Columbus +22,9 °C Debesuota
Sekmadienis, 1 Rgs 2024
Columbus +22,9 °C Debesuota
Sekmadienis, 1 Rgs 2024

Nacionalinio projekto „Pažinkime Lietuvos dvarus“ pabaigtuvės

2023/11/15


Lapkričio 10 d. Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centre vyko jaukus ir įsimintinas kelionių ir pažinimo projekto „Pažinkime Lietuvos dvarus“ baigiamasis renginys.

„Dvarai yra įdomūs keliais aspektais. Vienas aspektas yra tai, ką mes matome – tai yra skirtinga architektūra, tai svarbūs kraštovaizdžio objektai, kurie pakeičia mūsų aplinką, padaro ją kokybiška. Kitas aspektas – dvaruose gyveno tie žmonės, kurie kūrė Lietuvą, kultūros, politikos, karybos ar teisės elitas“, – kalbėjo Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos prezidentas Gintaras Karosas ir pridūrė, jog per projektą „Pažinkime Lietuvos dvarus“ žmonės daug keliavo, daug sužinojo apie Lietuvą, jos istoriją.

Renginyje Kuršėnuose apdovanota septyniolika šeimų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių, kurios aplankė visus projekte dalyvavusius dvidešimt devynis dvarus. Taip pat apdovanoti ir keliautojų išrinkti dvarai. Kiekvienas keliautojas galėjo paskirti savo balsą vienam iš projekto dalyvių dviejose nominacijose: labiausiai patikusios ir svetingiausios pilies ar dvaro.

Keliautojams labiausiai patiko ir didžiausią įspūdį paliko Burbiškio dvaras Anykščių rajone. Svetingiausiais projekto dalyviais išrinkti: Lipliūnų (Lipliūnų dvaras-Lipliūnai Manor), Hugo Šojaus (Šilutės Hugo Šojaus muziejus), Rokiškio (Rokiškio krašto muziejus).

Galima pasidžiaugti, jog Kuršėnų dvaras (Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras) taip pat buvo įtrauktas į svetingiausių Lietuvos dvarų sąrašą. Tai didžiulis įvertinimas viso Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro darbuotojų.

Vakarą lydėjo Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Meškuičių filialo vokalinis instrumentinis trio: Kristina Lučinskaitė, Stanislovas Kleinauskas ir Sigitas Juknys. Meškuičių filialo solistės Rasos Zelbienės atliekami kūriniai.

„Pažinkime Lietuvos dvarus“ – tai projektas, paskatinęs daugiau keliauti po šalį, atverti daugybės įspūdingų pilių ir dvarų duris, pažinti kultūros paveldo paslaptis ir grožį. Šis kelionių ir pažinimo projektas tęsėsi dvejus metus. Šiuo laikotarpiu keliautojai, lankydami Lietuvos pilis ir dvarus, rinko simbolinius dvarų raktų lipdukus, kuriuos klijavo į korteles ir siuntė Lietuvos pilių ir dvarų asociacijai.

Renginio dalyviams buvo suorganizuota ekskursija po Kuršėnų dvaro rūmų sales, įteikti suvenyrai.

 

Šiaulių r. sav. (EKTAC) fotoinformacija

Dalintis
Mano ūkis