Ashburn +26,7 °C Dangus giedras
Antradienis, 21 Geg 2024
Ashburn +26,7 °C Dangus giedras
Antradienis, 21 Geg 2024

UŽŪT vadovas apie Ukrainos ir Lenkijos derybas dėl sienų blokados

2024/03/29


Ukrainos žemės ūkio tarybos (UŽŪT) vadovas Andriy Dykun kartu su kitų šakinių asociacijų atstovais dalyvavo kovo 27 d. Varšuvoje vykusiame dvišaliame Ukrainos ir Lenkijos žemės ūkio ministrų susitikime dėl žemės ūkio eksporto blokavimo. Ukrainos pusė reikalavo surengti šį susitikimą daugiau nei mėnesį.

Šalys aptarė situaciją Ukrainos ir Lenkijos pasienyje bei tolesnes prekybos žemės ūkio produkcija sąlygas. Pasak UŽŪT vadovo A. Dykun, pokalbiai truko daugiau nei 5 valandas ir nebuvo lengvi.

„Žemės ūkio produkcijos tranzito, taigi ir blokados, klausimas lieka neišspręstas. Abiejų šalių šakinių asociacijų ir ministerijų atstovai kitą savaitę aptars cukraus eksportą. O balandžio 5–6 dienomis trišalė darbo grupė Ukraina-Lietuva- Lenkija susitiks Vilniuje aptarti aviečių eksporto. Kalbant apie medų, kadangi Lenkijos rinka mūsų medumi nėra persotinta, klausimas dar ne ant stalo“, – sakė jis.

Ukrainos ir Lenkijos atstovų susitikimas Varšuvoje

UŽŪT dėkoja Ukrainos agrarinės politikos ir maisto ministrui Mykolui Solskiui bei Ukrainos žemės ūkio ir maisto ministerijos ministrui Česlovui Siekerskiui už norą bendradarbiauti sprendžiant eksporto klausimus ir šalinant sienos blokadą. Šakinės Ukrainos asociacijos aktyviai gynė žemės ūkio sektoriaus interesus. Lenkijos žemės ūkio asociacijų atstovai konstruktyviai diskutavo apie bendro sprendimo paieškas. Deja, ne visi derybų dalyviai prisidėjo prie sudėtingos padėties tarp dviejų šalių sprendimo.

Susitarimas dėl sienos blokados pašalinimo nebuvo pasiektas dėl Lenkijos žemės ūkio viceministro Michalo Kolodziejczako veiksmų. Jo elgesys sukėlė didelį susitikimo dalyvių susirūpinimą.

Ukrainos ir Lenkijos derybos dėl sienų blokados

„Nepaaiškinamas ir neadekvatus elgesys, nervinga reakcija viso derybų proceso metu, šaukimas ant susitikimo dalyvių ir nuolatinės užuominos. Toks požiūris į publiką kėlė abejonių dėl vyro noro spręsti abiem šalims skaudžius klausimus. Jo agresyvumas, destruktyvus požiūris, nuolatiniai bandymai sugriauti susitarimus ministrų susitikimų metu gali turėti neigiamos įtakos tolesniam abiejų šalių bendradarbiavimui“, – apibendrino UŽŪT vadovas.

 

UŽŪT ir SAVE UA informacija

Dalintis
2024/05/21

Populiacijos griūtis kaimiškosioms savivaldybėms – gyvybingumo iššūkis

(VDU ŽŪA langas) Labai daug kalbama apie Lietuvos kaimo vietovių plėtrą: ES žaliojo kurso iniciatyvas, ES finansinę paramą, kaimiškųjų vietovių ir jų savivaldybių infrastruktūros gerinimą, žemės ūkio modernizavimą, verslo aplinkos gerinimas...
2024/05/21

Pirmąją balsavimo iš anksto dieną balsuoti atvyko 41,5 tūkst. rinkėjų

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia pirmosios išankstinio balsavimo dienos antrajame Respublikos Prezidento rinkimų ture aktyvumą.
2024/05/21

ŽŪM siūlo drausti iš Rusijos ir Baltarusijos įvežti daugiau nei 2,8 tūkst. produktų

Seimui balandį uždraudus į Lietuvą importuoti žemės ūkio produktus ir pašarus, kurių kilmės šalis yra Rusija ar Baltarusija, konkretų jų sąrašą parengusi Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) siūlo drausti daugiau nei 2,8 tūkst. įvairi...
2024/05/21

Kaip gimė gražiausias išeivijos leidinys – Vinco Kudirkos raštai?

Prieš 125 metus mirė Lietuvos himno autorius, rašytojas, varpininkas Vincas Kudirka (1858–1899), o prieš 115 m. pradėtas spausdinti pirmasis jo raštų rinkinys, kuris šešiais puikiai išleistais...
2024/05/21

Seimas svarstys, kaip geriau suderinti gyventojų ir vykdančių ūkinę veiklą asmenų interesus

Seimas po pateikimo pritarė Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo ir Geležinkelių transporto kodekso pataisoms, kurios geriau suderina gyventojų ir ūkio subjektų interesus, aiškiau reglamentuoja žemės naudojimo ir ūkinės veiklos vykdy...
2024/05/21

Lietuvoje prarasti pažymėjimą gresia 237 tūkst. sveikatos nepasitikrinusių vairuotojų

Lietuvoje nuo kitų metų sausio prarasti vairuotojo pažymėjimą gresia 237 tūkst. sveikatos nepasitikrinusių asmenų, didžioji dalis jų – 30-65 metų amžiaus, pranešė „Regitra“.
2024/05/21

Botanikas dr. M. Lapelė: „Mes pervertiname gamtos gebėjimą atsikurti“

Gegužės 21-ąją yra minima „Natura 2000“ – ambicingiausios ir didžiausio masto iniciatyvos, skirtos išsaugoti Europos gamtos paveldą – diena. Ši data pasirinkta todėl, kad 1992 m. gegužės 21 dieną buvo patvirti...
2024/05/21

Štai kaip per metus ES susitraukė gyvulininkystė

Eurostatas paskelbė duomenis, kaip 2023 m. ES pakito ūkinių gyvūnų skaičius. Palyginti su ankstesniais metais jis sumažėjo.
2024/05/21

Po svarstymo pritarta siūlymui griežtinti atsakomybę už nusikaltimus valstybei

Seimas po svarstymo pritarė Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotoms Baudžiamojo kodekso pataisoms, kuriomis numatoma nustatyti proporcingas bausmes už pačius pavojingiausius nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos konstitucinius pa...