Gyvulių augintojai tikisi, kad pašarų žiemai užteks

Ūkininkavimo sąlygas diktuoja gamta. Tačiau ne visiems ūkininkams vienodai svarbu lietus ar saulė. Drėgnesni orai šių metų vasaros pradžioje galėjo lemti geresnį grūdinių kultūrų derlių, o štai ruošiantiems pašarus jie dažniausiai trukdė. Tačiau vasaros pabaigoje saulėti orai neabejotinai padėjo grūdininkams derlių nuimti saugiai, bet gyvulių augintojai saulę keiksnojo, nes ji išdegino ganyklas ir neužaugino papildomos žolės tiems, kurie daugiau jos tikėjosi iš atolų.

Plungės r. Kulių seniūnijoje ūkininkaujantis ir mėsinius galvijus auginantis Vidmantas Petrauskas į praėjusios vasaros orus žvelgia visai iš kitų pozicijų, nei grūdų augintojai.

Marga Žemaitijos vasara

Ne kartą rašėme apie tai, kaip šią vasarą ūkininkams sekėsi imti žolę pašarui, su kokiomis problemomis jie susidūrė laikydami gyvulius ganyklose. Kalbintų ūkininkų mintys apie vasaros sąlygas buvo pačios įvairiausios. Vien tik Skuodo rajono ribose vertinimai skyrėsi nuo itin palankių iki pačių niūriausių. Kai kurie ūkininkai tikino gerai palaistę pievas skystu mėšlu, tai gerokai paspartino žolės augimą, ir ši užderėjo puikiai. Ypač palankiai reikalai klostėsi pas tuos ūkininkus, kurie, susijungę į pašarų ruošimo kooperatyvą, kimšo žalią masę į polietileno žarnas. Ši praktika jau seniai taikoma Žemaitijos rajonuose, ji pasiteisino, ir ūkininkai neatsisako jos iki šiol.

Visą straipsnį skaitykite ŪP Nr. 100, p. 1-8

Juozas SKRIPKAUSKAS

ŪP korespondentas