Elektros rinkoje kainos buvo stabilios

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje birželio 22-28 išliko panaši kaip ir praėjusią savaitę ir buvo 40,87 euro už megavatvalandę (14,1 lito ct/kWh). Palyginti su praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu kaina buvo ketvirtadaliu mažesnė.
Visoje „Nord Pool Spot“ sistemoje vidutinė kaina buvo 15,18 EUR/MWh. Savaitės pradžioje pasiūla mažėjo dėl visoje Švedijoje sumažėjusios vėjo jėgainių gamybos, o vėjo jėgainėms nedirbant ir Danijoje, šios poreikiams taip pat teko dalis elektros iš Švedijos. Dėl ketvirtadienį neplanuotai sustabdytos švedų „Oskarshamn“ atominės elektrinės 3-iojo bloko kainos rinkoje vėl trumpam šoktelėjo Švedijoje, Danijoje, Suomijoje bei Estijoje. Vėl įjungus atominę elektrinę, jos sugrįžo į žemesnį lygį.
Per praėjusią savaitę į Lietuvą importuota vidutiniškai 64 proc. šalyje suvartotos elektros. Beveik pusė elektros importuota iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, likusi dalis – iš trečiųjų šalių.
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas birželio 22-28 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojamas 93 proc., Lietuvos–Latvijos – 30 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 59 proc.
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).