„Dotnuva Baltic“ asortimente – džiovyklos ir mažesniems ūkiams

Pasirašoma sutartis: „Arskametalli Ltd“ generalinis direktorius Janne Käkönen (kairėje) ir „Dotnuva Baltic“ generalinis direktorius Darius Jaloveckas.

Žemės ūkio technika ir grūdų įranga Baltijos šalyse prekiaujanti bendrovė „Dotnuva Baltic“ tapo išskirtine Suomijos grūdų įrangos gamintojos „Arskametalli“ atstove. Ši teisė Lietuvos bendrovei suteikta neseniai pasirašyta atstovavimo sutartimi. Ją pasirašiusi Suomijos bendrovė yra žinoma ir didelę patirtį turinti „Arska“ mobilių ir stacionarių porcinių grūdų džiovyklų gamintoja. Šia smulkiems ir vidutiniams ūkiams skirta įranga „Dotnuva Baltic“ prekiaus Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje.

„Smulkiems ir vidutiniams ūkiams pritaikytų grūdų džiovyklų poreikį savo rinkose jautėme nuo pat savo veiklos grūdų įrangos srityje pradžios. Nuosekliai eidami kokybės kryptimi, pasirinkome partnerį, užtikrinantį tiek galutinio produkto kokybę, tiek ir optimalias grūdų džiovinimo sąnaudas. Džiaugiamės, kad nuo šiol galėsime tenkinti ne tik stambių, bet ir nedidelių ūkių poreikį patiems patogiai ir kokybiškai išdžiovinti grūdus“, – sako bendrovės projektų vadovas Tadas Juška.
Jo teigimu, „Arska“ stacionarios ir mobilios porcinės grūdų džiovyklos išsiskiria ypatinga vidine konstrukcija, užtikrinančia didelį džiovinimo plotą. Smulkiems ir vidutiniams ūkiams itin patraukli mobili įranga, nes jai montuoti nereikia jokių leidimų ir projektų, o džiovyklas parduodanti bendrovė užtikrina techninę priežiūrą visose trijose Baltijos šalyse. Be to, joms suteikiama 5 metų garantija, o šilumos generatoriams – net 8 metų.
„Dotnuva Baltic“ atstovas atkreipia dėmesį, kad atsižvelgdami į įvairių dydžių ūkių poreikius, gamintojai siūlo rinkai nuo 16 m3 iki 43 m3 talpos „Arska“ grūdų džiovyklas. Jos gali būti komplektuojamos  su  dyzeliną, gamtines dujas, suskystintas dujas ar biokurą naudojančiais šilumos generatoriais.
„Praėjęs lietingas sezonas patvirtino, kaip nelengva bei rizikinga gali būti nuimti derlių. Tai paskatino apie investicijas galvoti ne tik didžiuosius ūkius, o juk, kaip žinome, smulkių ir vidutinių ūkių Baltijos šalyse statistiškai yra daugiausia. Tokių porcinių džiovyklų poreikį išaugino ir pastarojo laikotarpio tendencija gyvulininkystės ūkiams rinktis grūdinių kultūrų auginimo verslą“, – pastebi T. Juška.

Apie „Dotnuva Baltic“:
Viena sparčiausiai Baltijos šalyse augančių žemės ūkio aptarnavimo įmonių prekiauja žemės ūkio technika, importuojama iš garsiausių Vakarų Europos gamintojų – „Case IH“, „Kverneland Group“, „Schaffer“ „Einböck“, „Quicke“, „Agrifac“ ir kt. Bendrovė užsiima atsarginių dalių prekyba, teikia žemės ūkio technikos serviso paslaugas.
Kita svarbi įmonės veikla yra sėklų dauginimas, ruošimas ir pardavimas. Rinkai įmonė siūlo Lietuvos Agrarinių ir miškų mokslų centro ir užsienio kompanijų javų, rapsų, cukrinių bei pašarinių runkelių, pašarinių ir vejų žolių, ankštinių augalų ir kitas sėklas. Sėklos platinamos Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje ir Baltarusijoje.
Bendrovė taip pat stato „Cimbria“, „Symaga“, BIN, „Morillon“, „JKF Industri“ ir „Andritz Feed and Biofuel“ grūdų elevatorius, montuoja sandėliavimo įrangą.
Nauja vystoma bendrovės veiklos sritis – fermų įrangos pardavimai, fermų technologijos parinkimas, projektavimas, statyba, įrangos montavimas ir aptarnavimas. „Dotnuva Baltic“ atstovauja bei tiekia kompanijų „BouMatic Robotics“, „Strangko”, „Pellon“, „RO-KA Industri“, „Wasserbauer“ ir kt. įrangą.
UAB „Dotnuva Baltic“ dirba per 200 darbuotojų, jos apyvarta 2015–2016 finansiniais metais siekė 88,3 mln. eurų. Vidutiniškai įmonė per metus parduoda apie 15 tūkst. tonų sėklų, 1000 žemės ūkio padargų, pastato ar rekonstruoja per 30 įvairaus dydžio grūdų saugyklų.