Gėlėmis dekoruoti margučiai

Floristė ir dekoratorė Ineta Petrėnaitė Velykoms dekoruoja ne tik įprastus vištų kiaušinius. Moteris mano, kad puošti reikia ir stalą, ir kitas namų erdves. Tam ji renkasi putplasčio kiaušinius, kuriuos apklijuoja gėlių žiedlapiais ir kačiukais. Tokias puošmenas menininkė deda į gražią pintinę arba pakabina ant velykinio medžio, įkomponuoja į pavasarinį vainiką. Šie margučiai dekoratyvūs išlieka ne vienus metus. Ineta džiaugiasi, kad jos gaminiai puoš gėlių dizaino studiją „Nerine“ Kaune. Ji įsitikinusi, kad kiaušinių marginimas gali tapti įdomiu kūrybiškumą ir vaizduotę lavinančiu užsiėmimu. Svarbiausia – nebijoti eksperimentuoti.

Aurelija UŠACKĖ

marguciai, velykos, floriste

Stilingai dekoruoti margučiai dailiai atrodys bet kokioje velykinėje kompozicijoje.

Laukų ir gėlių darželių žiedlapiai

Ne vienus metus su džiovintais augalais dirbanti Ineta perspėjo, kad ant putplasčio geriausia klijuoti itin plonus smulkių gėlių žiedlapius. Netinka kietos, nelanksčios, storų žiedlapių gėlės. „Tarkime, nepritvirtinsite krapo, nes jo kotas storas. Žiedlapis turi būti labai plonas ir išdžiūvęs“, – pasakojo Ineta. Moteris dažniausiai renkasi žibutes, nes jų žiedlapiai itin smulkūs, kone permatomi, tad gerai prilimpa prie kiaušinio pagrindo ir nesudaro iškilumų. Tinkamos trapiais, plonais žiedlapiais laukų, pievų gėlės, pavyzdžiui, neužmirštuolės, lauko ramunės, rapsų žiedai, sudžiūvę nedidelių orchidėjų ar kitų kambarinių gėlių žiedai.

Floristė primena, kad trapias pievų ar darželio gėles geriausia džiovinti suspaustas, pavyzdžiui, knygoje, nes tada kur kas paprasčiau klijuoti ant kiaušinio. Jei bus tinkamai laikomi, gėlių žiedlapiais dekoruoti putplasčio margučiai išliks dailūs ne vienus metus. Svarbiausia, kad nebūtų drėgnoje erdvėje. Po Velykų geriausia juos įdėti į medinę ar popierinę dėžę, kur cirkuliuotų oras ir nepasiektų tiesioginiai saulės spinduliai.

„Tokie dekoratyvūs velykiniai kiaušiniai gali būti puiki interjero detalė ir dovana pavasario švenčių proga. Margučiai dailūs pakabinti ant tvirtos žydinčios ar nežydinčios medžio šakos. Stilingai atrodys ir vienas, jei bus didesnis nei vištos kiaušinis“, – pastebėjo Ineta.

marguciai, velykos, floriste

Stilingai ant šakelės vazoje atrodys ir vienas didelis kačiukais dekoruotas margutis.

Floristė pataria apgalvoti, kiek ir kokių kiaušinių ant šakos kabinsite: „Ant sumedėjusios tvirtos šakos tiks kačiukais dekoruoti sunkesni kiaušiniai, o ant kelių plonesnių šakelių – mažesni ir lengvesni, apklijuoti džiovintomis gėlėmis.“

Tokie kiaušiniai puikiai tinka Velykų stalui dekoruoti: kelis margintus kiaušinukus galima įkomponuoti keraminiame ar stikliniame dubenyje ant užaugintos žolės ar želmenų. Žalia ir geltonos spalvos labai dera tarpusavyje ir atrodo gaiviai. Taip pat tokį kiaušinį galima padėti ant medžiaginės servetėlės ar lėkštės centre su samanomis. „Gražiame keraminiame inde sudėti kačiukais dekoruoti ar gėlėti margučiai ant valgomojo ar svetainės stalo atrodys originaliai, o svarbiausia – skleis šiltą ir jaukią atmosferą. Tikiu, kad kiekvienas svečias norės juos paliesti“, – šypsojosi floristė.

Ji įsitikinusi, kad kačiukais apklijuotas margutis gali būti miela dovana žmogui, kuris kolekcionuoja margučius ar tiesiog švenčia gimtadienį per Velykas. Ši maža smulkmena primins šiltą pašnekesį ar jaukų susitikimą, kartu praleistą laiką.

marguciai, velykos, floriste

Pradėti lipinti žiedlapius patogiausia nuo smailiausios kiaušinio dalies.

Kūrybingi dekoravimo būdai

Priemonės:

  • putplasčio kiaušiniai (galite įsigyti rankdarbių krautuvėlėse);
  • žirklės;
  • džiovintos gėlės (tinka įvairios itin plonais žiedlapiais: ramunės, žibutės ir kt.);
  • lipalas ir karšti klijai.
  • Dekoravimas žiedlapiais

Eiga. Menininkė sako, kad neturi konk­rečios sistemos, kaip klijuoti gėlių žiedlapius, tad lipina taip, kaip atrodo gražiausiai. O pradėti jai patogiausia nuo smailiausios kiaušinio dalies. Pirmąjį žiedą geriausia klijuoti margučio viršuje, per vidurį. Tada viskas vyksta labai paprastai: vieną po kito žiedlapius lipinti taip, kad jie gražiai susiliestų su šalia esančiais žiedlapiais. Atsiranda tarpų, bet Ineta tikina, kad juos nesudėtinga dailiai užklijuoti atskirais žiedlapiais. „Jei lieka didesnis tarpas, į jį galima įklijuoti vieną gėlytės žiedlapį taip, kad jis būtų panašios krypties kaip visas žiedas. Svarbiausia, kad žiedlapis liestųsi prie kito žiedlapio krašto. Taip klijuoti reikia nuo viršaus ratu žemyn“, – aiškino Ineta.

Patarimas. Svarbu atkreipti dėmesį, kad smulkių gėlių žiedai labai trapūs ir greitai lūžta, byra. Pirmiausia menininkė pataria lipalu ištepti kiaušinio vietą, kur norite klijuoti žiedlapį. Jei klijais tepsite gėlę, ji susiraukšlės, gali įplyšti ir ją gražiai užklijuoti bus sudėtinga.

marguciai, velykos, floriste

Kiaušiniai, dekoruoti smulkintų gėlių trupiniais, atrodo tarsi apklijuoti blizgučiais.

DEKORAVIMAS DŽIOVINTOMIS GĖLĖMIS

Ineta dekoruoja kiaušinius ir smulkintomis džiovintomis gėlėmis. Taip išgaunamas visai kitoks įspūdis, margučio tekstūra ir stilistika. Jei norite pabandyti ir šį būdą, galite naudoti vieną žiedlapių spalvą arba maišyti derančias tarpusavyje.

Eiga.

Lipalu. Jei turite džiovintų žiedlapių, kurie aptrupėję, galite juos tiesiog susmulkinti. Tada kiaušinį dalimis ištepkite lipalu ir gausiai apibarstykite smulkintais žiedlapiais. Palaukite, kol išdžius. Dalis prilips, dalis nukris. Jei liks tuščių vietų, išdžiūvus galima pakartotinai klijuoti.

Karštais klijais. Šiuos klijus naudokite tada, kai ketinate klijuoti stambesnes augalų daleles. „Paėmę saujelę susmulkintų džiovintų gėlių, karštais klijais jas tiesiog dailiai, dalelė po dalelės, klijuokite ant putplasčio kiaušinių. Apklijuotas visas kiaušinis atrodo kaip triufelis“, – šypsojosi Ineta.

Patarimas. Floristė akcentavo, kad stambūs trupinėliai su lipalu gražiai nepriklijuojami, tad patartina naudoti karštus klijus. Taip pat dailiai atrodys klijuojami smulkūs pievų smilgų pūkai, sudžiovinti, susmulkinti įvairių gėlių lapai. Gražiai smulkiai sutrupa ir vilnotosios notros lapeliai.

Kačiukais puošti kiaušiniai

Ankstyvą pavasarį pūkuotus ir švelnius kačiukus išleidžia paprastosios blindės, karklai, gluosniai. Juos galima ne tik merkti į vazas. Šių augalų skleidžiami pumpurai puikiai tinka putplasčio kiaušiniams dekoruoti – turėsite išskirtinę puošmeną. Floristė Ineta sako, kad kačiukais apklijuoti putplasčio kiaušiniai ypatingi – minkšti, mieli ir kvepiantys pavasariu.

marguciai, velykos, floriste

Margučių dubenėlį galima papuošti tradiciniais visžaliais augalais, bet nebijokite išlaisvinti savo kūrybiškumo ir padekoruokite jį smilgų ir žydinčių augalų vainikėliu.

Eiga. Pradžiai reikėtų prisiskinti pūkuotus pumpurus pradėjusių skleisti blindžių ar karklų šakų. Tada išsiskleidusias galvutes atsargiai nukarpyti ar nuskabyti. Klijuojant prireiks karštų klijų. Kiaušinius geriausia pradėti apklijuoti nuo viršaus centro ir einant ratu žemyn. Klijuoti taip, kad neliktų tarpų. Reikėtų stengtis, kad kačiukų aukštis būtų vienodas, tad kai kuriuos prieš klijuojant teks patrumpinti.

Floristės darbų pavyzdžių galite rasti instagrame ineta.petrenaite.art ir feisbuke ineta.petrenaite.art

 

Inetos Petrėnaitės ir Astos Šlekienės, studijos „Nerine“ vadovės, nuotraukos

2022.04.13

Susijusios temos – skaitykite: margučiai; margučių dažymas; Velykos;