Ashburn +20,4 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 19 Bir 2024
Ashburn +20,4 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 19 Bir 2024

Sumedžiojo vienaragį stirniną

2017/04/01


Praėjusio medžioklės sezono „derlius“ Kupiškio medžiotojus nudžiugino ne tik gerų trofėjų gausa, bet ir neregėtomis įdomybėmis.

„Lietuvoje ir Europoje esu matęs ir vertinęs per kelis tūkstančius trofėjų, bet tokios gamtos anomalijos niekur nemačiau: vienaragis stirninas, vieno rago tik sunykusi užuomazga, o likęs ragas tvirtas, link kaukolės vidurio pasislinkęs, tikras stebuklas. Būna rago kelmelis pažeistas, pats ragas nulaužtas, bet tokio nesu matęs“, – „Ūkininko patarėjui“ teigė į medžioklės trofėjų apžiūrą su kolega iš Vokietijos Hubertu Inhaizeriu Kupiškin atvykęs Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojas Eugenijus Tijušas. Vėliau apžiūrint kitų medžiotojų pristatytus stirninų trofėjus, vienas irgi išsiskyrė natūraliai išaugusiais skirtingo dydžio ragais. Draugijos skyriuose vykstanti tradicinė kasmetinė trofėjų apžiūra akivaizdžiai parodo, ar medžiotojai nenusižengia laukinės faunos puoselėjimo taisyklėms, medžioja selekcinius ir brandžius raguotus žvėris, palikdami gamtoje perspektyvius, ar taisyklingai paruošia trofėjus. Ekspertų komisijos vadovas, draugijos Panevėžio skyriaus valdybos pirmininkas ir medžioklės žinovas Petras Narbutas pastebėjo, kad trofėjų gausa Aukštaitijos rajonuose rodo, jog čia gausėja elninių žvėrių, daugiau sumedžiojama ir briedžių, ragai įspūdingi, o štai stirninai užsiaugina prastesnius ragus, tikėtina, tai nuo mitybos priklauso, gal chemizuota augalininkystė turi įtakos. Draugijos Kupiškio skyriaus medžioklės žinovas Gaudentas Baikauskas patvirtino, kad daugėja ne tik elnių, miškuose matoma ir daugiau plėšrūnų – mangutų, kiaunių, lapių, lūšių, vilkų, o šie yra stirnų priešai, taigi stirnoms išgyvenimas tampa sudėtingesnis. Visai nebeliko šernų, ir tai matyti iš laimikių. Šiųmetei medžioklės trofėjų apžiūrai Kupiškio medžiotojai pristatė 9 briedžių, 27 elnių, 123 stirninų ragus. Iš jų parodoms atrinkti 1 briedžio, 6 elnių ir 17 stirninų ragai. Spalio mėnesį planuojama visos apskrities medžioklės trofėjų parodą surengti Panevėžyje. Ekspertų teigimu, perspektyvių raguotų žvėrių Kupiškio medžioklės plotuose sumedžiota nedaug, tačiau, palyginti su Biržų ir Pasvalio medžiotojais, kupiškėnai sulaukė daugiau pastabų dėl neatidumo.

Virginija JUŠKIENĖ „ŪP“ korespondentė

Autorės nuotraukos

Vienaragį stirniną sumedžiojo Alfonsas Varna. Ekspertų komisijos pirmininkas Petras Narbutas pastebėjo Aukš­taitijos rajonuose prastėjant stirninų ragus. „Pivesos“ būrelio medžiotojai nešė įspūdingus savo medžioklių trofėjus.

Dalintis