Ypač daug dėmesio skiriama techninių prižiūrėtojų veiklos kontrolei.

LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTERIJA