Ashburn +2,8 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 9 Grd 2023
Ashburn +2,8 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 9 Grd 2023

Vietoje mokyklos suolo – „Pamokos miške“

2023/10/21


Valstybinių miškų urėdija (VMU) mokinius kviečia į „Pamokas miške“. Daugiau nei 800 Lietuvos mokinių mokyklos suolus iškeis į pamokas miške. Pirmoji projekto pamoka įvyko spalio 19 dieną, VMU Anykščių regioniniame padalinyje.

2023–2024 mokslo metams VMU inicijuojamo pilotinio projekto „Pamokos miške“ tikslas yra prisidėti prie mokinių ugdymo proceso gilinant gamtamokslines žinias, atliekant daugiau praktinių užduočių miške, plačiau supažindinti su miškininkyste. Kviesdama į „Pamokas miške“ regioniniuose padaliniuose VMU sudaro sąlygas pakeisti pamokų aplinką ir integruoti miškininko profesijos veiklas į pamokų temas, atsižvelgiant į ugdymo planus.

„Švietėjiška veikla užsiimame jau daugelį metų, globojame Jaunuosius miško bičiulius, kartu su mokiniais sodiname medžius, keliame inkilus, dalyvaujame miškų švarinimo talkose. Šių metų pavasarį daugiau nei 2000 moksleivių atvyko į mūsų regioninius padalinius susipažinti su miškininko profesija. Tikime, kad projekto „Pamokos miške“ praktinių užsiėmimų metu, kuriuose dalyvaus ir kompetentingi bei savo darbą išmanantys miškininkai, jaunosios kartos atstovai dar geriau supras miškininko profesijos svarbą“, – sako Valstybinių miškų urėdijos generalinis direktorius Valdas Kaubrė.

Matydama mokinių norą ir poreikį artimiau susipažinti su gamta bei miškininko profesija, VMU kreipėsi į savivaldybių švietimo skyrius pristatydama projekto idėją. Taip pat bendradarbiavo su gamtos mokslus dėstančiais pedagogais, kurie pageidautų su mokinių klasėmis gilinti žinias miškininkystės, gamtos pažinimo srityse.

pamoka miske

Pilotinio projekto įgyvendinimui pasirinktos Ukmergės, Anykščių, Druskininkų, Ignalinos, Kretingos, Panevėžio, Kazlų Rūdos, Kauno miestų ir rajonų savivaldybės. Prie pilotinio projekto prisijungė daugiau kaip 30 bendrojo ugdymo įstaigų iš aštuonių savivaldybių.

Išklausius pedagogų bendruomenės pageidavimus ir pasiūlymus bei sudarinėjant pamokų planus, aptartos konkrečios vietos pamokų pravedimui, kiek pamokų miškininkai galės suorganizuoti per mokslo metus, kokiomis temomis pamokos vyks bei ką mokiniai galės pamatyti, praktiškai nuveikti miške.

Projekto „Pamokos miške“ metu mokytojai su miškininkais paįvairins pamokas bei suteiks daugiau žinių mokiniams kiekvienoje konkrečioje pamokoje. Mokiniai pamokos temą užtvirtins praktiškai drauge su miškininkais atlikdami pamokos užduotis ir tai padės mokiniams geriau įsisavinti pamokos medžiagą. Ugdymo procesas mokiniams taps įdomesnis, turiningesnis“, – sako Valstybinių miškų urėdijos personalo vadovė Izolda Baltutė.

pamoka miske

„Pamokos miške“ mokymas grindžiamas „taikomosiomis užduotimis“, mokytojas su specialisto pagalba skatina mokinius naudoti „tikrus daiktus“ ir mokytis realiose darbo vietose. Praktiškai pritaikant žinias miške, geriau įsimenama mokymosi medžiaga, taip pat ugdomi bendradarbiavimo įgūdžiai, kitos mokinių kompetencijos.

VMU tikisi, kad sėkminga, kokybiška pilotinio projekto eiga sudarys sąlygas kitais mokslo metais pakviesti prie projekto prisijungti dar didesnį skaičių Lietuvos mokyklų mokinių.

 

VMU fotoinformacija

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/09

Milijonai įsisavinti. Išmokų meldinės nendrinukės „apsaugai“ nusipelno ne visi? (II)

Išgarsinto brangiausio Lietuvoje paukštelio meldinės nendrinukės išsaugojimas dosniai remiamas ne tik per europinę LIFE programą, bet ir iš žemės ūkiui bei kaimo plėtrai skiriamos paramos. Šio reto giesmininko gl...
2023/12/09

Liūdnas koplytėlių, koplytstulpių tuštėjimo metas

XIX a.–XX a. pradžia – kryždirbystės klestėjimo laikas, apie kurį daugiausia žinoma. Kryžiai ir koplytėlės, pilnos meniškų liaudies meistrų sukurtų šventųjų skulptūrų, atitiko lietuvio dvasinės raiškos būdą, esteti...
2023/12/09

Į ūkį traukia gausybė šeimų: šeimininkas siūlo ypatingą pramogą

Artėjančios šventos Kalėdos – stebuklingas laikas, kai norisi daugiau laiko skirti jaukumui, šeimai ir namams. Snieguotas ir šaltas gruodis kviečia parnešti į namus eglę ir skubėti su šeima ją puošti.
2023/12/09

Mėsos kukuliai per Kūčias ir kiti švedų kalėdinių tradicijų išskirtinumai

Nors kalėdinis laikotarpis džiugina įvairių tautybių žmones, gyvenantiems šiaurės šalyse jis dar ypatingesnis: šaltas ir tamsias žiemas norisi praskaidrinti šventišku spindesiu ir mielais ritualais. Lietuvių bend...
2023/12/09

Paraiškas teikę bendradarbiauti norintys smulkūs ūkio subjektai – pirmumo eilėje

Nuo spalio 2 d. iki lapkričio 13 d. šalies smulkieji ūkio subjektai teikė paraiškas dėl paramos tarpusavio bendradarbiavimui. Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) specialistai jau sudarė ir šių paraiškų pirmumo eilę.
2023/12/09

Kretingos potvynio pamokos: ką prevenciškai gali padaryti savivaldybės ir patys gyventojai

Lapkričio pradžioje Kretingoje po stipraus lietaus kilęs potvynis, užpylęs gatves ir kiemus, ne tik naikino žmonių turtą, bet ir kilo taršos pavojus: teko į vandens telkinius išleisti nevalytas nuotekas. Šis įvykis atskleidė, ...
2023/12/08

Remia sveikesnį vaikų maitinimą

Iki gruodžio 31 d. šalies ikimokyklinio ir priešmokyklinio vaikų ugdymo įstaigos gali teikti paraiškas pagal Ekologiškų ir pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų vartojimo skatinimo ikimokykl...
2023/12/08

Pelkėse verda tikra pekla (II)

„Ūkininko patarėjas“ toliau plėtoja pelkininkystės temą, kurios pradžia buvo publikuota 2023 m. gruodžio 2 d. numeryje. Tęsiame žurnalistinį tyrimą, kurio esmė – sužinoti, kodėl Europos Sąjungos (ES) ir valstybės lėšos kre...
2023/12/08

Investicijų projektams trūkstant valstybės žemės diskutuojama, iš kur jos paimti

Aplinkos viceministrei pareiškus, kad Lietuvoje beveik nėra laisvos valstybinės žemės investicijų projektams, Seimo Ekonomikos komiteto nariai abejoja, ar reikia steigti tokios žemės rezervo fondą. Kai kurie jų siūlo iš ūkininkų paim...