Eksportuotų ir importuotų prekių kainų pokyčiai

2014 m. spalio mėn., palyginti su rugsėjo mėn., eksportuotų prekių kainos sumažėjo 1 procentu, importuotų prekių – 1,4 procento, praneša Lietuvos statistikos departamentas.

Bendrajam eksportuotų prekių kainų pokyčiui didžiausią įtaką padarė 7,4 procento sumažėjusios rafinuotų naftos produktų kainos ir 2,7 procento padidėjusios chemikalų ir chemijos pramonės gaminių, 3,2 – žemės ūkio produktų, 2,8 procento – kompiuterinių, elektroninių ir optinių gaminių kainos.

Bendrajam importuotų prekių kainų pokyčiui daugiausia įtakos turėjo 7 procentais sumažėjusios žalios naftos ir gamtinių dujų kainos ir 0,9 procento padidėjusios variklinių transporto priemonių, priekabų ir puspriekabių, 4,2 – kitų kasybos ir karjerų eksploatavimo produktų, 0,9 – elektros įrangos, 0,4 procento – niekur kitur nepriskirtų mašinų ir įrangos kainos (žr. 2 lentelę).

 

Per mėnesį iš eksportuotų prekių labiausiai sumažėjo žalios naftos – 10,4 procento, žemės ūkio daugiamečių augalų – 10 procentų, variklinių transporto priemonių – 4,8 procento, kainos, o padidėjo žemės ūkio vienmečių augalų – 9 procentais, kitų cheminių medžiagų – 8,6 procento, konstrukcinių metalinių gaminių – 8,3 procento, kainos.

Iš importuotų prekių daugiausia atpigo žalia nafta – 8,3 procento, pagrindiniai vaistų pramonės gaminiai – 8 procentais, elektra – 3,3 procento, o pabrango variklinių transporto priemonių kėbulai, priekabos ir puspriekabės – 5,1 procento, kiti, niekur kitur nepriskirti, kasybos ir karjerų eksploatavimo produktai – 4,8, žuvys ir kiti žuvininkystės produktai – 3,4 procento.

Per metus (2014 m. spalio mėn., palyginti su 2013 m. spalio mėn.) eksportuotų prekių kainos sumažėjo 1,9 procento, importuotų prekių – 3,8 procento.

Iš eksportuotų prekių ypač atpigo konstrukciniai metaliniai gaminiai – 20,1 procento, medicinos ir odontologijos prietaisai, instrumentai ir reikmenys – 14,8, gyvi gyvūnai ir gyvūninės kilmės produktai – 13,3 procento, o pabrango tabako gaminiai – 12,9 procento, buitiniai aparatai arba prietaisai – 12,3, žuvys ir kiti žuvininkystės produktai – 12 procentų.

Iš importuotų prekių daugiausia atpigo pieno gaminiai – 17,2 procento, žalia nafta – 16 procentų, konstrukciniai metaliniai gaminiai – 13,8, o pabrango metalo formavimo įranga ir staklės – 10,5 procento, perdirbta ir konservuota žuvis, vėžiagyviai ir moliuskai – 9,4, kiti, niekur kitur nepriskirti, kasybos ir karjerų eksploatavimo produktai – 8,7 procento.

lentele