„Dotnuva Baltic“ padeda agroverslui augti

UAB „Dotnuva Baltic“ generalinis direktorius Darius Jaloveckas.

Į birželio 28–30 dienomis vykusią žemės ūkio technologijų parodą „Agrovizija“ žemdirbius kvietė ir „Dotnuva Baltic“. Šios bendrovės generalinis direktorius Darius Jaloveckas „ŪP“ korespondentui sakė, kad įmonei šiais metais sekasi visose trijose pagrindinėse veiklose – žemės ūkio technikos, sėklininkystės ir grūdų įrangos. O „Agrovizijoje“ dalyvauti Dotnuvoje užaugusiai tarptautinei kompanijai yra garbės reikalas.

„Mūsų įmonė veikia trijose Baltijos šalyse, – pasakojo D. Jaloveckas. – Lietuvos rinka yra didžiausia, o prieš septynerius metus pradėjome dirbti Latvijoje ir Estijoje. Mums labai svarbu, kokiomis nuotaikomis šiandien gyvena žemdirbiai, domimės, kokia situacija yra rinkoje, analizuojame pasaulines kainas, tendencijas, domimės politikos aktualijomis. Šie metai žemės ūkiui nėra lengvi, klientų nuotaikos labai permainingos. Agroverslas siekia vis didesnio efektyvumo, klientams vis svarbiau tampa aptarnavimo kokybė ir greitis, todėl ir mes peržiūrime savo procesus, vis daugiau dėmesio skiriame klientų poreikių tenkinimui ir ilgalaikiam bendradarbiavimui. Kartais būna taip, kad priimame sprendimus, kurie šiandieną nepalankūs mums, bet bus naudingi ateityje. Jeigu matome, kad mūsų klientas ilgalaikėje perspektyvoje gaus pelną, jam pasiseks, mes ieškome kompromisų. Mums svarbus abipusis pasitikėjimas, o jo neįmanoma pelnyti vienkartiniu pelnu, gautu kažko nepasakius, nepaminėjus, neįvardijus pavojų.

CASE IH traktorių asortimente yra ir pradedančiam, ir stambiam ūkininkui skirtų traktorių.

Bendrovės „Dotnuva Baltic“ finansiniai metai baigiasi birželio 30 dieną, todėl jau galiu pasakyti, kad jie buvo gana sėkmingi, pasiekta ir rekordų. Pavyko pagaminti didžiausią kiekį sėklų – 22 tūkst. tonų.“ Kalbėdamas apie grūdų įrangos objektus, D. Jaloveckas pažymėjo, kad pavyks įgyvendinti ir didžiausią skaičių projektų. Ūkininkai gaus paruoštus naujus elevatorius ir kitus statinius prieš pat javapjūtės sezoną. Įvairių grūdų įrangos objektų bus pastatyta apie keturiasdešimt. „Dotnuva Baltic“ taip pat neužleidžia rinkos pozicijų traktorių ir kitos technikos pardavimo srityje, sugeba kiekvienais metais pasiūlyti ką nors naujo savo klientams. Prie to labai prisideda visoje Lietuvoje stiprėjanti serviso komanda.
„Kalbant apie tai, kuo mums svarbi paroda „Agrovizija“, norime pasidžiaugti, kad esame iš Dotnuvos, savo namuose. Kartais klientai klausia, ar mes organizuojame „Agrovizijos“ parodą. Tenka atsakyti, kad mes esame tik dalyviai, jau nuo seno dalyvaujantys šioje parodoje. Svarbu, kad parodoje augalų veisles galime parodyti laukeliuose, techniką įvertinti stebėdami demonstracijas laukuose. Žemės ūkis Lietuvoje jaunėja, todėl ypač daug dėmesio skiriame ką tik įsikūrusiems jauniesiems ūkininkams. Jiems turime specialų technikos asortimentą, kad galėtų sėkmingai įsitvirtinti ir toliau augti, kad mūsų žemės ūkis taptų dar modernesnis“, – pasakojo bendrovės „Dotnuva Baltic“ generalinis direktorius.
Bendrovės „Dotnuva Baltic“ Technikos skyriaus vadovas Raimundas Janarauskas patikslino, jog į parodą įmonė atsivežė naują šienapjovę KVERNELAND, turinčią sportinio tipo pakabą, su kuria galima dideliu greičiu pjauti žolę. Joje yra patentuota pakaba, kuri laiko prie žemės prispaustą šienapjovę, todėl esant toms pačioms sąlygoms galima pjauti 2 km per valandą greičiau.

Purkštuvų šou įspūdingi efektai palydėjo savaeigį purkštuvą AGRIFAC su 42 m pločio sijomis.

„Parodoje demonstruojame naują traktorių CASE IH LUXXUM. Tai mažųjų traktorių, 100–120 AG, kategorija su gausia komplektacija. Jie skirti smulkesniems ūkininkams, kai pats šeimininkas dirba ir nori dirbti komfortiškiau. Tokiems traktoriams galimos ir kabinos, ir priekinio tilto amortizacijos. Šių metų pagrindinis parodos eksponatas – 620 AG vikšrinis traktorius CASE IH QUADTRAC, kuris yra didžiausias serijiniu būdu pasaulyje gaminamas traktorius. Demonstruojame ir savaeigį purkštuvą AGRIFAC su 42 metrų pločio sijomis. Jauniesiems ūkininkams irgi turime pačios įvairiausios technikos. Kadangi dabar pagal paramos programas galima įsigyti ir naudotos technikos, galime pasiūlyti ir tokios“, – teigė R. Janarauskas.

Stasys BIELSKIS
„ŪP“ korespondentas

„Dotnuva Baltic“ nuotraukos