Dviračių vagystės: intensyviam sezonui pasiruošę ir vagys, ir dviratininkai

Dėl ankstyvo pavasario į gatves išvažiavus dviračių entuziastams, draudikai ir policijos atstovai anksčiau nei paprastai sulaukė ir jų pareiškimų apie dviračių vagystes. Europos bendrovė „ERGO Insurance“ Lietuvoje prognozuoja, kad ir vagysčių pikas šiemet bus fiksuojamas ne gegužę, kaip įprasta, o mėnesiu anksčiau – balandį. Atšilus orams, jau šiuo metu fiksuojama vidutiniškai tris kartus daugiau dviračių vagysčių nei praėjusiais metais.
„ERGO Insurance“ Lietuvoje atstovai teigia, kad vagys laukia dviračių sezono ir ruošiasi jam iš anksto. Tą patvirtina ir faktas, kad antrus metus iš eilės metinę vagysčių statistiką pradeda iškart dviejų dviračių vagystė.
„Nors pirmoji šiemet dviračių vagių padaryta žala siekia 2400 litų, nusikaltimo aplinkybės dar kartą parodo, kad vagys yra organizuoti, nevengia pasekti dviratininkų ir iš anksto žino, kiek ir kokių dviračių nori pasisavinti. Atsitiktinumų čia mažai“, – sako „ERGO Insurance“ Lietuvoje Turto draudimo departamento direktorius Tomas Nenartavičius. Pasak jo, didžiausią paklausą juodojoje rinkoje turi įprasti suaugusiųjų dviračiai, kurių kaina didesnė nei 1000 litų.
Tikėtina, kad anksčiau prasidėjęs 2014 metų dviračių sezonas bus ilgesnis, o tai reiškia, kad ir tikimybė netekti dviračio – šiemet didesnė.
„Praėjusiais metais vien mūsų bendrovėje savo transporto priemones buvo apdraudę beveik 6 tūkst. dviratininkų. Šių metų pasirašomų sutarčių statistika rodo, kad gyventojai dar aktyviau draudžia savo dviračius – iš namų turtą draudžiančių gyventojų daugiau kaip trečdalis renkasi ir papildomą dviračių draudimą“, – pastebi T. Nenartavičius. Jo teigimu, atvejų, kai policija suranda pavogtą dviratį ir draudimo išmokos nukentėjusiajam nebeprireikia – pasitaiko, tačiau retai. Savo ruožtu policijos atstovai atkreipia dėmesį į kitas prevencines priemones.
„Stenkitės dviratį palikti pastatytą taip, kad prie jo būtų neparanku prieiti, nesaugu ir nepatogu „darbuotis“ piktavaliui. Palikdami dviratį prirakinkite jį specialia tvirto metalo ar armuota kilpa ir patikima spyna prie nejudančio objekto. Galima vienu metu naudoti iškart kelis, skirtingo tipo užraktus, kuriuos tvirtinti reiktų ne už rato, o už dviračio rėmo, kitaip Jums liks tik spyna su ratu. Planuokite išvykas ir dviračiu nevykite ten, kur nebus galimybės saugiai jo prirakinti. Dviratį palikite žmonių matomose, kuo saugesnėse vietose, pavyzdžiui, aikštelėse, stebimose vaizdo kamerų. Nepalikite dviračio kaskart toje pačioje vietoje taip palengvindami darbą vagiui“, – pataria Policijos departamento prie VRM atstovė Lina Nameikaitė.
Dviračių mėgėjams policija pataria turėti ir savo dviračio nuotrauką, kurioje būtų matomos ypatingos dviračio žymės. Praradus dviratį jį rasti padeda išgraviruoti arba specialiai pažymėti rėmai. Šią paslaugą nemokamai teikia policijos skyriai, pakanka pateikti įrodymą, kad esate dviračio savininkas. Jei perkant dviratį pardavėjas nerodo dviračio įsigijimo dokumentų, tokios transporto priemonės pirkti nederėtų, nes gali būti, jog siūlomas daiktas vogtas.

ERGO Baltijos šalyse

ERGO yra viena pirmaujančių draudimo grupių Baltijos šalyse ir vienintelė siūlanti visas draudimo rūšis: ne gyvybės, gyvybės, pensijų bei sveikatos draudimą. Įmokų suma ERGO Baltijos šalyse 2013 metais sudarė virš 155mln. eurų. Praėjusiais  metais ERGO Baltijos šalyse klientams apmokėjo žalų už  85 mln. eurų. ERGO veikia ir Baltarusijoje, teikdama paslaugas klientams ne gyvybės draudimo srityje. Daugiau nei 550 tūkst. klientų Baltijos šalyse pasitiki ERGO grupės paslaugomis, patirtimi bei finansiniu stabilumu.
Baltijos šalyse veikiančios ERGO bendrovės yra tarptautinės ERGO grupės dalis. Tai viena didžiausių draudimo grupių Europoje. ERGO atstovaujama daugiau nei 30 šalių Europoje bei Azijoje.
Pagrindinis ERGO akcininkas yra viena didžiausių pasaulyje perdraudimo grupių „Munich Re“.

Informaciją parengė ERGO