Ashburn +13,0 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 30 Sau 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn +13,0 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 30 Sau 2023

Paskirtas naujas Valstybinės miškų tarnybos vadovas

2022/11/19


Penktadienį Valstybinės miškų tarnybos direktoriaus pareigas pradeda eiti verslo ir vadybos specialistas, inžinierius mechanikas Saulius Cironka. Pasak aplinkos ministro Simono Gentvilo, augančio miškų vaidmens klimato ir biologinės įvairovės krizių, taip pat ir energetikos bei bioekonomikos iššūkių akivaizdoje matome, kad miškų valdymui reikia pokyčių.

„Tikiuosi, kad naujasis vadovas taps lyderiu, kuris įkvėps Valstybinės miškų tarnybos komandą įgyvendinti išsikeltus tikslus. Tai pagrindinė miškų politikos įgyvendinimą užtikrinanti ir informaciją apie miškus valdanti institucija, nuo kurios sprendimų labai priklauso konkreti veikla šalies miškuose.  Jos uždavinys ne tik reguliuoti miškų ūkio veiklą, bet ir kaupti tokią informaciją apie miškus, kuri padėtų specialistams bei visuomenei įtikinamai ir pagrįstai atsakyti į kylančius klausimus“, – pažymi aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Valstybinė miškų tarnyba – visoje Lietuvos teritorijoje veikianti įstaiga, užtikrinanti tvarų ir subalansuotą miškų naudojimą. Ji išduoda leidimus, vykdo miškų stebėseną, valdo nacionalinius genetinius išteklius, tvirtina miškotvarkos projektus, tvarko miškų valstybės kadastrą, atlieka šiltnamio dujų kiekio apskaitą, konsultuoja ir informuoja, teikia kitas viešąsias paslaugas.

Valstybinėje miškų tarnyboje dirba 146 darbuotojai.

„Norėčiau, kad Valstybinė miškų tarnyba taptų patikimu partneriu įgyvendinant ilgalaikius valstybės tikslus ir politiką miškų sektoriuje, kad įstaiga veiktų efektyviai, būtų pažangi,  jos paslaugomis besinaudojančių gyventojų ir įmonių lūkesčius atitinkanti organizacija, kurioje vertinamas kiekvieno darbuotojo indėlis, o darbinėje aplinkoje tvyro pagarbos ir pasitikėjimo atmosfera“, – darbą pradėdamas sako Saulius Cironka.

Iki šiol Saulius Cironka dirbo Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Tarptautinių ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus vadovu. Anksčiau yra buvęs Žemės ūkio viceministru.

Lietuvos žemės ūkio akademijoje jis yra baigęs mechanikos inžinerijos bakalauro ir magistro studijas, Aleksandro Stulginskio universitete įgijo verslo ir vadybos magistro laipsnį.

  2022.11.19 AM informacija

Dalintis

2023/01/30

Pieno kainų krizė Lietuvoje ir ateities tendencijos

VDU ŽŪA langas. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos mokslininkų tribūnoje profesorė Astrida MICEIKIENĖ dalijasi įžvalgomis apie pieno kainų krizę: kiek ji susijusi su globalia rinka ir ką turėtume daryti?
2023/01/30

VMVT atstovui – tarptautinis pripažinimas

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Skubios veiklos skyriaus vedėjas bei Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Veterinarijos akademijos docentas dr. Marius Masiulis tapo Švedijos Karališkosios žemės ūkio ir mi...
2023/01/30

Santaros klinikose darbą pradėjo Pacientų taryba

VUL Santaros klinikos pakvietė aktyvius pacientų organizacijų atstovus bei piliečius ir subūrė Pacientų tarybą, kuri ligoninėje veiks kaip patariamasis organas, atstovaujantis Santaros klinikų pacientus ir jų artimuosius, teikiantis patarimus klin...
2023/01/30

Algimantas Raudonikis: dar širdyje ne sutema

Vienas žinomiausių visų laikų Lietuvos kompozitorių Algimantas Raudonikis šiais metais mini 89-ąjį savo gimtadienį. Nors amžius jau solidus, paklaustas, kaip jaučiasi, nesudvejoja: „dar širdyje ne sutema“. Šis gimt...
2023/01/30

Gripo sezonas įpusėjo: sergamumas nedidėja

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis per sa...
2023/01/30

Siūlo tobulinti atliekų prevencijos ir tvarkymo sistemą

Aplinkos ministerija siūlo stiprinti apmokestinamųjų gaminių, ypač padangų, taip pat alyvos, elektros ir elektroninės įrangos, baterijų ir akumuliatorių, pakuočių atliekų ir eksploatuoti netinkamų transporto priemonių gamintojų ir importuotojų ats...
2023/01/30

Pajamų stabilizavimo priemonė startuos atsinaujinusi ir dar palankesnė ūkininkams

Dėl klimato kaitos ir padidėjusių kainų svyravimų ūkininkai susiduria su vis didesnėmis žemės ūkio rizikomis. Jau šiemet žemdirbiai šioms rizikoms valdyti galės naudotis nauju instrumentu – pajamų stabilizavimo priemone. Žemės ...
2023/01/30

Užsieniečiams išduota mažiau leidimų dirbti

Užimtumo tarnyba (UT) įvertino trečiųjų šalių piliečių įdarbinimo mūsų šalyje statistiką. Skaičiai mažėjantys. Mažiausia užsieniečių dalis pageidauja dirbti žemės ūkyje.
2023/01/30

Atleistas prokuroras, Klaipėdoje vairavęs neblaivus

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė atleido iš prokuroro pareigų Juozą Syką, ėjusį Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroro pareigas.