Ashburn +22,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 9 Bir 2023
Ashburn +22,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 9 Bir 2023

Savaitgalį Anykščiuose bus išvirta rekordinė „Draugų uogienė“

2014/09/25

Anykščių rajono savivaldybė ir projektas, skatinantis derliaus pertekliumi dalintis su daugiavaikėmis šeimomis,  „Draugų uogienė“ planuoja dvigubai pagerinti Lietuvos obuolienės virimo rekordą.

Jau antrus metus projektas  „Draugų uogienė“, keliaudamas per Lietuvą skatina žmones dalintis derliaus pertekliumi su daugiavaikėmis šeimomis. Iš dovanotų vaisių daugiavaikės šeimos miesto šventėse verda uogienes obuolienes ir vaišina jomis miestų svečius. Obuolienės jau ragavo šešių miestų gyventojai, tačiau Anykščiams numatytas išskirtinis vaidmuo – pagerinti Lietuvos rekordą.

 Lietuvos rekordus fiksuojančios agentūros „Factum“ duomenimis, iki šiol didžiausia išvirtas uogienės kiekis – 350 litrų. Šį šeštadienį, rugsėjo 27 d., Anykščiuose „Obuolinių“ šventės metu bus siekiama rekordą pagerinti dvigubai, išvirti 700 litų obuolienės.

Šiuo metu intensyviai vyksta pasiruošimo rekordui darbai. Daugiau nei 2 tonas obuolių šventei jau dovanojo medelynas „Ažuožerių sodai“.Obuolius lups ir pjaustys 18 seniūnijų daugiavaikės šeimos ir jų atstovai. AB „ Nordic Sugar Kėdainiai“ skiria 200 kg. „Dansukker cukraus uogienėms“. Su šiuo cukrumi uogienes reikia virti per pus trumpiau, taigi pradėję darbus 9 val. organizatoriai tikisi rekordą fiksuoti apie 11-12 val. UAB „Anykščių šiluma” šiam renginiui pritaikė milžinišką, bendrovės  „Žalioji lanka“ dovanotą puodą. Baigiami konstruoti laiptai ir aikštelė virėjų komandai, kuriai vadovaus specialiai į Anykščius atvykstantis garsus virtuvės šefas Liutauras Čeprackas. Visa išvirta obuolienė bus išdalinta „Obuolinių“ svečiams ir rekordo siekti padėjusioms seniūnijoms. Žadama, kad taip pat bus vaišinama sūriu ir šviežiai kepta duona.

Projektas „Draugų uogienė – dalinkis“ – tarp geriausių socialinių iniciatyvų, skirtų vaikams

Televizija „TV3“ kartu su ne pelno organizacija „Reach for Change“ iniciatyvą „Draugų uogienė“ pripažino viena geriausių idėjų, kuri gali keisti pasaulį ir padaryti jį gražesniu vaikams.

 Konkurso „Talentas keistis“ finalas tęsiasi iki spalio 1 d. Geriausia bus išrinkta idėja sulaukusi daugiausiai visuomenės palaikymo. Balsuoti galima www.tv3.lt/talentaskeisti.

„Draugų uogienei“ surinkus daugiausiai visuomenės palaikymo, TV3 ir „Reach for change“ nuo 1 iki 5 metų skirs visą – finansinę, ekspertinę bei viešinimo – paramą.

„Projekto idėja paprasta – kviečiame visus Lietuvos gyventojus, turinčius sodus, pasidalinti derliaus pertekliumi su daugiavaikėmis šeimomis. Iš gautų vaisių ir uogų, šios gali ne tik pasiruošti atsargų žiemai, bet ir parduoti iš jų išvirtą uogienę. Uždirbtus pinigus šeimos galėtų skirti būreliams, ekskursijoms ir kitoms vaikams reikalingoms priemonėms įsigyti”, – sako idėją „Draugų uogiene” pavadinusi Violeta Masteikienė.

Toks būdas ne tik padeda šeimoms gauti papildomų pajamų. „Vaikai gyvenimo modelį perima iš tėvų – dalyvaudami projekte, skindami vaisius ir uogas, drauge virdami uogienę ir ja vaišindami, jie taip pat  mokosi aktyviai kurti savo ateitį, – įsitikinusi „Talentas keisti” finalininkė.

 Šiemet jau surinkta per 800 kg uogų ir vaisių, išvirta beveik 90 litrų uogienių. Idėją palaiko ir renginiuose kartu su daugiavaikėmis šeimomis uogienes virė žurnalistė ir knygų autorė Beata Nicholson, triatlonininkas Vidmantas Urbonas, aktorė Redita Dominaitytė, TV laidų vedėja Daiva Tamošiūnaitė ir kt.

Balsuokite už „Draugų uogienės“ projektą :  www.tv3.lt/talentaskeisti.

Daugiau informacijos apie projektą „Draugų uogienė“ :www.dalinkisuogiene.lt, https://www.facebook.com/drauguogiene

obuoline plakatas A3 remejai

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/06/09

Ministrės Pirmininkės komentaras dėl tolimesnio Vyriausybės darbo

Vyriausybės kanceliarija pateikė Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės komentarą dėl tolimesnio XVIII-osios Vyriausybės darbo.
2023/06/09

Ruošiamasi rekonstruoti kelio Vilnius–Utena ruožą Utenoje

Ruošiantis skelbti beveik dviejų kilometrų ilgio kelio Vilnius–Utena atkarpos Utenoje rekonstrukcijos rangovo konkursą, Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) pradeda parengiamuosius darbus.
2023/06/09

Kėdainių verslininkas po naktinių sprogimų ir patirto terorizavimo: grįžta laukiniai 90-ieji?

Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Po šiąnakt Kėdainių rajone nugriaudėjusių sprogimų nusprendė netylėti verslininkas Donatas Birgeris (40). Vyras teigia, kad dabar įbauginta ne tik jų šeima, kurioje auga mažamečiai, bet...
2023/06/09

Treneris Jonas Kazlauskas: kai studijavau, visi jautėme pasididžiavimą universitetu

Legendinis krepšinio treneris Jonas Kazlauskas, su savo vadovaujamomis komandomis skynęs aukščiausius Europos ir pasaulio krepšinio apdovanojimus, dar studijuodamas Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos fakult...
2023/06/09

Teismas: Lukšių pieninės bankrotas – neteisėtas, jis nutraukiamas

Bendrovės „Marijampolės pieno konservai“ valdomos sūrio „Liliputas“ ir „Senolių“ produkcijos gamintojos Lukšių pieninės bankrotas ne teismo tvarka pradėtas neinformavus visų kreditorių, todėl jis nutrauki...
2023/06/09

Regioniniai parkai atveria archeologinį paveldą

Jau šį šeštadienį mėgstantieji keliauti pėsčiomis kviečiami į žygį trasa „Briedžių takais“ Gražutės regioniniame parke. Tai vienas iš Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos regioninių parkų rengin...
2023/06/09

Į pagalbą ūkininkui, miškininkui

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras (LAMMC) šią savaitę paskelbė apie naują LAMMC mokslininkų parengtą leidinį.
2023/06/09

Kultūros paveldo festivalis “Heritas” kviečia praktiškai patirti seno pritaikymą naujam

Intensyvių renovacijų, statybų, viešų erdvių pertvarkymo akivaizdoje žodis „paveldas“ kai kam reiškia stagnaciją, progreso stabdymą, o paveldo apsaugos specialistai tarsi įgauna grūmojančio prievaizdo vaidmenį. Tačiau san...
2023/06/09

Bubių dvaro sodybos apsaugos zonoje – užfiksuotas statybos pažeidimas

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), gavusi pranešimą apie galimai neteisėtai valstybinėje žemėje pastatytą statinį, atliko patikrinimą Bubių kaime, Šiaulių rajone. ...