Ashburn +6,5 °C Nedidelis lietus
Penktadienis, 23 Vas 2024
Ashburn +6,5 °C Nedidelis lietus
Penktadienis, 23 Vas 2024

Vietoje mokyklos suolo – „Pamokos miške“

2023/10/21


Valstybinių miškų urėdija (VMU) mokinius kviečia į „Pamokas miške“. Daugiau nei 800 Lietuvos mokinių mokyklos suolus iškeis į pamokas miške. Pirmoji projekto pamoka įvyko spalio 19 dieną, VMU Anykščių regioniniame padalinyje.

2023–2024 mokslo metams VMU inicijuojamo pilotinio projekto „Pamokos miške“ tikslas yra prisidėti prie mokinių ugdymo proceso gilinant gamtamokslines žinias, atliekant daugiau praktinių užduočių miške, plačiau supažindinti su miškininkyste. Kviesdama į „Pamokas miške“ regioniniuose padaliniuose VMU sudaro sąlygas pakeisti pamokų aplinką ir integruoti miškininko profesijos veiklas į pamokų temas, atsižvelgiant į ugdymo planus.

„Švietėjiška veikla užsiimame jau daugelį metų, globojame Jaunuosius miško bičiulius, kartu su mokiniais sodiname medžius, keliame inkilus, dalyvaujame miškų švarinimo talkose. Šių metų pavasarį daugiau nei 2000 moksleivių atvyko į mūsų regioninius padalinius susipažinti su miškininko profesija. Tikime, kad projekto „Pamokos miške“ praktinių užsiėmimų metu, kuriuose dalyvaus ir kompetentingi bei savo darbą išmanantys miškininkai, jaunosios kartos atstovai dar geriau supras miškininko profesijos svarbą“, – sako Valstybinių miškų urėdijos generalinis direktorius Valdas Kaubrė.

Matydama mokinių norą ir poreikį artimiau susipažinti su gamta bei miškininko profesija, VMU kreipėsi į savivaldybių švietimo skyrius pristatydama projekto idėją. Taip pat bendradarbiavo su gamtos mokslus dėstančiais pedagogais, kurie pageidautų su mokinių klasėmis gilinti žinias miškininkystės, gamtos pažinimo srityse.

pamoka miske

Pilotinio projekto įgyvendinimui pasirinktos Ukmergės, Anykščių, Druskininkų, Ignalinos, Kretingos, Panevėžio, Kazlų Rūdos, Kauno miestų ir rajonų savivaldybės. Prie pilotinio projekto prisijungė daugiau kaip 30 bendrojo ugdymo įstaigų iš aštuonių savivaldybių.

Išklausius pedagogų bendruomenės pageidavimus ir pasiūlymus bei sudarinėjant pamokų planus, aptartos konkrečios vietos pamokų pravedimui, kiek pamokų miškininkai galės suorganizuoti per mokslo metus, kokiomis temomis pamokos vyks bei ką mokiniai galės pamatyti, praktiškai nuveikti miške.

Projekto „Pamokos miške“ metu mokytojai su miškininkais paįvairins pamokas bei suteiks daugiau žinių mokiniams kiekvienoje konkrečioje pamokoje. Mokiniai pamokos temą užtvirtins praktiškai drauge su miškininkais atlikdami pamokos užduotis ir tai padės mokiniams geriau įsisavinti pamokos medžiagą. Ugdymo procesas mokiniams taps įdomesnis, turiningesnis“, – sako Valstybinių miškų urėdijos personalo vadovė Izolda Baltutė.

pamoka miske

„Pamokos miške“ mokymas grindžiamas „taikomosiomis užduotimis“, mokytojas su specialisto pagalba skatina mokinius naudoti „tikrus daiktus“ ir mokytis realiose darbo vietose. Praktiškai pritaikant žinias miške, geriau įsimenama mokymosi medžiaga, taip pat ugdomi bendradarbiavimo įgūdžiai, kitos mokinių kompetencijos.

VMU tikisi, kad sėkminga, kokybiška pilotinio projekto eiga sudarys sąlygas kitais mokslo metais pakviesti prie projekto prisijungti dar didesnį skaičių Lietuvos mokyklų mokinių.

 

VMU fotoinformacija

Dalintis
2024/02/22

Už ką dar gali tekti žemdirbiams susimokėti?

2022 m. Lietuvoje į atmosferą pateko beveik 5 proc. mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD). Visuose sektoriuose išmetimai sumažėjo, tik vienintelio žemės ūkio išaugo 1,8 proc. Tokia Aplinkos ministerijos (AM) p...
2024/02/22

Svarbu: štai kokias išimtis taikyti ūkininkams pasiūlė EK

Vasario 22 d. Europos Komisija (EK) Tarybai pirmininkaujančiai Belgijai nusiuntė dokumentą, kuriame išdėstyti pirmieji galimi veiksmai, padėsiantys sumažinti ūkininkams tenkančią administracinę naštą. Dokumente, kuris vasario 26 d. b...
2024/02/22

To nebuvo dešimtmetį: dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės ...
2024/02/22

Svarstoma, kaip užtikrinti šunų, kačių gerovę ir atsekamumą visoje ES  

Europos Komisija (EK) siūlo keisti Europos Parlamento ir Tarybos Reglamentą dėl šunų ir kačių gerovės bei atsekamumo. Pakeitimais siekiama užtikrinti minimalius, visoje Europos Sąjungoje bendrus, gyvūnų gerovės standartus - gyvūnus augintin...
2024/02/22

Estijoje dyzelinas pigesnis nei Lietuvoje

Per savaitę vidutinės degalų kainos Lietuvoje vėl padidėjo: benzinas pabrango 1,5 proc., dyzelinas – 1,4 procento. Euro zonos valstybėse degalų vidutinės kainos praėjusią savaitę taip pat didėjo – tiek benzino, tiek ir dyzelino vidutin...
2024/02/22

Dar viena galimybė miškininkams

Jau nuo vasario 26 d. bus priimamos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos veiklos sritį „Investicijos, kuriomis didinamas miškų ekosistemų atsparumas ir aplinkosauginė vertė“.
2024/02/22

Lietuvą dėl transriebalų vartojimo sumažinimo palankiai įvertino PSO

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) Lietuvai suteikė riebalų rūgščių transizomerų (sukietintų aliejų, dar vadinamų transriebalais) eliminavimo iš maisto tiekimo sistemos patvirtinimo sertifikatą. Lietuva tapo viena iš penkių...
2024/02/22

Maisto atliekų lauks vabzdžių lervos – bus gaminami baltymai pramonei, trąšos ir biokuras

Vilniaus regiono maisto atliekas tvarkantis UAB „Energesman“, administruojantis Vilniaus mechaninio ir biologinio apdorojimo (MBA) gamyklą, investuoja 1 mln. Eur į inovatyvią vabzdžių lervų technologiją. Jau šį pavasarį gyventoj...
2024/02/22

Baltijos šalyse ukrainiečiams iššūkiai yra finansai, įsidarbinimas, kalba ir nuoma

Pagrindiniu iššūkiu ketvirtadaliui ukrainiečių Baltijos šalyse yra finansinis stabilumas, penktadaliui – įsidarbinimas, kalbos barjeras bei ilgalaikė būsto nuoma, ketvirtadienį skelbia Tarptautinė migracijos organizacija.