Didžiausias saugumo garantas – atsakinga visuomenė

Saugos paslaugų lyderė „G4S Lietuva“ visuomenės saugumu rūpinasi ir netradiciniais būdais. Ne vieną socialinį projektą remiančios bendrovės darbuotojai šiuo metu įsitraukę į Mentorystės programą, pagal kurią rūpinamasi 12-14 metų paaugliais, dėl įvairių priežasčių stokojančiais visaverčio bendravimo su suaugusiais savo artimiausioje aplinkoje. „Kokybiško bendravimo su suaugusiaisiais rezultatas, kurį pastebi ne tik patys vaikai, bet ir aplinkiniai – jie pradeda geriau mokytis, labiau kliaujasi savimi, plečiasi akiratis ir sykiu ateina suvokimas, kad jų gyvenimas bus toks, kokį susikurs patys“, – sakė Giedrė Kisielė, „Mentor Lietuva“ programos koordinatorė.

Mentor programos dalyviaiMentorystės programoje, pagal kurią vienas suaugusysis globoja vieną paauglį, trys „G4S Lietuva“ darbuotojai dalyvauja jau nuo rudens. O nuo šio pavasario į programą įsitraukė dar trys įmonės atstovai. „Daugiausia tai – mūsų įmonės vadovai, sukaupę nemažai tiek darbinės, tiek gyvenimiškos patirties, – sakė „G4S Lietuva“ generalinis direktorius Saulius Tulevičius. – Manau, žmogaus, kuris globoja paauglį, asmenybė ir asmeninis pavyzdys yra labai svarbu, nes vaikui tas žmogus bent iš dalies tampa sektinu autoritetu“.
Neseniai prie Mentorystės programos prisidėjęs  „G4S Lietuva“ Išteklių departamento direktorius Zenonas Gavėnas sakė, jog kuo daugiau žmonių dalyvauja savanoriškoje veikloje ir rūpinasi padėti kitiems, o ypač – vaikams, paaugliams, tuo šviesesnė, atsakingesnė yra tokia visuomenė apskritai ir tuo gražesnės, saugesnės ateities perspektyvas ji turi: „Manau, kiekvienas iš mūsų iki tam tikro gyvenimo etapo rūpinamės tik savimi, tačiau ateina laikas, kai subręstame ir atsiranda poreikis dalintis savo patirtimi, ir sugrąžinti visuomenei tai, ką iš jos kažkada esame gavę. O geriausias būdas šiai skolai sumokėti yra investuoti į kitą, mus pergyvensiančią kartą“.
Savanoriškoje Mentorystės programoje dalyvauja suaugusieji – mentoriai, ir vaikai bei paaugliai, kurie patenka į tam tikras rizikos grupes. Mentorystės programos tikslai – narkotinių ir psichotropinių medžiagų prevencija jaunimo tarpe, taip pat suartinti kartas, ugdyti socialinę atsakomybę visuomenėje. Prie programos prisideda socialiai atsakingos įmonės, kurios šalia pagrindinės savo veiklos dar nori padaryti gerą darbą kitiems ir prisidėti prie visų mūsų gerovės.
„Mentorius turėti norinčių vaikų yra daugiau nei šia veikla užsiimti galinčių suaugusiųjų, todėl labai svarbu, kad kuo daugiau brandžių žmonių įsijungtų į mentorystės veiklą“, – sakė G. Kisielė.
2014-ieji „Mentor Lietuva“ yra jubiliejiniai – šiemet sukanka dešimt metų, kai ši programa veikia Vilniuje ir Kaune. Per šį laiką programoje dalyvavo apie 200 mentorių ir tiek pat paauglių.
Pasaulyje didžiausia tarptautinė saugos sprendimų grupė „G4S“, kurios vienas iš padalinių – „G4S Lietuva“, yra socialiai atsakinga bendrovė, siekianti visokeriopai prisidėti prie visuomenės gerovės, todėl nuolat tęsiami pradėti socialiniai projektai ir prisidedama prie naujų. 2011 metais bendrovė aktyviai rėmė krepšininko Lino Kleizos fondą. 2013-aisiais – Jaunimo linijos projektą „Sumažink tylą“. Taip pat bendrovė dalyvauja jaunimo įdarbinimo programoje – Lietuvai kovojant su jaunimo nedarbu, 2013-aisiais „G4S Lietuva“ įdarbino 111 jaunų specialistų. „Mūsų remiamų socialine veikla užsiimančių organizacijų yra daug, – sakė S. Tulevičius. – Prieš Kalėdas prisidedame prie itin jautraus projekto „100 šypsenų daugiau“, kuris skirtas padėti vienišiems, skurdžiai gyvenantiems šalies seneliams“.
„G4S Lietuva“ generalinis direktorius pastebėjo, kad dalyvavimas Mentorystės programoje leidžia ne tik pasirūpinti jaunimu, bet ir netradiciniu būdu atlikti pareigą – užtikrinti visuomenės saugumą: „Ugdydami jaunimą investuojame į visų mūsų ateitį. Saugos bendrovių darbas – tai ne vien reakcija į vykstančius nusikaltimus, bet ir jų prevencija. O geriausia prevencija – nuo paauglystės dirbti su rizikos grupių jaunuoliais, padėti jiems“.

Daugiau informacijos:
Dalia Jaruševičiūtė
Tel. +370 5 275 5880
El. p. dalia.jaruseviciute@lt.g4s.comwww.g4s.lt